Komentowana treść: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie
[#1] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie
nie wiem co to za program ten OSH co tlumaczyl na niemiecki, ale koszmar wyszedl.
[#2] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie

@Valwit, post #1

Eee... OSH to nie program tylko użytkownik.
[#3] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie

@recedent, post #2

no to tym gorzej :(
[#4] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie

@Valwit, post #3

Jeśli jesteś wstanie przetłumacz to lepiej.


Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie
I nadeszła długo oczekiwana druga część.
[#6] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie

@Valwit, post #1

Przesadzasz, nie jest tak źle.
[#7] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie

@Valwit, post #1

No i dobrze że opisałeś tego medka w drugiej części.
Wszyscy zainteresowani na to czekali.
Byloby super jak bys napisał to w skrócie w PPA 8.
[#8] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie
Dzieki Benedykt za ten artykul OK Mam w planach zakup Medka do swojej A1200, wiec na pewno mi sie przyda!
[#9] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie

@pinior, post #6

W którym miejscu nie jest źle? Tam gdzie brakuje gramatyki, gdzie są błedy językowe, czy tam gdzie szyk zdania pozwala zrozumieć co autor mial na myśli tylko jak się zna polską wersję czy przeanalizuje całość zeby odgadnać intencje autora?

Benedykcie, jestem w stanie, a jakbyś dodał słowo "proszę" to może bym i zrobił, ale tak to jakoś mam w dupie, bo z takich tekstów "jak umiesz lepiej to zrób" wyrosłem w okolicach przedszkola.

Przykładowo pierwsze 3 zdania:

Ich hatte satt den AGA-Chipsatz. - Ich hatte den AGA-Chipsatz satt.

Ich habe gedacht, dass diese Situation weiter nicht dauern kann.
- Ich habe mir gedacht, dass es so nicht weiter gehen kann.

Ganze Freude über die Benutzung des Amiga nimmt mir einen Chip, der im Multiscan-Modus nur 64 Farben zeigen kann, weg. - Ein Chip, der im Multican-Modus nur 64 Farben darstellen kann, nimmt mir die ganze Freude am Amiga weg.

Poprawić się nie da, to trzeba napisac od nowa.

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 11:27:00 przez Valwit
[#10] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie

@Valwit, post #9

Krytykować jest bardzo łatwo ale coś samemu zrobić już nie. Zarówno ja napisałem ten i inne artykuły za darmo jak i za darmochę składał je Sebastian i ze swojej dobrej woli przetłumaczył go Kamil. Skoro Ty mnie masz w 4 literach tam samo miejsce wkładam Cię Ja.

Dziecko w przedszkolu tego nie wie jeszcze ale dorosły człowiek powinien. Jeśli coś jest non profit to nie musi to mieć komercyjnego poziomu.



Benedykt Dziubałtowski
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#13] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie

@Dopuser, post #11

Pozwole sobie się nie zgodzić z oceną pierwszego zdania w tłumaczeniu na angielski, ten język jest bardzo
nieprecyzyjny i pozostawia sporą dowolność w interpretacji ale w tym wypadku znaczenie jest jasne dzięki kontekstowi, poza tym większość nacji nieanglojęzycznych w ten właśnie sposób konstruuje zdania, to anglicy są dziwni - no ale oni jeżdżą po złej stronie drogi :P. A na poważnie to rodowity anglik użył by raczej zwrotu "fed up", który o zgrozo ma jeszcze więcej znaczeń, ale jak już wspomniałem oni lubią sobie utrudniać życie. Co do reszty wydaje się być w porządku - jak dla mnie - choć zastrzegam że ekspertem nie jestem.

Artykuł jest ok i w przejżysty sposób wszystko wyjaśnia, chyba łatwiej już być nie mogło. Mam tu na myśli
wersję polską tak dobrze "ozdjęciowaną"
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie

@Radek_Cz, post #13

Zgadzam sie, wszystko w tekscie jest zrozumiale. Wiecie co sobie pomyslalem? Moze dajmy linka np. na EAB lub innym miejscu uczeszczanym przez ami-braci z UK i niech ktos go przejrzy i poprawi to i owo. pomysł

Czy ten artykul to pierwsza jaskolka wielojezycznego PPA?
[#16] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie

@mccnex, post #15

Wersja angielska i niemiecka powstały 4 lata temu zaraz po napisaniu części pierwszej.


Benedykt Dziubałtowski
[#17] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie

@Dopuser, post #14

Zamiast biadolić - to wystarczyło by, aby nie narzekać, tylko wziąć sprawę w swoje ręce i przetłumaczyć tak jak to powinno być. Wspólnymi siłami można zrobić wszystko - ale nie, trzeba pokazać że się ma wszystko w tyłku
[#18] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie

@mccnex, post #15

Wersję angielską sprawdzało dwóch niezależnych native speakerów pod kątem składniowym i gramatycznym. Tekst był dla nich zrozumiały, a nie są ekspertami w dziedzinie komputerów. Ewentualne pomyłki mogą być jedynie z punktu widzenia "wklepania" tekstu.

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 17:59:08 przez mailman
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] Re: Mediator - instalacja oprogramowania i uruchomienie

@Valwit, post #9

Benedykcie, jestem w stanie, a jakbyś dodał słowo "proszę" to może bym i zrobił, ale tak to jakoś mam w dupie, bo z takich tekstów "jak umiesz lepiej to zrób" wyrosłem w okolicach przedszkola.



Ja zacznę prosić jak Ty zaczniesz dziękować i to nie tylko mnie za to, że ktoś coś robi pożytecznego dla środowiska.


Benedykt Dziubałtowski
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem