Komentowana treść: Commodore A2410 - recenzja
[#1] Re: Commodore A2410 - recenzja
No no... bardzo fachowo napisany tekst. Widać, że autor wie o czym pisze. Pojęcia nie miałem ani o A3000UX ani tym bardziej tej karcie.
[#2] Re: Commodore A2410 - recenzja

@MDW, post #1

Ja też nie wiedziałem o tej karcie.
Całe życie tukłem się na AGA, coś słyszałem o Picasso, a później kupiłem sobie BVision. :)
[#3] Re: Commodore A2410 - recenzja
tekst na poziomie czarodziej
[#4] Re: Commodore A2410 - recenzja
Bardzo dobry artykuł z przyjemnością się go czytało.


Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Commodore A2410 - recenzja
I za takie teksty mogę rzucić na piwo... ale ale, guziora Yetipay ni ma. No nic. Tak czy siak, uważam, że ten i tego typu artykuły powinny się znaleźć w książce o Amidze, która pisze Adam Zalepa OK
[#6] Re: Commodore A2410 - recenzja

@_arti, post #5

Jeśli konieczne chcesz, możesz wspomóc projekt nad którym pracuję.
[#7] Re: Commodore A2410 - recenzja

@strim, post #6

Poszły 3 dolki OK
[#8] Re: Commodore A2410 - recenzja

@_arti, post #7

Thx
[#9] Re: Commodore A2410 - recenzja
Oby było więcej testów/opisu sprzętu na tym poziomie!
[#10] Re: Commodore A2410 - recenzja

@Andrzej Drozd, post #2

Dziwne, bo praktycznie od zawsze sterownik do tej karty byl w devs:monitors/
[#11] Re: Commodore A2410 - recenzja

@AmiChris, post #10

Możesz mylić A2410 z A2024. Do A2410 nigdy sterownika nie było w standardowej instalacji AmigaOS. Do monitora A2024 był.
[#12] Re: Commodore A2410 - recenzja

@strim, post #11

A, to mozliwe. Mogly mi sie pomylic numery, mea culpa.
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] Re: Commodore A2410 - recenzja
Strim, dzięki za fachowo zrobiony text. Wiedziałem "od zawsze", że taką kartę Commodore wypuścił na rynek, ale pojęcia nie miałem, co i jak, jak się spisywała, jak działała, do czego się nadawała. A ja lubię wiedzieć, choćby ze słyszenia znać rozmaity, mało popularny, egzotyczny osprzęt dla Amigi Klasycznej. A jak już coś wypuszczone przez Commodore, to w ogóle palce lizać.

Szkoda, że A2410 nie była wsparta softem; szkoda, że tak upiornie droga (ale w tamtym czasie pewnie tańsza być nie mogła), szkoda, że (z potencjalnym wsparciem softowym) nie była standardowym dodatkiem do A3000.

Cóż... Koncern Commodore - bezwładnie się tocząca, niewydolna machina - jak zwykle przypadkiem i niechcący wyprzedził epokę, i jak zwykle - nie potrafił wykorzystać tego, co miał w dyspozycji. Żal, cholera.

Serdeczności
Des
[#15] Re: Commodore A2410 - recenzja

@Des, post #14

No, po prostu Commodore miał złych fachowców od marketingu i reklamy, i nie umiał sprzedawać dobrze tego co wyprodukował i wyszło, co wyszło.

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 08:49:50 przez gilban
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] Re: Commodore A2410 - recenzja
Dzięks za reckę OK
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] Re: Commodore A2410 - recenzja
Z zainteresowaniem przeczytałem recenzję. Dziękuję.
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] Re: Commodore A2410 - recenzja
Perełka, karta jak i jej opis :)
[#23] Re: Commodore A2410 - recenzja
A dla mnie,brak rozsadku przy konstruowaniu tej karty przez Commodore poraża.Nic dziwnego,ze zbankrutowali.Cena z kosmosu,zero wsparcia Przeciez sztuka jest wyprodukowac cos dobrego ale w niskiej cenie.A tu wyszedl produkt absurdalnie pokomplikowany,nieoprogramowany w cenie dla nikogo

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 12:11:05 przez Aniol
[#24] Re: Commodore A2410 - recenzja

@Aniol, post #23

Cena z kosmosu za kartę ? to może przybliżysz ile kosztowała ? a potem porównasz ile kosztowały karty konkurencji.
[#25] Re: Commodore A2410 - recenzja

@RadoslawF, post #24

Nie będę tu prowadził jałowej przepychanki.Commodore zbankrutował a konkurencja z jej kartami i calym tym pc zlomem ;) jakos nie
[#26] Re: Commodore A2410 - recenzja

@RadoslawF, post #24

Potencjału A2410 nigdy nie wykorzystano. Jedną z przyczyn była z pewnością cena zestawu, w którym karta była oferowana (prawie 5000 USD w 1991)
[#27] Re: Commodore A2410 - recenzja

@fazior, post #26

(prawie 5000 USD w 1991)


Ta cena obejmowała A3000UX z 1MB chip i 8MB fast, A2410, A2065, oraz Amiga UNIX. Niestety nie udało mi się dotrzeć do ceny samej A2410.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 14:08:15 przez strim
[#28] Re: Commodore A2410 - recenzja

@Aniol, post #25

Nie będziesz bo nie masz wiedzy i argumentów, napisałeś coś czego nie potrafisz dowieść:
1. "cena z kosmosu" to napisz ile dolarów wynosiła ta cena z kosmosu
2. "brak rozsadku przy konstruowaniu tej karty przez Commodore poraża" to może napisz co nierozsądnego było w tej karcie w 1991 roku
Nie zasłaniaj swoich nieprzemyślanych wypowiedzi bankructwem Commodore, masz racje udowodnij to nie masz racji przeproś za wprowadzanie ludzi w błąd.
[#29] Re: Commodore A2410 - recenzja

@RadoslawF, post #28

W takim razie przepraszam cie mój światły przyjacielu.Przepraszam tez wszystkich których wprowadziłem w błąd pisząc,ze bez sensu było opracowywanie przez Commodore bardzo drogiej egzotycznej karty graficznej bez wsparcia software.Z pewnością nie ta i podobne sensowne inwestycje spowodowały nieoczekiwane bankructwo

Z wyrazami szacunku ,pozdrawiam cie serdecznie ok, racja
[#30] Re: Commodore A2410 - recenzja

@Aniol, post #29

Dlaczego w dalszym ciągu twierdzisz że karta była bardzo droga a nie chcesz podać jej ceny, jak rozumiem ceny tej nie znasz bo zdaje się karta nie była sprzedawana oddzielnie ale z uporem maniaka twierdzisz że była wysoka. Zdradzisz tajemnicę dlaczego tak twierdzisz ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem