Komentowana treść: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii
[#1] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii
Jak za komuny z zakupem samochodu Kolejki, listy chętnych, oczekiwanie....

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2012 23:44:31 przez Sventevith
[#2] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@Sventevith, post #1

Teraz też tak jest przy zakupie nowego samochodu...
[#3] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@reactor, post #2

Można wiedzieć w jakim kraju mieszkasz?
[#4] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@luk, post #3

W kraju nad Wisłą.
[#5] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@Sventevith, post #1

Ale X1000 nie jest tu wyjątkiem - np. w zeszłym roku kolejki i miasteczka koczujących pod AppleStore na kilka tygodni przed premierą którejś ich zabawki. My przynajmniej nie musimy koczować pod sklepem jak średniowieczne dziady proszalne pod kościołem..

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2012 08:08:07 przez APC74
[#6] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@APC74, post #5

Na Raspberry Pi też były zapisy ostatnio.
[#7] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii
X1000 na asygnaty :D Legendarną XENNĘ wymontowaną z czaszki T800 będzie można dolutować na przysłowiowego smarka wg. szczegółowej instrukcji ;)
[#8] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@reactor, post #2

co tam samochody, ostatnio zapisalem sie na wiejskie jajka i czekam juz tydzien, ponoc kury strajk okupacyjny oglosily i nie chca niesc, trzeba tam wyslac pana Jozka
[#9] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@magiel, post #7

To ile wynosiła pierwsza partia ? Mniemam że coś około 100 szt ?
[#10] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@reactor, post #2

Nie wiem jaki samochód, ja tam swój kupiłem w salonie bez problemu i kolejki.
[#11] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@APC74, post #5

Co innego kolejka przed premierą, a co innego zapisy na sprzęt.
[#12] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@reactor, post #2

Dlatego kupiłem używkę, sprawdzona, tańsza ;)
[#13] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@pampers, post #12

a widziales taka uzywke x1000 ?.
[#14] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii
Ja zapisałem się na szynkę wiejską już 3 tygodnie temu, więc takie zapisy to normalka
[#15] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii
No to ja zapytam w temacie a ile w końcu będzie to kosztować? Testerzy mieli chyba taniej, a konkretna cena dla innych to chyba nie padła. Kojarzę widełki cenowe i nic więcej. A może jak nie będzie zainteresowania to będzie migracja na Amigę by C= ?
[#16] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@Ender, post #15

1699 funtów było ceną podstawowa dla edycji "First Contact". Teraz nie wiem, to pod stołem sprzedają ;- http://amigakit.leamancomputing.com/x1000/?webpage=buy
[#17] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii
a mowili ze komuna nigdy nie wroci he he he ;).
[#18] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@pampers, post #12

Używka, a strucel to dwie różne bajki OK
[#19] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@pampers, post #12

także jeżdżę autem używką, mniejsza wartość = mniejszy stres na mieście, wygoda taka sama, auto bez śladów zużycia wewnątrz

w świecie amigowym bardziej pasuje mi chyba kupno używanego kompa spod znaku nadgniłego jabłka i załadowanie tam Morphosa albo jakiś tani netbook PC dla AROSa

fajna idea, takie "reusability", coś w moim stylu
[#20] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@lons, post #18

Z jakiej to racji? Nie ma używanych strucli ?
[#21] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@Sventevith, post #10

Rozumiem. Jednak że jest wiele modeli, które nie są dostępne "od ręki", a i często to też są popularne modele aut i najzwyklej w świecie są przyjmowane zapisy. Bawiło mnie zaskoczenie niektórych Pań, że nie mogą wziąć od razu to "śliczne autko" i muszą czekać trzy miesiące, dziwią się "bo przecież stoi na wystawie". Oj, dziwnych wiele sytuacji widziałem już w salonie ale trochę to nie na temat więc EOT.
[#22] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@reactor, post #21

Zapisy (kolejka) to w dzisiejszych czasach nic nadzwyczajnego. Sam zapłaciłem kilka dni temu za Indi AGA MK II A4000D wiedząc że wysyłka będzie w drugiej połowie kwietnia.
A zakup nowych samochodów to zupełnie inna bajka: najczęściej klient zamawia egzemplarz pod siebie (kolor, tapicerka, silnik, opcje, bla bla bla) także nie ma bata - MUSI CZEKAĆ aż jego marzenie zostanie wyprodukowane i dostarczone. .
[#23] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii

@SzaryWilk, post #17

ale to nie jest jakas cecha komuny, tylko zwykla sytuacja na kazdym rynku, gdzie np: popyt przewyzsza podaz, lub podaz pieniadze przewyzsza podaz towarow i uslug, lub podaz towarow i uslug przewyzsza podaz pieniadza...itd. :). Nigdzie na swiecie nie ma sytuacji idealnej rownowagi, a jezeli nigdzie nie ma, to wszedzie powstaja kolejki, zatory itd.

ps. samochod osobowy rodzinny dlugo nie byl powszechnym i szeroko dostepnym dobrem konsumpcyjnym w Polsce, podczas gdy w USA byl juz wlasciwie w latach 30, wtedy w Polsce samochod byl w wielu regionach Polski jak UFO...
[#24] Re: Nabór zainteresowanych kupnem AmigaOne X1000 w drugiej serii
a zna ktos cene x1000, czy zostanie podana dopiero na koncu po zebraniu listy chetnych ?.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem