Komentowana treść: AWeb 3.5.10
[#1] Re: AWeb 3.5.10
Jak zwykle przy takiej okazji zadam głupie pytanie - a nie możnaby zostawić w AWebie wszystkich jego ficzerów a w tym największym, szarym kwadracie, w oknie tego programu, gdzie wyświetlane są strony www, popularnie zwanym "viewportem", odpalać WebKita zamiast archaicznego "AWeb-Engine"*?


*) moje pytanie można odnieść do IBrowse'a również.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2012 21:03:07 przez _arti
[#2] Re: AWeb 3.5.10

@_arti, post #1

A na jakim sprzęcie chciałbyś uruchamiać AWeba z WebKitem? Dla mnie AWeb jest przeglądarką plików HTML 4 (choć ma obsługę JavaScript) tyle od niej wymagam.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2012 21:18:14 przez Robert-Minimat-Szacki
[#3] Re: AWeb 3.5.10

@Robert-Minimat-Szacki, post #2

Skoro fork NetSurfa, obudowany zasobożernym SDLem radzi sobie na prawie-używalnym poziomie na 060/75Mhz, to myślę, że ww. działałby nieźle nawet i na podkręconym 040.
[#4] Re: AWeb 3.5.10

@_arti, post #3

Srednio mnie aweb interesuje, bo na amisprzecie uzywam owb to jednak jestem ciekaw dlaczego tak jest
[#5] Re: AWeb 3.5.10

@_arti, post #1

pytanie stawiane od 10 lat :) aweb rulez, na efice jak znalazl :)
[#6] Re: AWeb 3.5.10

@Robert-Minimat-Szacki, post #2

a obsługuje tego html 4 w 100%? :D
[#7] Re: AWeb 3.5.10

@Robert-Minimat-Szacki, post #2

a obsługuje tego html 4 w 100%? :D
[#8] Re: AWeb 3.5.10

@Valwit, post #5

AWeb na Efice? Eeewww... Na Efice tylko Sputnik!
[#9] Re: AWeb 3.5.10

@recedent, post #8

Eeee nie Sputnik a OWB :P
[#10] Re: AWeb 3.5.10

@Drako^lM, post #9

Nie masz już Efiki to się nie wypowiadaj . Ja mam dwie. OWB (a szczególnie nowe wersje, gdzie niedostępna jest dystrybucja "lite") na Efice to żadna frajda z przeglądania.
[#11] Re: AWeb 3.5.10
Kurczę, nie spodziewałem się, hm...
Zresztą to taki rodzynek i ciekawe jak chadza na OS4.
[#12] Re: AWeb 3.5.10

@_arti, post #1

OWB jest lepiej zintegrowane z Web-kitem niz aweb. Wiecej problemow z podlaczeniem tego renderera niz pozytku. Magiczne dodanie tego, nie zmniejszy zapotrzebowania na pamiec ani nie przyspieszy za specjalnie.
[#13] Re: AWeb 3.5.10

@AmiChris, post #12

Magiczne dodanie tego, nie zmniejszy zapotrzebowania na pamiec ani nie przyspieszy za specjalnie.

No tak, ale chyba na 060 i także Efice, szybciej będą się przewijały już wczytane strony WWW na AWeb, niż pod OWB, czy innym SDLem ;)

Integracja AWeb czy IBrowse z Web-kitem, to wcale nie jest taki głupi pomysł. :)
[#14] Re: AWeb 3.5.10

@Andrzej Drozd, post #13

Ja porownuje OWB Mosowe i z tego co wiem, nie ma w nim sdl-a.
Kiedys, dawno temu byla wersja SDL, bodajze w tej "drewnianej" wersji dla os4.
[#15] Re: AWeb 3.5.10

@AmiChris, post #14

Aha, ale OWB mosowe i Sputnik są niezoptymalizowane dla Efiki. A na klasyku z PPC, to dokładnie widać jak to wolno chodzi. Dlatego fajnie byłoby mieć AWeb lub IBrowse z Web-kitem. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem