Komentowana treść: Fire Force - recenzja
[#1] Re: Fire Force - recenzja
Jedna z fajniejszych amigowych gier. Aż szkoda, że nie było kontynuacji.


Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: Fire Force - recenzja
Dzięki za fajny opis i recenzję.Ostatnio przymieżałem sie do tej gry teraz będzie o wiele łatwiejsza rozgrywka.
[#3] Re: Fire Force - recenzja

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Dokładnie. Żal, że nie powstały kolejne odsłony. Mało gram, ale "Fire Force" to jedna z tych produkcji, które mi się zapamiętały bardzo dobrze.
Recenzja bardzo w porzo, rzeczowo napisana, szczegółowo przedstawia wszelkie aspekty gry. Jedna uwaga, właściwie nie związana z grą: mogę się mylić, ale zdaje mi się, że śmigłowce z "Fire Force", to nie Black Hawk, ale Huey. Te maszyny bardzo często są mylone. np. w wielu recenzjach "Czasu Apokalipsy" Coppoli wspomina się o "szarżach blackawków", choć pierwszy test bojowy Black Hawk, to rok 1983.

Serdeczności
Des
[#4] Re: Fire Force - recenzja
Gra świetna, ale 80 za grafikę to trochę przesada
[#5] Re: Fire Force - recenzja

@Des, post #3

Czemu mylone ? Sikorsky UH-60A Black Hawk - pierwsze obloty na początku lat '70 ;)

A recenzję dobrze się czytało. Troszkę brakowało recenzji tej świetnej gry na ppa, ale zaległość sukcesywnie nadrobiona ;)
[#6] Re: Fire Force - recenzja

@Logan, post #5

Pierwsze obloty w połowie lat pięćdziesiątych.
Zgadza się, Black Hawk to maszyna firmy Sikorsky. Zaś Huey (to ten śmigłowiec z "Czasu Apokalipsy" i w ogóle ikona amerykańskiego "kina wietnamskiego" to produkt Bella. W Fire Force zdecydowanie występuje Huey.
Chyba lecimy w offtopa?

Serdeczności
Des
[#7] Re: Fire Force - recenzja
Fajnie, że Ci się chce pisać jeszcze recenzje i nie tracisz w amigę wiary
[#8] Re: Fire Force - recenzja

@Dorian3d, post #7

To nie kwestia wiary, to prawdziwa pasja. O nie ! Znów wyszło religijnie :)
[#9] Re: Fire Force - recenzja

@Des, post #6

Des pewnie masz racje nie sprawdzilem tego doglebnie co to za smiglowiec i napisalem z rozpedu Black Hawk - uzywany do dzis.

co do gier... wole te Amigowe z moich lat mlodosci niz meczoce wodotryski z PC/PS3
a ze kiedys malo gralem to niektore tytuly odkrywam po raz pierwszy - frajda x 2 OK
jak sie recka podoba to moze cos naskrobie jeszcze ....w pracy

PS> Kupilem sobie A3000T :P

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 01:48:42 przez HOŁDYS
[#10] Re: Fire Force - recenzja

@HOŁDYS, post #9

Dzięki za recke, szczerze mówiąc to nie grałem w tą grę, zawsze wydawało mi sie że jest cienka ;P
PS Kupilem sobie A3000T

Gratki Kupiłeś w PL ?
[#11] Re: Fire Force - recenzja

@Des, post #6

Des miales chyba raczej to UH-1V Huey

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 12:46:20 przez HOŁDYS
[#12] Re: Fire Force - recenzja

@HOŁDYS, post #11

Jeśli Fire Force ma 80 za grafikę, to ile dasz Ruff n Tumble ?
[#13] Re: Fire Force - recenzja

@HOŁDYS, post #11

Fajna recka, masz talent możesz pisać :) ja nigdy nie potrafiłem pisać za co miałem wiecznie przesrane w szkole, wszystko maksymalnie skracałem i upraszczałem hehe
Jeszcze jedna rzecz mnie tylko zastanawia, jak byłem w armii to nam tłukli do łba że mówi się "nabojów" a ie "naboi" ale cholera do dziś nie wiem na 100% jak jest poprawnie :)
pozdrawiam i czekam na kolejne artykuły
[#14] Re: Fire Force - recenzja

@azazel44, post #12

Jeśli Fire Force ma 80 za grafikę, to ile dasz Ruff n Tumble ?

Ruff'N Tumble po pierwszym odpaleniu na A1200 w 1994 r bylem przekonany ze to gra pod AGA ..
i dalbym mu note w skali A500 - oczywisice 200 % Fire Force ocenilem na 80 % gdyz gra jest z 1992 r a wypixelowana calosc i mi ta calosc odpowiada (bronie,medale,wrogowie,plansza tytulowa,obiekty wojskowe w grze jak i sceneria jest ladna i staranna) na pewno kosztowala mnostwo pracy w deluxe paint jednego czlowieka (cala gre zrobilo 2 chlopakow - stad taka nota ogolna)


QUAD@ Fajna recka, masz talent możesz pisać

Dziekuje QUAD - mailman mial malo pracy bo zlapal mnie zgwalcil i kazal pisac po polskiemu ;-] a mi z ogonkami bardzo powoli pisanie idzie (zapieprzam jak motorek bezwzrokowo ale bez ogonkow) ...recke trzasnolem przy kawce w pracy od tak z palucha...

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 16:17:04 przez HOŁDYS
[#15] Re: Fire Force - recenzja

@azazel44, post #12

Dla mnie te 80% za grafikę jest ok- w tym przypadku grafika nie tylko miała być "śliczna" ale przede wszystkim czytelna i jednoznaczna, poza tym jest dobra bez przesady/fajerwerków.

Świetna gra!
[#16] Re: Fire Force - recenzja

@BULI, post #15

Dobra robota Hołdys faktycznie fajna gra i jej grywalność jest duża, grafika też jest niezła za małolata z braciszkiem na zmianę młóciliśmy całymi dniami mnóstwo frajdy potem braciak grał w The Clue i tak go gra wciągnęła.... że nagiął prawo
[#17] Re: Fire Force - recenzja
OK
[#18] Re: Fire Force - recenzja
Muszę się przyznać, nie grałem jeszcze w ta grę - być może trzeba będzie to nadrobić. A recenzję fajnie się czyta. Hołdys tak dalej OK
[#19] Re: Fire Force - recenzja

@(V)(I)mothe(P), post #18

Koniecznie, gra wymiata. To była jedna z moich ulubionych pozycji w tamtych czasach:).
[#20] Re: Fire Force - recenzja
Jedyna broń w Fire Force z której dane mi było postrzelać w realu to AK. Moc uderzenia faktycznie potężna i celność niczego sobie (strzelałem na 50m, 100m)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem