Komentowana treść: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia
[#31] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia
Podaję link do moich zdjęć ze spotkania:

http://www.majhost.com/gallery/shaggie/pictures/AmigaXParty2012/
[#32] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@Radov, post #29

Z1.
Monkey island 1 i 2, Indiana Jones and fate of Atlantis, Curse of Enchantia, Universe, King's Quest VI
Z2.
Benefactor, Lemmings, Flashback, Another World,Superfrog (+Bermuda Syndrome?), Soccer Kid
Z3
Cannon Fodder, Jurassic PArk, Chaos Engine, Heimdal 2
Z4
Dungeon Mster, Perihelion, Hired Guns, Black Crypt, Crystals of Arborea, Might and Magic III
Z5
Za Zelazna Brama, Alien Breed 3d 2, Gloom,Genetic Species

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 19:46:39 przez michalmarek77
[#33] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@michalmarek77, post #32

Na Z2 jeden z elementów trochę mi przypomina "Prawo Krwi".

Na Z5 zapomniałeś o "Cytadeli".
[#34] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@mailman, post #33

W gry 3d nie gralem na Ami, wiec Z5 to dla mnie troche loteria :)
A w Z2 ten gosc chyba faktycznie bardziej pasuje do "Prawo krwi" nizli do Bermuda Syndrome (ktore chyba dopiero niedawno wyszlo na Amige - szkoda ze tak pozno bo to calkiem zacna gra byla....)
[#35] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@michalmarek77, post #34

Genetic Species, Cytadela, AB3D II Killing Ground, Gloom, Za Żelazną Bramą
[#36] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@stefkos, post #30

...

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 22:48:09 przez AmiChris
[#37] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@stefkos, post #30

@ stefkos: 20 p (i dodatkowe, potencjalne +6 po uzupełnieniu części w serii :D )
nietrafione: legend of kyrandia, blackthorne, amber moon, reunion, breathless

@mihalmarek: 30p (+3 potencjalne po uzupełnieniu numeru serii ;)
nietrafione: Bermuda Syndrome, Black Crypt, Crystals of Arborea

@azazel44 6p (+1 potencjalny)

Z1 jest już rozwiązane.
Z2 - jeszcze jedna gra
Z3 - 2 nazwy nie padły (i w 2 można uzupełnić numerki - w nich to formalność)
Z4 - w połowie + numerki
Z5 - jeden z tytułów można jeszcze uzupełnić o numerek/nazwę

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 23:38:36 przez Radov
[#38] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@Radov, post #37

Z2 to nie jest czasem taekwondo master?
[#39] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia
Szacunek dla organizatorów, że im się chce poświęcać czas i środki na tego typu pokazy.
Jestem zaskoczony pozytywnie Timberwolfem - mi akurat ani razu się nie zawiesił przez te kilka minut klikania.
A sprzęt... Cóż, jeśli kogoś nie stać na przyjazd aby go obejrzeć, to co dopiero kupić...
[#40] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@AmiChris, post #38

Z2 to nie jest czasem taekwondo master?

Nie:)
Wszystkie (te 3 postacie) występujące w tamtym obszarze są ze sobą powiązane "tematycznie" :)
[#41] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia
No i git majonez.
Teraz czekam na jakieś solidne, poważne, bez fanbojowskiego zadęcia opisanie X1000 z pozycji w miarę przeciętnego użyszkodnika. Wady i zalety, zady i walety - co potrafi, czego nie potrafi, w czym jest lepsza od innych platform dla AOS, no po prostu - jak się - już po pierwszym łyku zachwycenia - żyje codziennie z tą maszyną. Bo póki co - walimy się sztachetami po głowach, jedni za, inni przeciw - a mało co wiadomo tak naprawdę.

Z szacunkiem i pogodnym uśmiechem
Des
[#42] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@hakonwpz, post #39

Cóż, jeśli kogoś nie stać na przyjazd aby go obejrzeć, to co dopiero kupić...

Dokładnie tak. W sytuacji gdy ewentualny zakup wymagałby ode mnie zaciągnięcia kerdytu z okresem spłaty minimum 10 lat, siłą rzeczy spojrzenie na sprzęt staje się bardziej krytyczne, a pytanie „po co?” krąży po mózgu wyjątkowo natrętnie.
[#43] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@Radov, post #37

No to ja spróbuję jako podsumowanie poprzednich plus moje uzupełnienie:

Zagadka 1:
The Secret of the Monkey island 1 i 2, Indiana Jones and fate of Atlantis, Curse of Enchantia, Universe, King's Quest VI

Zagadka 2:
Benefactor, Lemmings, Another World, Superfrog, Soccer Kid, Prawo Krwi

Zagadka 3:
Cannon Fodder, Jurassic Park, Chaos Engine, Heimdall 2

Zagadka 4:
Dungeon Master, Perihelion, Hired Guns, Might and Magic III, Ishar 2, Black Crypt

Zagadka 5:
Za Żelazną Bramą, Cytadela, Alien Breed 3D 2, Gloom, Genetic Species
[#44] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@michalmarek77, post #34

W gry 3d nie gralem na Ami

Dlaczego? Nie działały na A500? :)
[#45] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@Andrzej Drozd, post #44

Nie , raczej dlatego ze w 94 mialem niezle wypasionego PC :) Wiec majac do wyboru wolalem FPS (i pochodne) na PC..........Generalnei X-Wing i Tie-Fighter to byly dwa gwozdzie do gamingowo-amigowej trumny. Sorry, ale gry 3d na Amidze to byl dramat.
[#46] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@michalmarek77, post #45

Na A500 zawsze był dramat, ponieważ o grach 3D na ten model nie było mowy.
[#47] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#48] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@krashan_, post #42

No pewnie bo Ty zawsze sprzęt za friko dostawałeś, nawet efikę więc dobry był ten co darmowy, a zły płatny. Jakby Ci sprezentowł EYETECH A1 a potem AEON X1000 a nie Genesi Pegaza to byś inaczej ćwirkał.
[#49] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#50] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#51] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#52] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#53] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@pinior, post #48

Jakby Ci sprezentowł EYETECH A1 a potem AEON X1000 a nie Genesi Pegaza to byś inaczej ćwirkał.

Możliwe. Ale mi nie sprezentował, więc tego nie sprawdzimy.
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#55] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia
I co, jest już gdzieś jakaś relacja, film?
[#56] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@krashan_, post #53

Na AmiWaWa zaproszeni są wszyscy, którzy chcą przyjechać aby poczuć się Amigowcem, poznać nowości, poprzebywać w fajnej atmosferze, poradzić się jak i podzielić swoimi wiadomościami, pomóc jak i uzyskać pomoc w amigowaniu, wrócić do Amigi jak i zacząć z nią przygodę. I żeby nie było nieporozumień: to mam na myśli wszystkich związanych z Amigą klasyczną, z AmigąOne i sprzętem działającym pod MOSem. Mile widziani są także AROSowcy jak i inni goście działający wokół Amigi, a także zainteresowani, aby poznać co w Amidze piszczy. Warunek: kulturalne i życzliwe zachowanie.
Myślę, że wszyscy spełniają te warunki, którzy do tej pory byli na AmiWaWa, a co jeszcze nie byli szybko się zaklimatyzują. Nie interesują mnie przepychanki na forum, wiem, że w realu jest sympatycznie i można wymienić się swoimi spostrzeżeniami w sposób kulturalny. Nikt nie jest persona non grata (chyba, że nie spełni warunku powyższego :D ).

AmigaX Party za nami, było bardzo sympatycznie, zwolennicy różnych opcji amigowych umieli rozmawiać rzeczowo - proszę przeczytać jeszcze raz post 14 Gorzygi. Tak samo było dotychczas na AmiWaWa i niech tak pozostanie. I powiem, że warto było zobaczyć AmigaX 1000 w działaniu, byłem zaskoczony pozytywnie tym komputerem. Mam nadzieję, że filmy pokażą co nieco, choć malkontentom powiem, że trzeba było przyjechać i potestować samemu.

Ps. mam nadzieję, że Kraszan (którego cenię za wiele, choć na forum czasem dotnie) przybędzie i podzieli się z nami co nowego jest choćby w DigiBosterze, który jakby nie było jest napisany pod AOS4, AOS3 i MOS.
Ps2. jeśli kogoś nie wymieniłem, a jest zainteresowany, to także serdecznie zapraszam na AmiwaWa :D

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 16:36:16 przez AS
[#57] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#58] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@AS, post #56

mam nadzieję, że Kraszan (którego cenię za wiele, choć na forum czasem dotnie) przybędzie i podzieli się z nami co nowego jest choćby w DigiBosterze, który jakby nie było jest napisany pod AOS4, AOS3 i MOS.

Chciałbym zaznaczyć, że też nie jestem przeciwnikiem przyjazdu Grześka. Na prawdę chciałbym, żeby nasza "współpraca" wyglądała inaczej - a jak inaczej to osiągnąć, jak nie przez osobiste spotkanie. Może sobie usiądziemy, zjemy pizzę, pogadamy... Zobaczymy co będzie :)
[#59] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@Deftronic/..., post #55

Z tego co widziałem na AmigaOne Zone, to Mufa napisał, że za kilka dni, więc ja bym poczekał. Złożenie filmu, podłożenie komentarza trochę trwa (wiem coś o tym, bo robiłem taki film dla szkoły). Lepiej poczekać i obejrzeć z przyjemnością coś wartościowego (co informuje) niż jakiś badziew, ale już teraz. No i wyszedłem na obrońcę Mufy i jego filmu:D. No, ale jeśli faktycznie postarał się o ludzi ze statywami i poważnie potraktował prezentację, to mimo iż jesteśmy na dwóch biegunach amigowania, to takie zrozumienie, poparcie (nazwijcie jak chcecie) mu się należy. OK



Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 17:56:21 przez Ender
[#60] Re: Amiga X Party - pierwsze zdjęcia

@Ender, post #59

No, ale jeśli faktycznie postarał się o ludzi ze statywami i poważnie potraktował prezentację

Wszystko wskazuje na to, że tak. Z tego co czytałem na forum amigaone i widziałem na szybkich zdjęciach Oli Hughsona, to sprzęt video był porządny i obsługiwany przez ludzi trzymających kamery nie od dziś. Operatorzy mają do obrobienia 30 GB materiału, to nie wyścigi. Spokojnie sobie poczekam i obejrzę.

Ogólnie patrząc z boku, podział eXeca nie był taki zły. Bo teraz są dwa podejścia do AmigaOS 4, na eXecu mamy „kontestatorów”, trochę patrzących na amisystemy z pozycji mainstreamu, a na forum AmigaOne są zaangażowani entuzjaści. Ostatnie działania Mufy, prezentacja i np. wpis na blog.amigaone.pl są bardzo dobrą promocją AmigaOS 4 i X1000. Przyznaję, że trochę go niedoceniałem w czasach gdy na eXecu brylował Konrad Bielski i Amigafan. Teraz jednak pokazał, komu naprawdę zależy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem