Komentowana treść: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
[#1] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
OK :piwox: pokłony
[#2] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
To będzie wydarzenie większe niż pojawienie się nowych, nieużywanych joy'ów na Allegro :D Ale z całego serca gratuluję i życzę powodzenia i wytrwałości, bo projekt bardzo ambitny, a pracy przy tym ogrom.
[#3] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
Znakomity pomysł. Życzę wytrwałości i podziwiam. Sam od jakiegoś czasu pracuję nad ujęciem swoich artykułów o programowaniu MorphOS-a w formę książkową i wiem ile to wymaga pracy.
[#4] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
czekam z niecierpliwością!
[#5] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
Składam preorder ;)
[#6] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
Rewelacja, kupuje jak tylko wyjdzie. będzie też o scenie amigowej z dawnych lat?
[#7] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@magiel, post #4

Taki całkiem komentarz poza tematem ale twój nick przykuł moją uwagę, jesteś może autorem 'koziołek ma kołek', 'terror machine' i innych tego typu?

A co do książki to dobrze że bracia wciąż coś knują na polu amigowym ;p

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 09:18:48 przez Radek_Cz
[#8] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@krashan_, post #3

No to jednego klienta już masz. OK Liczę, że będzie wersja w języku polskim, bo leniwy jestem jeśli chodzi o naukę języków obcych, wolę te programowania.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 09:43:22 przez Ender
[#9] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
pierwsza czesc jest interesujaca ..reszta nie jest moim targetem
[#10] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
o WooW . Świetny news! OK
[#11] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
Zamawiam 2 sztuki. Jeśli znana jest detaliczna cena, to ja mogę już przelew zrobić OK
[#12] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@ZvyRoll, post #6

Będzie część poświęcona scenie, historia nie może się bez tego obyć :)

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 10:41:01 przez xtrend
[#13] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@_arti, post #11

Cena na pewno nie będzie wysoka, ale jeszcze nie mogę podać konkretnej kwoty.
[#14] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@xtrend, post #13

Adam sugeruje podzielic te dwa tomy po 500 storn .. na Amige .. i reszte
ja zamawiam w ciemno pierwszy tom systemy postamigowe nie interesuja wielu sama amiga jak najbardziej
[#15] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@HOŁDYS, post #14

Adam sugeruje podzielic te dwa tomy po 500 storn .. na Amige .. i reszte


Możliwe, że tak się stanie. Objętość materiału jest na tyle duża, że już dzisiaj wiem, że ciężko będzie zmieścić się w 2 tomach. Na pewno wszystko zostanie dokładnie opisane na stronie w ciągu najbliższego miesiąca-dwóch.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 10:53:46 przez xtrend
[#16] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
a trafi do Empiku ?. Dawno juz nie widzialem ksiazki o Ami w ksiegarni, moze zainteresuje sie ktos nowy, dla kogo Amiga moglaby byc nowym odkryciem :).
[#17] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@xtrend, post #15

I prosimy o "normalną" kursywę w druku ;)
"Niebawem zostanie uruchomiona strona internetowa, na której będzie można śledzić przebieg prac, o czym będę informował na bieżąco."
Bardzo ciekawy pomysł
[#18] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
Bardzo fajny pomysł. Mam nadzieję, że będzie rozdział opisujący problemy sprzętowe występujące w Amigach. Fajnie by było, jakby wraz z wersją papierową pojawiła się wersja elektroniczna (najlepiej w pdf a także zjadliwych dla Kindla formatach, np. EPUB). Może taka publikacja pomoże choć trochę w zjednoczeniu środowiska postamigowego (klasykowcy trzymają się razem ;)). Oczywiście, piszę się też na tą książkę!
[#19] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
Aż mi ciary przeszły po plecach.. Dokładnie takie same jak wtedy, kiedy w skrzynce na listy znalazłem ACS pierwszym coverem CD. Z przyjemnością kupię tą białą księgę dzisiejszego świata bezdusznych kompów :) zwłaszcza, że pisana przez łodzianina z granic Bałut i Śródmieścia :))
[#20] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@gx, post #16

Empik to złodziej. Najgorszy z możliwych sprzedawca książek, kasy nie zobacza dłuuugo za srzedane książki. Ma wiele spraw o niepłacenie w terminie. Informacje z pewnej ręki ;) od prawnika i marketingowca wykładających na edytorstwie.
[#21] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
Świetny pomysł! Kupię bez względu na cenę. Pochłaniam wszystkie tego typu książki i pozycja o tematyce amigowej będzie najważniejszą pozycją.
[#22] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
Byleby było bardziej historyczno-sprzetowe ujęcie niż użytkowe. Coś ala, że planowano chipset AA+ w 1993 roku, który miał zawierać pominięty przy projektowaniu AGI tryb chunky. To mogło zrewolucjonizowac gry na Amidze. itp. :)
[#23] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@HOŁDYS, post #9

Też tak uważam OK

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 15:22:52 przez parallax
[#24] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@MDW, post #21

Też na pewno kupię.Jestem pełen podziwu dla autora,brawo!OK
[#25] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@wuk, post #22

Byleby było bardziej historyczno-sprzetowe ujęcie niż użytkowe.


Część historyczna i sprzętowa to lwia część pierwszego tomu. Staram się znaleźć wspólny mianownik do kolejnych przemian Amigi, aby było to akceptowalnie dla wszystkich amigowców. Nie ma sensu tworzyć sztucznych podziałów.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 15:37:15 przez xtrend
[#26] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
Będzie wyjaśnione co jest Amigą a co nie ?
[#27] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@azazel44, post #26

Jest dość brednioseriali na PPA w tym temacie, jak ktoś ma potrzebę to może sobie wydrukować :)
[#28] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@kjb666, post #27

nie chodzi mi o fantazje poszczególnych userów, tylko o stan faktyczny. Co jest Amigą, a co nie ? Skoro pecet od CUSA jest Amigą, a CDTV do Commodore nie, to również X1000 pewnie nie jest Amigą, choć jest AmigąOne....
Mam nadzieję, że książka wyjaśni tę kwestie
[#29] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku

@azazel44, post #28

Wątpię aby w poważnej książce na temat Amigi był poruszany taki temat :)
[#30] Re: Nowa ksiązka o Amidze w 2013 roku
Jak tylko się ukarze na pewno kupie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem