Komentowana treść: CRUX PPC - projekt zawieszony
[#1] Re: CRUX PPC - projekt zawieszony
ciągle jest debian, crux jakoś nigdy nie przypadł mi do gustu.
[#2] Re: CRUX PPC - projekt zawieszony
I dobrze, komu to potrzebne OK
[#3] Re: CRUX PPC - projekt zawieszony

@parallax, post #2

Raczej niedobrze. To jest bardzo dobra dystrybucja skierowana do użytkowników PPC, miała prekompilowane kernele pod konkretne płyty główne/komputery. Debian nie skupia się na platformie PowerPC.
[#4] Re: CRUX PPC - projekt zawieszony
Mam stosunek obojętny do tej informacji. Nie po to mam rozliczne sprzęty PPC, żeby odpalać na nich Linuksa...
[#5] Re: CRUX PPC - projekt zawieszony

@sand, post #3

To była jedna z dystrybucji lepiej wspierających maszyny Sam4x0
[#6] Re: CRUX PPC - projekt zawieszony

@parallax, post #2

A ty dalej skrinfajtujesz, czy juz zakupiles ta x1000 albo chociaz marna Sam?

Tak jak Krashan napisal, nie ma sensu instalacja linuxa na sprzetach PPC bo to ani praktyczne ani przyjemne.

Jak dla mnie Sam z os4 sie muli wiec co dopiero linuxem + UI, brr.
[#7] Re: CRUX PPC - projekt zawieszony

@AmiChris, post #6

crux to szybki system
[#8] Re: CRUX PPC - projekt zawieszony

@rwks, post #7

To co ma IceWM ? Czy sterowniki lepsze od AOS4 ?
[#9] Re: CRUX PPC - projekt zawieszony

@rwks, post #7

A czy pod Pegasos'em I będzie działał, skoro działa również pod efiką ?
[#10] Re: CRUX PPC - projekt zawieszony

@gilban, post #9

Nie, Pegasos I nie jest wspierany przez CRUX PPC (i przez żadnego innego w miarę nowego Linuxa).
[#11] Re: CRUX PPC - projekt zawieszony

@kjb666, post #8

Linuksy ogólnie mają sterowniki na poziomie dobrym/bardzo dobrym do obsługiwanego sprzętu.

IceWM można skompilować (amator da radę) nawet jeśli go nie ma w repo, poza tym lekkich środowisk jest multum.

Co jak co, ja wolę mieć więcej systemów niż mniej na posiadanych maszynach. Amisystemy mogą wiele skorzystać z Linuksa.
[#12] Re: CRUX PPC - projekt zawieszony

@gilban, post #9

Z tego co widzę na stronie, to jest wersja na ten komputer crux-ppc-2.5-pegasos1.tar.bz2. Tylko trzeba samemu sprawdzić czy działa bo nie mam tej możliwości.
[#13] Re: CRUX PPC - projekt zawieszony
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem