Komentowana treść: OWB 1.16.2
[#1] Re: OWB 1.16.2
czyzby Aros mial nowsze Owb od Mosa?
[#2] Re: OWB 1.16.2

@XoR, post #1

No to co? Przecież i tak nie odpalisz.
[#3] Re: OWB 1.16.2
ale czasów dożyłem...
szacun dla deadwooda!!!
[#4] Re: OWB 1.16.2
w dacie wersji jest bład: kwiecień zamiast maja :)
[#5] Re: OWB 1.16.2
Wedlug mnie to troche nierozsadne, chyba ze Deadwood ma czas na siedzenie przy OWB (ciagnie takze inne projekty).
Co bedzie teraz jak projekty OWB na MOS'a i AROS'a sie rozejda?
Tak czy siak pogratulowac, kawal niezlej roboty Deadwood.
[#6] Re: OWB 1.16.2

@tomek, post #3

Najwiekszy szacun jednak dla Faba za OWB Mosowe, dzieki ktoremu mozna portowac je na os4, aros.
[#7] Re: OWB 1.16.2

@AmiChris, post #6

A nie było tak, że OWB dla Arosa (skompilowane przez Stanisława Szymczyka) http://www.ppa.pl/aktualnosci/aros-tez-ma-owb....html było jednak pierwsze ?
[#8] Re: OWB 1.16.2

@zyga64, post #7

Kwestia tylko o jakie OWB chodzi, te OWB to port MOS'owego OWB, natomiast te pierwsze arosowe OWB powstawalo od podstaw (tak przynajmniej wnioskuje).
[#9] Re: OWB 1.16.2

@stefkos, post #8

Czyli podobnie jak z AOS4. Wersja J. Strohmayera i MUI-OWB ?
[#10] Re: OWB 1.16.2

@zyga64, post #9

Dokladnie tak, dlatego dobrze by bylo zaznaczyc w newsie, ze to port z mosa. Wtedy wiadomo o ktora wersje chodzi. Podobnie sprawa wyglada z wersja os4.
Widzialem u leona OWB, strasznie slabiutkie toto bylo.
[#11] Re: OWB 1.16.2
To jest OWB 1.16 z MorphOS z nowszym code base WebKita plus dodatki AROSowe (na przykład JIT) - nie mam zamiaru robić forka i osobnych funkcjonalności.
[#12] Re: OWB 1.16.2

@deadwood, post #11

restekpa :)
takie pytanko przy okazji: kompilacja OWB na 68K była by dużym problemem?
[#13] Re: OWB 1.16.2

@XoR, post #12

A widziales rozmiar binarki, pamieci taki owb tez potrzebuje;)
[#14] Re: OWB 1.16.2

@AmiChris, post #13

do NatAmi może się jednak taki OWB przydać :)
[#15] Re: OWB 1.16.2

@XoR, post #14

Wersja 68k jest mozliwa patrzac na to ze jest wersja AROS'owa.
Teraz "tylko usiasc i skompilowac"
[#16] Re: OWB 1.16.2

@stefkos, post #15

No to kolego usiądź i configure & make ;)

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 23:18:16 przez pinior
[#17] Re: OWB 1.16.2

@XoR, post #1

Nowsze czy nie, najważniejsze że jest na oba systemy i działają znakomicie. OK
[#18] Re: OWB 1.16.2

@stefkos, post #15

Rety, kolego, przecież żaden 68k obecnie nie nadaje się do uciągnięcia OWB (no chyba, że WinUAE, ale po co tam używać OWB skoro są inne natywne przęglądarki?). Czy warto kompilować, żeby tylko obwieścić światu, że na 68k wyszedł OWB, który jest nieużywalny? OWB dla AmigaOS4.1 kuleje pod względem prędkościowym. Moim zdaniem masakra, no bo dzisiaj nadal nikt nawet przez chwilę nie pomyśli, by dało się to zrobić lepiej to jest optymalizować. Ja wiem, że render kity nie można już lepiej napisać niż zostały napisane przez oryginalnych autorów (co jest nieprawdą, bo nie wszystko jeszcze odkryto), ale należy pamiętać, że autorzy tych render kitów mieli jakiegoś dwurdzeniowego Core2Duo taktowanego 2.6GHz i nVidia GTS 250 na myśli projektując to oprogramowanie w tej wersji.

Czy jest możliwość, żeby przenieść starszą wersję programu, która była projektowana na starsze procesory i karty graficzne? Może to cokolwiek poprawi w wydajności przenoszonych programów. Na 68k może wyjść nowa przeglądarka po AWeb, IBrowse i Voyager, ale nie może to być prosty port.
[#19] Re: OWB 1.16.2

@Robert-Minimat-Szacki, post #18

Kolego, Stefkosa drugie zdanie bylo sarkazmem.
Na drugi raz, polecam Ci pisac krotsze zdania bo z tego posta wyszedl belkot.
Nastepnym razem usiadz i sprawdz kilka razy tekst.

Jezeli chodzi o czesc porownania z OWB, coz, przypomina mi to twoja idee pisania gier na a500 1mb czy to na AGA. Mozna pisac ale jaki to ma sens?
[#20] Re: OWB 1.16.2

@AmiChris, post #19

Jezeli chodzi o czesc porownania z OWB, coz, przypomina mi to twoja idee pisania gier na a500 1mb czy to na AGA. Mozna pisac ale jaki to ma sens?


Po pierwsze (odnośnie pisania na Amigę):
Taki sam sens, jak pisanie na Atari bądź Commodore 64. Ludzie piszą na te komputery i są szczęśliwi. A na Amidze natywne gry i programy to gatunek zagrożony wyginięciem, bądź już kompletnie umarły. Ludzie pozapominali już dlaczego Amiga ich tak kręci bądź kręciła, ja jednak myślę, że nie. Na pewno dla mnie jest to (programowanie na A1200) dużo bardziej interesujące niż nadludzka próba odpalenia filmów w YouTube w okienku przeglądarki pod AmigaOS4.1, dzięki portowi FireFoxa.
Po drugie (odnośnie OWB):
Dlaczego stwierdziłeś, że mój tekst odnośnie OWB nie ma sensu? Przecież prawdą jest, że np. Dooma odpalimy na 486, a Dooma 3 już nie, dlatego co najlepiej portować na Sam440ep? Odpowiedź jest prosta. Nie zawsze co najnowsze, znaczy najlepsze.
[#21] Re: OWB 1.16.2

@Robert-Minimat-Szacki, post #20

Ludzie pozapominali już dlaczego Amiga ich tak kręci bądź kręciła


Czyżby? A dlaczego ich tak kręciła? Dlatego że mogli sobie na niej od święta odpalić mało wymagający, hobbystyczny soft napisany z myślą o bardzo słabym komputerze, czy dlatego że dawała im, przeciętnym użytkownikom, wspaniałe możliwości rozrywkowe i użytkowe?

Nie wszyscy amigowcy chcą traktować swoją maszynę jako sprzęt do retro zabawy. Niektórych może "kręcić" używanie jej na co dzień, ot choćby po to, żeby od czasu do czasu obejrzeć jakis film na YouTube. I takiemu uparciuchowi nie przetłumaczysz, że lepiej by było gdyby zamiast tego obejrzał jakiś film w ANIM5 na natywnym playerku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem