Komentowana treść: Land of Genesis - do pobrania
[#1] Re: Land of Genesis - do pobrania
Mam tą grę od dawna i nie udało mi się jej nigdy uruchomić na A1200+040...
[#2] Re: Land of Genesis - do pobrania

@PopoCop, post #1

Nie wiem jak to się stało, że ten tytuł przeoczyłem!
[#3] Re: Land of Genesis - do pobrania
Znów mam napisać, że o tej grze nie słyszałem? No ale kurcze tak jest. :) Chyba istnieją jakieś dwa amigowe światy i ja przez cały czas żyłem w tym innym świecie (Another World). :)
[#4] Re: Land of Genesis - do pobrania

@MDW, post #3

To dlatego, że gra nosi tytuł "Land of Genesis", a Ty wybrałeś "Land of Genesi" :)
[#5] Re: Land of Genesis - do pobrania

@MDW, post #3

Gra wyszła w 2001, a Ty już wtedy miałeś PPC i BVision. :)
[#6] Re: Land of Genesis - do pobrania

@MDW, post #3

Tak to jest jak się ciągle głosuje na Superfroga, Cannon Fodder i inne najpopularniejsze gry z Amigi, a potem się okazuje, że gier na Amigę nie było 50 tylko tysiące.
[#7] Re: Land of Genesis - do pobrania

@azazel44, post #6

Ćśśśśś, to ogólnoświatowy spisek... Ilumianci dopiero od 30 stopnia wtajemniczenia, mają dostęp do tej tajemnicy ;)
[#8] Re: Land of Genesis - do pobrania

@Andrzej Drozd, post #5

recedent:
To dlatego, że gra nosi tytuł "Land of Genesis", a Ty wybrałeś "Land of Genesi" :)

Hehehe. Bardzo możliwe. :) Druga część mogłaby nosić tytuł "Land of bPlan". ;)


Andrzej:
Gra wyszła w 2001, a Ty już wtedy miałeś PPC i BVision :)

To prawda, że taki zestaw kupiłem jak tylko pojawiła się BVision (ok. roku 2000). Właściwie to BVision była dla mnie ważniejsza niż 060/50 i PPC na Blizzardzie. Po prostu nie mogłem żyć bez karty graficznej. Zachorowałem na nią. Na A4000 nie było mnie stać, PCI nie było, a karty gfx na ZorroII w A1200 nie chciałem (wolna). Mimo to człowiek bywał na IRCu, czytał wszystko co się pojawiało odnośnie Amigi. Tak więc nawet jeżeli coś było na AGAtę to też wpadało mi w oczy. A to jednak nie wpadło.
[#9] Re: Land of Genesis - do pobrania

@Koyot1222, post #7

A czy mógłbym prosić linka bezpośrednio do do obrazu ISO ?

Jestem już w serwisie zarejestrowany od dawna, ale jakoś się nie umiem dokopać do obrazu z grą.
[#10] Re: Land of Genesis - do pobrania

@gilban, post #9

Dobra znalazłem:

To jest bezpośredni link do pliku z grą: tekst pod linkiem dla zarejestrowanych.
[#11] Re: Land of Genesis - do pobrania

@PopoCop, post #1

Ja ją uruchomiłem na A1200 + Apollo 040/40. Działa bez problemu. :)
Jest tylko jeden problem, trzeba odpalić Amigę bez s-s, ponieważ po załadowaniu systemu brakuje Chipu.
W necie znalazłem jakiś patch do tej gry, później sprawdzę co poprawia :)
[#12] Re: Land of Genesis - do pobrania

@Koyot1222, post #7

Ćśśśśś, to ogólnoświatowy spisek... Ilumianci dopiero od 30 stopnia wtajemniczenia, mają dostęp do tej tajemnicy

Za dużo w Deus Ex grasz

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 23:24:44 przez Madman
[#13] Re: Land of Genesis - do pobrania

@MDW, post #8

A to jednak nie wpadło.

Chyba takie było założenie twórców gry (?). Nie dość że nie odpala się na kartach GFX, to jeszcze trzeba ją odpalać bez s-s i wymaga AGA.
Ściągnij sobie LOG i sprawdź na UAE. To jest swietna gra, a intra (animacje) są The Best.
To jest typowa gra, która nie ujrzała świata, ponieważ nie wykorzystała kart GFX. :)
Może wciąż czeka na Natami. :)
[#14] Re: Land of Genesis - do pobrania
Bardzo fajnie, po prostu bardzo fajnie :) tylko czekać aż Cubex nagra longplaya do tej gry :)
[#15] Re: Land of Genesis - do pobrania

@Andrzej Drozd, post #13

W archiwum jest fixer i trainer- unlimited livies + myszką przeskakuje się levele.

Warto zainstalować fixera; zmniejsz się konsumpcja pamięci Chip, da się odpalić z s-s.
Manualnie można wybrać wersję podstawową lub rozszerzoną.
Program zapamiętuje, które levele zostały już "odkryte" i można wybrać od którego się zacznie grę.
Poziom Easy jest rzeczywiście easy.

Ogólnie fajna gierca, chociaż lewel 1 mnie podoba się najmniej.

Super klimatyczne soundtracki w starym dobrym stylu OK i świetne animowane tła szczególnie w części w której lecimy statkiem. ok, racja

Szkoda, że jest tak mało poziomów.
[#16] Re: Land of Genesis - do pobrania

@BULI, post #15

Odpaliłem fixa, ale w dalszym ciągu gra nie startuje z powodu braku Chipu. Mam na AGA system w 800x600 w 64 kolorach z FBlitem i po załadowaniu systemu zostaje 1520 kB.
Nieszkodzi, grę będę odpalał bez s-s. Jest tego warta. :)
[#17] Re: Land of Genesis - do pobrania

@Andrzej Drozd, post #16

Opanowałem wielkośc Chipu i przy 1650 kB gra spokojnie się odpala na WB. Mam za to inny problem. Mimo instalacji na HD, LoG wciąż potrzebuje płyty CD. Aby nie zmuszać się do głośnego CD-ROMu lub zabawy z "wolnym CD", to montuję ISO.
A Wy jak odpalacie tą grę? :)
[#18] Re: Land of Genesis - do pobrania
Czy komuś udało się uruchomić tą grę pod WinUAE? Przy mojej wersji 2.3.0 gra się instaluje, pokazuje intro, menu, ale przy wyborze startu wywala z powrotem do WB i wyświetla komunikat systemowy:

Software Failure
gencil
Program failed (error#800...03).
Wait for disk activity to finish.

Plik z obrazem płyty montuję w wirtualnym napędzie windowsa, a uae widzi wszystkie napędy z windowsa. Demo Land of Genesis działało bez problemowo.
[#19] Re: Land of Genesis - do pobrania

@Andrzej Drozd, post #17

A nie wystarczy zassignować płytę (nazwa płyty), ewentualnie wyłączyć tracki CD?

Czym montujesz ISO? Ścieżki audio działają wtedy?

Odpowiedź na #18

Tak pod WinUAE działa.
[#20] Re: Land of Genesis - do pobrania

@BULI, post #19

Obawiam się że mi nie działa :( wydaje mi się że będę musiał postawić sobie drugi system 3.1 specjalnie do gier, tak aby był jak najbardziej zbliżony konfiguracją do klasycznej amigi z twardym dyskiem i dodatkową pamięcią, bez RTG i innych rozszerzeń. Jak wyłączyłem RTG to komunikat przestał wyskakiwać, ale teraz po starcie widać jedynie czarny ekran.
[#21] Re: Land of Genesis - do pobrania

@Gżegżółka, post #20

Wybiesz szybka konfigurację A1200 doadaj trochę ramu, najlepiej 030 + 16MB.
Ja kożystam z czystego systemu (3,9), żywcem przeniesionego z moje A1200 + 8 MB Fast.

Z tego co piszesz to RTG/Picasso mogą przeszkadzać.
[#22] Re: Land of Genesis - do pobrania

@BULI, post #19

Nie wystarczy zassignować do katalogu z grą, potrzebna jest płyta albo zamontowane ISO.

Do montowania używam dwóch programów. IsoMount (podpiąłem go pod R - request na MUI) lub ISOMountera 1.0. Oba znalazłem na Aminecie lub jakimś MA/ACS Cover.

Po zamontowaniu ISO lub włożeniu płyty, ścieżki audio nie są odtwarzane, mimo że mam to załączone. Po wyłączeniu muzyki, gra i tak wymaga płyty lub ISO. Może mam nieodpowiedni fixer?
[#23] Re: Land of Genesis - do pobrania

@BULI, post #21

Właśnie udało mi się to uruchomić i pograć :) Odinstalowałem i zainstalowałem raz jeszcze. RTG i picasa mogą powodować problemy, w necie są takie informacje. Co do gry to najważniejszy jest plik-skrypt w katalogu z grą "cdrom,prf" (czy jakoś tak). W readme do gry jest jak go skonfigurować.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem