Komentowana treść: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie
[#1] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie
Świetnie. Idealna sprawa dla mnie. Lubię przygodówki ale nie chce mi się kombinować jak je przejść. Za mało samozaparcia. Więc albo muszę oglądać na YouTube kompletne przejście albo przechodzić z opisem. To drugie rozwiązanie sprawia więcej radochy. Skorzystam kiedyś na pewno, bo Misji Harolda nigdy nie przeszedłem, a zawsze chciałem. Dzięki!
[#2] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie

@MDW, post #1

Świetnie. Idealna sprawa dla mnie. Lubię przygodówki ale nie chce mi się kombinować jak je przejść.


Czyli co? Lubisz oglądać przygodówki jak film?
[#3] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie

@pinior, post #2

Czyli co? Lubisz oglądać przygodówki jak film? :D

Tak. Zupełnie nie kręci mnie rozwiązywanie zagadek, sprawdzanie czy da się użyć każdy przedmiot na każdym elemencie otoczenia. Ale chętnie przechodzę jak mam instrukcję krok po kroku albo po prostu filmik. :) To znaczy przechodziłbym gdybym miał kiedy. Niewiele było przygodówek, które sam przeszedłem. Na Atari XL/XE było to "A.D. 2044 czyli Sexmisja", "Władcy Ciemności". Na Amidze "Eksperyment Delfin" i "TeenAgent". Więcej sobie nie przypominam. :)
[#4] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie

@MDW, post #3

Spróbuj gier z LucasArts, ot choćby Indiana Jones and the Fate of Atlantis, albo COMI, albo Full Throttle - da się je przejść bez solucji, a w każdym razie na pewno nie dojdziesz do etapu próbowania wszystkiego na wszystkim.

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 20:32:55 przez recedent
[#5] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie

@recedent, post #4

Te gry to klasyka i na pewno by mi się podobały. Jest tylko mały problem. Czytanie ze zrozumieniem licznych tekstów w języku angielskiego odebrałoby mi całą przyjemność z grania. To niestety dla mnie jest hardcore. :(
[#6] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie

@MDW, post #3

A.D.2044 miałem oryginał na kasecie, zapisałem sobie stan gry na drugiej stronie kasety i skasowałem część gry :)
Zastanawiam się do dzisiaj czy autor napisał tą grę w Forth :)
[#7] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie

@MDW, post #5

Swoją drogą - na pewno jest możliwość dobrania się do zasobów gry i przetłumaczenia ich "ręcznie" - z tego co widzę to ktoś nawet się tym zajął (po filmie z intra "Atlantisa" na YouTube widzę, że miejscami nawet nieźle to tłumaczenie wyszło), ale chyba sił nie starczyło.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2012 09:15:57 przez recedent
[#8] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie
Misja Harolda to jest to - 10 dyskietek a jaka radocha z grania :D i to mi przypomniało że trzeba zagłosować pomysł
[#9] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie
2012 to wyjątkowo urodzajny rok dla recenzji gier na PPA. Oby tak dalej!
[#10] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie
Dobra robota Logan. Kiedy robimy znowu razem jakiś wywiad?


Benedykt Dziubałtowski
[#11] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie

@(V)(I)mothe(P), post #8

I nie zagłosowałeś ;)
[#12] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie

@mailman, post #11

tak szczerze to nawet nie wiedzialem ze taka gra istnieje na Amige

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2012 11:02:30 przez HOŁDYS
[#13] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie

@HOŁDYS, post #12

Nie grałem w nią, ale kojarzę z jakiegoś amigowego czasopisma OK
[#14] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie
Boję się, że wkrótce umrę (ze starości) i nie zdążę przekazać wszystkich głupawych wspomnień z lat młodości (bo niby komu i po co?). W związku z tym przy każdej okazji coś dodaję jak tylko pasuje do tematu i mi się przypomni. Odnośnie "Misji Harolda" też mam jakieś wspomnienia. Nic wielkiego ale chyba zawsze będzie mi się z tym wspomnieniem kojarzyła "Misja Harolda".

W 1995 roku wybraliśmy się z bratem (on kończył właśnie podstawówkę, a ja zrobiłem maturę) do Warszawy żeby szukać wydawcy gry "Pechowy Prezent". Odwiedziliśmy wtedy Mirage Software i MarkSoft. Ta druga firma była wydawcą gier robionych przez grupkę ART4, czyli: "Mentor", "Eksperyment Delfin" i właśnie "Misja Harolda" (tej ostatniej nie było jeszcze na rynku). Pokazaliśmy na ich Amidze to co przywieźliśmy. Pan pokręcił trochę nosem i było widać, że na kolana go to nie rzuciło. ;) Trochę porozmawialiśmy i postanowił nam pokazać grę, która zasługuje na pieniądze jakich my się spodziewaliśmy i która ma szansę być tak popularna jak wcześniej "Mentor" czy "Franko". To co nam pokazał to była własnie "Misja Harolda". Jakaś nieskończona wersja, którą właśnie dostali od autorów. Nawet jeszcze jej nie sprawdzali i okazało się, że coś nie działa - był problem z opuszczeniem pierwszej planszy (cela więzienna). Ostatecznie dogadaliśmy się z Mirage ale z MarkSoftu właśnie takie wspomnienia wyniosłem. Ta wiesząjąca się na samym początku "Misja Harolda". :)
To było... rety... ponad 17 lat temu. :)
[#15] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie

@mailman, post #11

Faktycznie coś poszło nie tak i się nie wysłało - ale już nadrobione.
[#16] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie

@MDW, post #14

@MDW planujesz na 20 lecie jakiś rimejk Pechowego prezentu :)??


Benedykt Dziubałtowski
[#17] Re: Misja Harolda - recenzja i rozwiązanie

@Benedykt Dziubałtowski, post #16

Kurde, faktycznie w 1995 roku minie 20 lat odkąd wypuściłem pierwszy komercyjny crap. To straszne. Miałem takie plany, a nadal jestem nikim i ciągle nie zrobiłem czegoś z czego faktycznie byłbym zadowolony. A co do dwudziestolecia to kurde... coś pomyślę. Mam na to ok. 3 lata. :) Oby do tego czasu udało się zrobić coś sensownego.

Dzięki za uświadomienie mi tego faktu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem