Komentowana treść: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x
[#1] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x
Tak troche offtopowo....
Prekursorem RTS'ów był Herzog Zwei wydany w 89 na MegaDrive/Genesis.........
[#2] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@michalmarek77, post #1

Co nie zmienia faktu, że to Dune II stanowi pierwowzór dla gatunku.............
[#3] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@recedent, post #2

Ta gra ma na swoim sumieniu wiele moich nieprzespanych nocy... Ciekawe, czy będzie port na AOS 3.x ?
[#4] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@posylus, post #3

Pewnie nie, bo w sumie i po co. Po za tym ten port który jest pisany pod AmigaOS 4.1, MorphOS, Windowsa, Maca i Linuksa (opiera się on o te same źródła), nie działał by na klasycznej Amidze, ponieważ siedzi w niej za słaby procesor. Trzeba by napisać całą grę od nowa. A tego nikt się nie podejmie.

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 21:48:08 przez gilban
[#5] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@gilban, post #4

Zgadzam się z Tobą we wszystkim o czym napisałeś (że Dune Legacy nie nadaje się dla klasyka) oprócz jednej rzeczy. Podjąć się takiego zadania odważyłem ja (patrz projekt Dune III). Jest to projekt wskrzeszenia Dune 2 w nowej postaci dla klasycznych maszyn. Na dowód tego, że jestem w stanie to zrobić daję przykład, że odkodowałem format wielu danych dołączanych do binarek Dune 2 dla Amigi. Kiedy projekt zostanie ukończony - tego jeszcze nie wiem.
[#6] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x
Jeśli chodzi o Dune Legacy to nieskromnie powiem, że mam malutki wkład w powstanie tej gry. Znałem osobiście autora i pomagałem mu troszkę przy tworzeniu na http://www.dune2k.com ;)
[#7] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@michalmarek77, post #1

Jeżeli tak się chcesz bawić to w takim razie się mylisz http://en.wikipedia.org/wiki/Stonkers
Nie zmienia to faktu, że w newsie jest wszystko O.K OK

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 06:27:11 przez Hellena
[#8] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@Hextreme, post #5

Hextreme,to proponuję zastosować grafikę z PC, z tego co wiem tam była lepsza.
[#9] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@michalmarek77, post #1

Mozna jeszcze dodac, ze Dune 2 na Megadrive, tez jest wersja poprawiona w stosunku do wersji Amiga/PC.
[#10] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x
A czy ktos moze podpowiedziec skad zdobyc wersje PC
[#11] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@MaveRick, post #10

Poszukaj tutaj :
[odnośnik usunięto]

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 05:45:41 przez mailman
[#12] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@MaveRick, post #10

abandonia
[#13] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@Wojox, post #11

THX OK
[#14] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x
Słyszał ktoś o "Super Dune" ? Było też parę dodatków.

Dune II to świetna gra, fajnie, że powstało coś nowego z nią związane.

Miała parę błędów i niedoróbek np:

-Wróg mógł postawić budynek na naszej jednostce
-Jeśli mieliśmy już maksymalną ilość jednostek to w porcie można było zamówić dodatkowe jednostki za które płaciliśmy a nie otrzymywaliśmy ich.
-Na A500 w trybie FAST chodziła dość wolno, ale była grywalna (czasem dźwięk nie nadążał za grafiką)
-Walcząc z Harkonenami ciężko było przejść ostatnie misje
-Używając deviatora można było troszkę oszukać przeciwnika.

Jak sobie przypomnę jeszcze coś to powiem, nie mniej jednak fajnie, że coś nowego powstało, bo giera zacna.
[#15] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@Hubez, post #14

A co było z Dune2000 nie tak, że nie zyskała popularności???
[#16] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@tom256, post #15

Mi się fajnie grało w Dune2000 .
W sumie też się nad tym zastanawiałem
[#17] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@Hubez, post #14

-Walcząc z Harkonenami ciężko było przejść ostatnie misje
-Używając deviatora można było troszkę oszukać przeciwnika.


Jedno i drugie chyba było zamierzone :)
[#18] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@Drako^lM, post #16

Ja również dobrze wspominam Dune 2000
[#19] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@tom256, post #15

Gra sama w sobie była dobra, ale w większości recenzji wytykano, że w zasadzie nie ma prawie żadnych zmian oprócz grafiki w wysokiej rozdzielczości i kilku dodatków. Spodziewano się dużo więcej po grze i chyba dlatego tak to wyszło ;)
[#20] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@michalmarek77, post #1

O Kurde, to wspaniała nowina. Musiałem przespać newsa kilkanascie miesięcy temu. Zabieralem sie ostatnio do kolejnego przejścia Dune2 na klasyku, ale w takim razie przyniosę ze strychu swojego maca mini.
[#21] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@tom256, post #8

Raczej jednak przy mojej wersji Dune 2 ostatecznie zastosuję grafikę z Amigi, bo znam format tej grafiki i łatwo mi ją rozpakować. Grafika z wersji z PC wymagałaby napisania procedur rozpakowywania grafiki w formacie chunky.
[#22] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@sordan, post #20

Najpierw radzę zapoznać się z recenzją zamieszczoną w PPA#5, ot tak żeby uniknąć nerwów i rozczarowań :)
[#23] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@recedent, post #17

Błąd z Deviatorem był następujący:

Bierzemy swoją jednostkę i zaznaczamy jej atak na budynek wroga.
Strzelamy w nią Deviatorem.
Jednostka zmienia się w kolor przeciwnika i nie jest przez niego atakowana a dalej niszczy cel wroga.

Nie jestem do końca pewny czy dobrze wytłumaczyłem, ale chyba tak było.

DUNE 2000 wg mnie też był OK, głównie dzięki temu ,że był dalej w 2D.
[#24] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@recedent, post #22

Mała uwaga co do tej recki: opcja "Concrete required" nie umożliwia budowania na piasku, tylko w przypadku gdy ją wyłączymy umożliwia nam budowanie w pełni "sprawnych" budynków bez potrzeby podłożenia pod nimi betonowych kloców.
Oczywiście zaznaczenie tej opcji działa tak jak w oryginale - jeśli nie wybudujemy pod nim podkładu to budynek jest w 50% sprawny i wymaga naprawy.

Niestety, nie da się tego zmienić jeśli przeszliśmy już kilka misji i zamierzamy wczytać później save - w nim jest już zapisany stan poprzedni i tak zostanie do końca gry, albo jeśli rozpoczniemy od nowa.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 11:13:26 przez Shoonay
[#25] Re: Dune Legacy dla AmigaOS 4.x

@recedent, post #22

I tego zdziwienia po wczytaniu stanu gry :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem