Komentowana treść: Commodore Amiga Mini
[#1] Re: Commodore Amiga Mini
Proponuję szybko zamknąć możliwość komentowania w celu ochrony przed nieuniknionym brednioserialem, wyzwiskami, banami i wzmożoną pracą administracji
[#2] Re: Commodore Amiga Mini

@pampers, post #1

Zgadzam się, ten "produkt" nie jest wart komentowania.
[#3] Re: Commodore Amiga Mini

@pampers, post #1

Popieram w całej rozciągłości.
To, co robi ta firma, jest po prostu... złe. Dostał ktoś prawa do marki, to myśli, że może sprzedawać sobie jakiś złom z nalepką Amigi?

Więcej nie powiem, a palce mnie strasznie swędzą.

Uwaga merytoryczna:
komputer działa
pod kontrolą
Commodore OS
Vision będącym
nieco
podrasowaną wersją Linuksa.

What tha...? To jest system bazowany (przez bazowanie rozumiemy skopiowanie całego systemu i zmienienie tapety) na Linux Mint, który jest bazowany (też w ten sposób) na Ubuntu, które jest bazowane (już trochę mniej) na Debianie, który jest dystrybucją opartą na jądrze Linux. To tak w temacie "ile cukru jest w cukrze". Zresztą, czego można się spodziewać po systemie, który waży więcej niż najnowszy Mac OS X? :)
[#4] Re: Commodore Amiga Mini
...jak już opadły złe emocje to nawet ładnie wygląda ten Mac mini z logiem Commodore Amiga i C na górze :)
[#5] Re: Commodore Amiga Mini

@pampers, post #1

1995$ - 2990$? mają rozmach ..........
[#6] Re: Commodore Amiga Mini
Wstrząsnęło mnie trochę

Czyli Commodore USA ma prawa do nazwy Amiga, i dwóch znaczków - "odbicia boinga" i logotypu AMIGA, a dlaczego oni mają a Amiga INC lub ktokolwiek z często wymienianych mieszaczy nie?
O jakie pieniadze poszło? Może nie byli zainteresowani lub nie wiedzieli że jest na sprzedaż?

Szczerze mówiąc bulwersuje mnie to, że było tyle gadania o znaczkach a najbardziej ewidentnie kojarzące się są stosowane w ładnie zaprojektowanym zwykłym mini-pececie, który w całości jest tylko i wyłącznie marketingowym chwytem.

Commodore OS Vision jest na torrentach, czy ktoś testował? Jest tam chociaż EUAE preinstalowane?
[#7] Re: Commodore Amiga Mini

@Skrzyp, post #3

Maja prawa do marki to mogą robić co chcą. Z linuxem, bez czy innym czartem po prostu mogą przez duże M.

Pozdrawiam,
RadziN
[#8] Re: Commodore Amiga Mini
Z amigą ten twór ma wspólnego mniej niż Mac Mini, na którym chociaż system okołoamigowy można zainstalować (MorphOS). Na tym pececie od biedy Arosa, ale pewnie bez żadnego wsparcia z jego strony...
[#9] Re: Commodore Amiga Mini

@RadziN, post #7

Z linuxem, bez czy innym czartem po prostu mogą przez duże M.

Na szczęście mogę (przez małe m) mieć ich centralnie wiadomo gdzie.
[#10] Re: Commodore Amiga Mini
Ja bym kupił taką Amigę mini, ale z AOS na x86... połączcie siły Hyperionu, MOSTeam i AROSTeam do tego NewTec i Scala...rozmarzyłem się...
[#11] Re: Commodore Amiga Mini

@Cargo, post #10

Niezła ewolucja Commodore. Oni zawsze chcieli sprzedawać PCty, jak wtapiali to ratowali się Amigą. A teraz przeszli samych siebie. Amiga stała się niezłym składakiem PC....z nijakim linuxem
[#12] Re: Commodore Amiga Mini

@Cargo, post #10

W sumie to nawet jako PC do domu w takiej zgrabnej obudowie czemu nie...
Bebechy przyzwoite w środku (chociaż nie wiem po co te 16GB RAM...) ale nie za te pieniądze co sobie wołają O_o
Design obudowy choć zerżnięty z maćka to i tak podoba mi się o wiele bardziej niż X1000. Fajna blacha do Natami
[#13] Re: Commodore Amiga Mini

@Wojox, post #11

Obudowa jest smakowita :)
[#14] Re: Commodore Amiga Mini

@posylus, post #2

Dobra informacja dla wszystkich którzy chcieli AOS/MOS pod x86 - sprzęt już jest!

LOL

ten "produkt" nie jest wart komentowania.

Ooooo... i zaczyna się "plucie jadem" na Amigę

Fajna obudowa, ale bardziej podobają mi się te Commodore x86 w desktopie :)
[#15] Re: Commodore Amiga Mini

@kjb666, post #14

Ooooo... i zaczyna się "plucie jadem" na Amigę


To miało być błyskotliwe czy denne? Bo nie zajarzyłem. :)
[#16] Re: Commodore Amiga Mini

@krashan_, post #9

Tak - ja również
[#17] Re: Commodore Amiga Mini

@radzik, post #15

To miało dać do myślenia tym, którzy dotąd rzucali takimi hasłami :)
[#18] Re: Commodore Amiga Mini
Hehe... Co za prowokacja:)

Jak na PC to calkiem przyjemne bebechy zamkniete w zgrabnym, malym pudeleczku. Cena:

Commodore USA mogloby dac kase na rozwoj Natami1/2, a nie wypuszczac kolejnego peceta z kolejna dystrybucja Linuxa, jakby malo tego jeszcze bylo wokol...

Reasumujac, nie kupuje...
[#19] Re: Commodore Amiga Mini
Nie ma o czym gadać. Koń, jaki jest, każdy widzi.

Pozdrawiam
Des
[#20] Re: Commodore Amiga Mini

@mccnex, post #18

Commodore USA ja widać chce zarabiać, a nie bawić się w instytucję charytatywną. Natami mi się podoba i Tobie też, ale ile osób jest nim na świecie zainteresowane nie wiadomo. Natomiast to jest zwykły PC z Linuksem na pokładzie, którego w każdej chwili można wywalić i Windowsa na nim zainstalować. Tu w Polsce dla nas cena jest zawrotna, ale w Stanach (USA) na pewno znajdą się ludzie którzy to kupią. Tak to wygląda.

Swoją drogą, po świecie (nawet i w Polsce) stąpa już całkiem dużo ludzi, którzy prawdziwej Amigi na oczy nie widzieli i pewnie nigdy nie zobaczą. I tacy być może taką Amigę - PC kupią bez problemu, o ile Commodore USA zrobi dobrą reklamę. Bo jak się Commodore USA będzie reklamować tak, jak się reklamowało prawdziwe Commodore z czasów świetności Prawdziwej Amigi, to nic z tego projektu nie będzie na pewno.



Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 06:43:28 przez gilban
[#21] Re: Commodore Amiga Mini
Wygląda na to, że na rynku pojawiła się nowa, najmocniejsza Amiga. I tańsza niż dotychczasowy numer 1 (x1000). Jeszcze kilka lat i będzie można mieć mocną Amigę za 2k.
[#22] Re: Commodore Amiga Mini
Darmowa reklama dla Hyperionu i A-Eon OK
[#23] Re: Commodore Amiga Mini

@Hellena, post #22

Hmm... Na miejscu A-EON wypuściłbym podobną "Amigę" na takim samym konfigu z oznaczeniem np. "Two" za powiedzmy połowę ceny CommodoreUS
Mieliby produkt tańszy i konkurencyjny, a po drugie mogliby w końcu na czymś zarabiać i inwestować w swoje prawdziwe amigowe projekty.
[#24] Re: Commodore Amiga Mini
I teraz wszystkie Onety, Gazety i Wirtualne Polski obleciała wiadomość o tym, że Amiga wróciła. Ja akurat takich portali nie czytam ale znajomi, którzy wiedzą, że jestem fanbojem amigowej filozofii, wysłali mi linki. I weź tu teraz tłumacz. :)

Ja pier... Powinno się sądownie odebrać firmie Amiga Inc. prawa do nazwy "Amiga". :) Czasem tak się zastanawiam jakim cudem prawa do tak szacownej nazwy znalazły się w rękach tak lamerskiej firmy. Dlaczego tych praw nie ma Hyperion czy nawet MorphOS Team? To po prostu skandal. Mam nadzieję, że to zdechnie jak najszybciej i Amiga Inc. wreszcie padnie. CommodoreUSA też tego życzę. :)

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 07:46:09 przez MDW
[#25] Re: Commodore Amiga Mini

@MDW, post #24

Próbowałem się doszukać jak to się stało, że tak znana i sympatyczna marka stoczyła się na samo dno i doszedłem do wniosku, że główny winowajaca to:
Gateway + KMOS + Amino + AINC = Bill McEwan ?

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi
[#26] Re: Commodore Amiga Mini

@gilban, post #20

A ja myślę, że taki John z USA to za taką kasę to sobie Maka kupi, na którym będzie mógł odpalić MacOS Lion (system bardziej dopracowany niż Linux), no będzie miał więcej oprogramowania. Taka Amiga x86 miałaby sens, gdyby był na niej amigowy system (któryś z trójki lub jeden wspólny), a nie Linux, czy jak ktoś napisał Windows. Za mniejszą kasę to sobie kupię Dell-a i zainstaluje WinUAe i też mogę to nazwać Amigą by C= . Podsumowując cena nie adekwatna do oferty (brak amigowego systemu).

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 08:39:11 przez Ender
[#27] Re: Commodore Amiga Mini

@Ender, post #26

No dobra - widzę że najprostszą wersję można już kupić za 1495 $. To nie jest majątek jak na tamte warunki i wierzcie mi ale chętni będą.
[#28] Re: Commodore Amiga Mini
Nareszcie prawdziwa AMIGA, z logiem a nie jakies podrobki typu morphos czy os4 z tymi x1000 itp. szrotem.
[#29] Re: Commodore Amiga Mini

@azazel44, post #23

A czy A-EON posiada w ogóle prawa do marki Amiga?
[#30] Re: Commodore Amiga Mini

@Cargo, post #13

Gdyby nie napisy, to bym takiej nie chciau OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem