Komentowana treść: Wieści z A-EON
[#1] Re: Wieści z A-EON
A fajna muzyczka OK
[#2] Re: Wieści z A-EON
Cudne. Niemal jak Brian Eno :)



Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 23:02:21 przez grg
[#3] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#6] Re: Wieści z A-EON

@parallax, post #1

Wcale mnie nie zaciekawiła i jest nawet trochę cicha.
Powinna być z pompą i od razu głośna .
[#7] Re: Wieści z A-EON

@parallax, post #1

Motyw startowy - jak dla mnie przeciętny, utwór zaś - ładny, ale mógłby by z 2 minuty krótszy, nic by na tym nie stracił
Nie wiem ile zeszło X1000 w First Contact ale jak widać popyt jest nadal.
[#8] Re: Wieści z A-EON
Piękny klimat.
[#9] Re: Wieści z A-EON
no wiec mnie to nie powala, cos jakby taki robin hood, ale gusta sa sprawa dyskusyjna jak wiadomo, a sama wiadomosc srednio wazna.
[#10] Re: Wieści z A-EON
Podoba mi się. Fajnie że Trevor dba i o takie pierdoły, które właściwie też współtworzą klimat całego przedsięwzięcia.
[#11] Re: Wieści z A-EON
Żałobny klimat. [-] Śpioch
[#12] Re: Wieści z A-EON
Ładne.
[#13] Re: Wieści z A-EON
Mało jakoś energetyczna ta muzyka. Zwłaszcza bootdżinglowi by się to przydało. Co do pełnego tematu to straszy dłużyznami na początku, potem jest już lepiej, chociaż moim zdaniem jeżeli faktycznie oddaje on ducha X1000, to ten duch nie jest zbyt przebojowy...
[#14] Re: Wieści z A-EON
Świetna muzyka. Lubię klimaty World Music i Ethnic Music :)


ps. Kiedyś zrobiłem sobie muzyczne intro do WB 3.0 z fragmentu muzyki Vangelisa. :)
[#15] Re: Wieści z A-EON
Mnie się nie podobają te motywy. Ten pierwszy może ujdzie, bo w sumie przy starcie to mało mnie obchodzi co tam sobie brząknie, ale ten drugi to tak (moim zdaniem) chyba na siłę coś robione. Gdybym miał oceniać ducha nowego kompa na podstawie tego drugiego motywu to uznałbym, że sprzęt będzie bez wyrazu, przeciętny, taki jak PC z Tesco, Biedronki itd., a chyba nie o to chodziło. Nie wierzę, że nie ma na AOS 4.x muzyków, którzy zrobiliby fajny klimatyczny kawałek. Fanom i użytkownikom może się spodoba, mnie niestety nie.
[#16] Re: Wieści z A-EON

@Ender, post #15

Wszystkim się nie dogodzi i nikt tego nie dokona OK
[#17] Re: Wieści z A-EON

@Ender, post #15

Oczywiście że można było zrobić muzykę w innym stylu, np. ze stowrzyszeniem sekcji smyczkowej i jakiego bandu jazzowego lub bardziej elektroniczną.
Jeżeli jednak chodzi ci o tradycyjną techniawkę, to jestem absolutnie przeciwny takiej muzyce i użycia jej do prezentacji jakiejkolwiek Amigi. :)
[#18] Re: Wieści z A-EON

@Andrzej Drozd, post #17

Styl to jedno a wykonanie drugie.
Pierwszy kawałek (czyli wstęp do drugiego) jest niespójny i brzydki.
Drugi kawałek od połowy jest fajny i klimatyczny.
Trevor do stworzenia "muzycznego hołdu" wziął kogoś z rodziny, zamiast np. w drodze konkursu wybrać wśród utalentowanych muzyków.

@parallax:
Tu nie chodzi o styl, tylko o wykonanie.


Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 11:40:18 przez kjb666
[#19] Re: Wieści z A-EON
Nie ,żebym narzekał ale muzyka raczej do poduchy i promowania prochów nasennych niż nowego modelu legendarnego komputera ;) Tululu,tilili,plamplam,brakuje tylko bum cyk cyk

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 12:02:31 przez Aniol
[#20] Re: Wieści z A-EON
Pierwszy dźwięk - przepraszam, ale w komórce mam lepszy (za spokojnie)
Drugi kawałek - jakoś nie czuje tu tej "duchowości" AmigiONE X1000. Za długi wstęp, już po minucie biorą przysypy a dalej wygląda to tak jakby było na szybko zrobione i na doczepkę.

Przydało by się troszkę coś szybszego - nie mowie tu o techno i tym bum bum cyk cyk, ale można było się lepiej postarać i dodać troszkę agresywnej gitary plus bębny, a to wszystko przeplatane orkiestrą - a głównym instrumentem powinien być tu flet(alt).
[#21] Re: Wieści z A-EON

@Andrzej Drozd, post #17

tu masz z bandem?
http://www.youtube.com/watch?v=mf52xZjb8ho
[#22] Re: Wieści z A-EON
Muzyczka OK, muzyczka jak muzyczka, pasuje do klimatu Amigi, tylko kiedy to slychac, przy uruchamianiu kompa czy systemu ?
[#23] Re: Wieści z A-EON

@(V)(I)mothe(P), post #20

tia, AC/DC to byłoby coś ;) albo Motorhead dla równowagi...
[#24] Re: Wieści z A-EON
Dla mnie to muzyka relaksacyjna, a z tego co pamietam amiga samym cichym dzialaniem uspokajala, nie wpominając przyjemności z obsługi systemu.
[#25] Re: Wieści z A-EON

@wawul2, post #24

No właśnie :)
A co nie którzy, to by zapewne chcieli muzykę z jakimiś gostkami drącymi mordy, jak ta kupa OK
[#26] Re: Wieści z A-EON

@parallax, post #25

Takie coś to se sam mogę dać na start systemu :)
Jeszcze raz powtórzę - tu się nie rozchodzi o styl, ale o wykonanie :)
[#27] Re: Wieści z A-EON
Co do muzyki - jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził. Ten kawałek akurat to nie moje klimaty, a choćby i nawet, wyłączyłbym go w ramach wywalania wszystkich wodotrysków - komputer ma wydawać z siebie dźwięki tylko wtedy, kiedy mu każę. ;)
[#28] Re: Wieści z A-EON

@parallax, post #25

A wiesz może kto gra na pianinie w tym utworze? No jak możesz wiedzieć, skoro Twój pryzmat postrzegania rzeczywistości jest wąski jak zad węża! Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie to jest techniczne granie zresztą nie ma sensu...

Wracając do tematu - wszystko było by ładnie gdyby numer zaczyna się po 2:00. Bo przez prawie 2 minuty nic się nie dziej jakiś taki ambiento-nie to ni sio. No i sample są jakoś źle zapętlone co tylko wzmaga efekt 'sztuczności' - po za tym całkiem fajnie gdyby na koniec nie wracać do tego nieszczęsnego początku.

Pozdrawiam,
RadziN
[#29] Re: Wieści z A-EON
nie lubię x1000, więc powiem automatycznie, że ten motyw mi się nie podoba, mimo że go nie słuchałem. siedzi, pije i chrupki
[#30] Re: Wieści z A-EON

@grg, post #2

Fajne ma niektóre kawałki :) OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem