Komentowana treść: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000
[#1] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000
Gratulacje dla tych co mają sprzęt. Pochwalcie się jak działa po uaktualnieniu.
PS. no i żaba nie będzie pierwsza
[#2] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@Ender, post #1

Taka sobie wiadomość, chyba że tam jest coś więcej jak te 2 sterowniki. Czekam na Update 5 dla wszystkich.
[#3] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@adam_mierzwa, post #2

Ja myślę, że dla użytkowników tego typu wiadomość jest super, bo sprzęt wart duże pieniądze z każdą aktualizacją staje się jeszcze bardziej użyteczny. Tak to postrzegam tego newsa. Ciekawi mnie, czy faktycznie jest tak jak myślę, czy jednak twój sceptycyzm ma swoje uzasadnienie.
[#4] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@Ender, post #1

jak dziala? tak jak dzialalo. tylko doszedl port szeregowy i ide
[#5] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@Ender, post #3

Cieszy mnie oczywiście ten update. Tylko że na razie użytkownicy X1000 są "dopieszczani" - a pozostali?
Duża część z nich to betatesterzy, na pewno są już nowe rzeczy, tylko kiedy dostanie to reszta?
Z punktu widzenia użytkownika AmigaOS 4 muszę przyznać, że ostatni Update 4 był niezły, coś to stado betatesterów daje, tylko kiedy "skapnie" coś dla użytkowników starszych AmigaOne, Pegasosów, SAM?
[#6] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@Valwit, post #4

To przedtem nie było sterownika do ide? Raczej był, więc pytanie czy teraz działa lepiej, szybciej itd. ot taka ciekawość. No i może użytkownicy AOX1000 z naszego forum by się ujawnili przy okazji.
[#7] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@Ender, post #6

To przedtem nie było sterownika do ide?

Był tylko do SATA, które w X1000 jest głównym interfejsem do dysków.
[#8] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@Ender, post #6

"No i może użytkownicy AOX1000 z naszego forum by się ujawnili przy okazji"
Exactly.
Bo od hejterów i fajterów aż się roi, ale kogoś, kto powie - "ej, ludzie, mam, kupiłem AOX1000, no i się teraz podzielę z wami wrażeniami" jakoś nie widać,

Pozdrawiam wiosennie
Des

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 21:50:38 przez Des
[#9] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000
Trochę to przykre, że dopiero teraz pojawiają się sterowniki do portu serial i kontrolera IDE... użytkownicy X1000 dopiero teraz mają szanse na sprawdzenie czy te porty na ich płytach są w ogóle sprawne...
[#10] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@gorzyga, post #9

# 7 # 9
[#11] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@gorzyga, post #9

Jest to przykład niedołęstwa Hyperionu, ale przyznaj też że to nie był żaden problem dla użytkowników. Ani port szeregowy ani sterownik IDE do działania nie był niezbędny.
Co do sprawdzenia działania - edycja "First Contact" była sprzedawana od 25 stycznia, także z opcją Debian, więc nie jest tak że do dziś nie wiadomo było czy te elementy działają.
Jedyne co jest przykre to cena tego komputera.
[#12] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@adam_mierzwa, post #11

Mnie martwi cena Suzuki Hayabusa (nowa) i Audi RS4. Cena X1000 jest dobra dla tych co maja drobne...
[#13] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@adam_mierzwa, post #11

Adam, problemem zapewne nie było. Wg mnie problemem jest fakt, że wydaje się sterowniki tak mało znaczące, kiedy w kolejce są o wiele ważniejsze rzeczy.
[#14] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@adam_mierzwa, post #11

No niby tak, można było sprawdzić pod Debianem, ale jakiś niesmak jest... mam takie zdanie, że różne braki mogą być w sprzęcie i oprogramowaniu, ale sterowniki do podstawowego systemu powinny być dostępne w dniu sprzedaży... No ale wiem, ten rynek jest bardzo specyficzny.
[#15] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@gorzyga, post #14

I właśnie specyfika tego rynku sprawia, że można puścić do ludzi sprzęt nie do końca sprawdzony, przetestowany, właściwie nie do końca sprawny. Po co się męczyć, skoro znajdą się chętni na wydanie sporej kasy? Ewentualne niedociągnięcia, nawet te takie na poziomie podstawowym zawsze można rozgrzeszyć - że to przecie takie hobby, że sam smak w tym, że coś nie działa i z czymś trzeba rozpaczliwie walczyć. Wszak tym walecznym heroizmem różnimy się od userów innych platform i systemów.
W każdym szaleństwie jest jakaś metoda, to prawda, jak widać.

Pozdrawiam sennie
Des
[#16] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@Des, post #15

i wlasnie to powoduje ze tego nie kupie. jak kupowalem amige to dostalem sprzet soft i wszytsko dzialalo. owszem, potem dochodzily ulepszenia i poprawki, ale nie takie ze nagle sie okazywalo ze po n-tej aktualizacji zaczyna dzialac drugi procek czy jakies porty. sory, ale to bylo reklamowane jako sprzet high-end, a od poczatku jest niezgodnosc towaru z opisem.
[#17] Re: AmigaOS 4.1 - pierwsze uaktualnienie dla wersji X1000

@gorzyga, post #9

Jak ktoś chciał sprawdzić to chyba mógł to zrobić pod Linuksem.
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem