Komentarze do artykułu: ACA 1231

[#1] Re: ACA 1231
W chwili gdy piszę te słowa, Jens Schönfeld oficjalnie potwierdził problemy z chłodzeniem procesora. Ten problem dotyczy również egzemplarza zakupionego przeze mnie. Producent jednak obiecał, że do wszystkich, którzy już zakupili karty, zostaną wysłane (bez opłat i konieczności zamawiania) zestawy składające się z niewielkiego radiatora i podkładki termoprzewodzącej, a do wszystkich pozostałych kart taki zestaw będzie dołączany fabrycznie


Ciekawe jaką wersję mi przyślą, czy z radiatorem czy jeszcze bez. Z różnych względów nie załapałem się na pierwszy rzut więc czekam na ten drugi, czyli początek marca.
[#2] Re: ACA 1231

@grxmrx, post #1

swietna recenzja poparta testami !!! OKOKOK
jest to przyklad jak powinno sie pisac recenzje sprzetu
[#3] Re: ACA 1231
Bez zbędnych zapowiedzi, puzzli i konkursów sprzęt jest do kupienia, pod warunkiem, że szybko się go zamówi. W dodatku się nie zbankrutuje. Oby tak dalej, ale szkoda że to tylko 030...
[#4] Re: ACA 1231
Dzięki za ten test. Wyręczyłeś mnie, po przeczytaniu stwierdziłem że mój byłby do bani.
Moja karta grzeje się ale nic się nie dzieje, nie wiesza się itp. MIPSów jest 12.5 więc troszkę więcej. Z WHDLoad problemów nie miałem żadnych. Wersja 1230 różni się nie wiele. Oprócz tego że mam wersję procka PGA. No co do braku FPU uważam to za wadę, taki kastrat z leksza...
Świetna recenzja.
[#5] Re: ACA 1231

@grxmrx, post #1

Świetna recenzja.

Od siebie dodam że według testów AGA jest dużo szybsza na ACA niż na Blizzardzie IV, co powinno odbić się na prędkości całego systemu!!! Szczególnie zaskakuje ważny test Writepixel.

Suma sumarów jeśli chodzi o prędkość: ACA Blizzard IV
[#6] Re: ACA 1231
Dobry test OK

Karta ślicznie wykonana, widać, że ktoś pilnuje swojej myśli technologicznej (scalaki pojechane papierem ściernym :)), widać, że dobra konstrukcja elektroniki i szybki fast ram dużo dają. Trzeba tylko trzymać kciuki, że 030 wyprodukowana w 1993 roku (taka jest w karcie ze zdjęcia) będzie jeszcze długo służyć...
[#7] Re: ACA 1231
Swietna recka, choc ja czuje maly niedosyt. Z checia poczytalbym o wydajnosci w Doomie, Gloomie i innych shooterach a takze, jak sprawuje sie np. w wyscigach (Xtreme Racing) albo jak radzi sobie z 8-kanalowym XMem.

PS: gdzie guzior "Zaplac z Yeti"? Dalbym na piwo. Nalezy sie :)
[#8] Re: ACA 1231

@tom256, post #5

To raczej zasługa jak pisał autor Fblita
[#9] Re: ACA 1231
Dziękuję za dobre recenzje mojej recenzji :) Za pozwoleniem Redakcji PPA zaktualizuję test po otrzymaniu wspomnianego przeze mnie zestawu do chłodzenia procka.

p.s. Odnośnie porównania ACA vs. Bliizzard (ostatnia kolumna). Zrobiłem szybki test bez FBlita i wynik dla Writepixel jest prawie taki sam (tj. 1,89). Spada za to znacząco wynik dla Linetest (z 1.36 do 1.02) oraz EclipseTest (z 2.31 do 1.31).
[#10] Re: ACA 1231

@grxmrx, post #1

Kartę otrzymałem wczoraj i dzisiaj mogłem rozpakować. Moja karta ma już radiator, co widać na zdjęciu, które wrzuciłem do działu Graffiti.
[#11] Re: ACA 1231

@grxmrx, post #10

i to konkretny jak na 030
[#12] Re: ACA 1231

@grxmrx, post #10

A moja już jest w drodze :D
[#13] Re: ACA 1231

@witekkk, post #12

Moja już jest :)
Może ktoś napisać dobrą składnię do start-upu aca ? mam roma 3.0 i kicka 3.1 ładuje z dysku :)
i według sysspeda z modułem autora recenzji mam dużo niższe wyniki

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 00:25:55 przez phl22
[#14] Re: ACA 1231

@phl22, post #13

Do mnie już też doszła :)
Teraz muszę wyzbyć się rozszerzenia A1208 :)

Co do startup-sequence:
AcaTune -vbrmove -cache on -burst on -maprom kick31.rom
>NIL:


Nic więcej nie ma.
Co do wyników masz może blazewcp zainstalowane(do poprawy wyświetlania grafiki),
a także fblit oraz loadide?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 10:31:40 przez witekkk

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 10:31:49 przez witekkk

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 10:31:58 przez witekkk
[#15] Re: ACA 1231

@witekkk, post #14

mam fblita i blazewcp pod o.s 3.1
[#16] Re: ACA 1231

@phl22, post #15

A jak z loadmodule lub os39 ? bo ja mam zółty ekran może to wina romu 3.0
[#17] Re: ACA 1231

@phl22, post #16

Nie , loadmodule działa z ROMem 3.0
[#18] Re: ACA 1231

@tom256, post #17

Tyle to wiem ale mam teraz a1200 z romem3.0 i aca1231/42 i nie mogę załadować ani loadmodule ani amigaromupdate z 3.9,żółty ekran mam
[#19] Re: ACA 1231

@phl22, post #18

zobacz jeszcze loadresident, na aminecie jest chyba.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem