Komentowana treść: AmiCygnix 1.1
[#1] Re: AmiCygnix 1.1
To znaczy, że AmigaOS zmienia się całkiem w jakiś LinuxOS?
[#2] Re: AmiCygnix 1.1

@Pero, post #1

Do Szanownych Adminów.
Uwazam ze powyzszy koment jest proba prowokacji i wywolania flejma, gdyz nie moge uwierzyc aby ktos kto ma chociaz dwie sprawne komórki w mózgu zadalby takie pytanie.
Po prostu szkoda czasu na tlumaczenie.:(

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 21:20:21 przez TomK
[#3] Re: AmiCygnix 1.1

@Pero, post #1

Amiga OS wywodzi się z Unixa więc nie widzę nic zdrożnego w wybraniu takiej drogi rozwojowej.
[#4] Re: AmiCygnix 1.1

@Robert-Minimat-Szacki, post #3

Moglbys podac dane zrodlowe tego stwierdzenia.
[#5] Re: AmiCygnix 1.1

@TomK, post #2

No coz, duzo prawdy jest w poscie nr 1, szczegolnie po stwierdzeniach, ze prawdziwej amigi nie stac na wlasne rozwiazania (w domysle UI i innych newralgicznych czesci systemu).
Z drugiej strony, jezeli to beda ladnie wkomponowane elementy w amigowe UI. Zadne bezczelne oddzielne ekrany X-ow lub okien a'la amigowe klasyczne X'y tylko normalne okna amigowe obudowane api gtk,qt to tylko plus dla os4.
Nalezy jednak pamietac, ze nie kazdemu moze to pasowac, purysci zostana przy os3, amigowcy chcacy look and feel amigowego API wybierze Morphosa, reszta os4.
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#7] Re: AmiCygnix 1.1

@Pero, post #1

Jest cała masa dobrego oprogramowania opensource na Linuxa i takie środowiska jak to pomagają je portować. Nie wiem gdzie widzisz tu jakiś problem...
[#8] Re: AmiCygnix 1.1

@Pero, post #1

Jeżeli ktoś to odebrał jako próbę wywołania kolejnej wojenki - to przepraszam!
Nie mam nic przeciwko wykorzystaniu oprogramowaniu z Lin pod nasze Ami-systemy. Przeciwnie - dobry soft to jest zawsze dobry soft. Tyle, że nie rozumiem jak to działa? Skoarzenie jest proste - X11 to X11!
W AmigaOS?
Koniec tematu!

@odp. 2
A może własnie warto konkretnie odpowiedzieć? "Wychowałem" się na AmigaOS i chociaż poszedłem trochę inną drogą nie sram we własne gniazdo - po prostu nie rozumiem. Może faktycznie mam mniej niż dwie szre komórki?
Pozdrawiam!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 23:25:26 przez Pero
[#9] Re: AmiCygnix 1.1

@XoR, post #7

Problemem jest dla nich sam AmigaOS i wszystko co z nim związane - rozwiązania sprzętowe i programowe.
Już dawno temu pisałem, że tylko w pokrętnej mosistowskiej logice może się zrodzić rozumowanie, że więcej programów i większa łatwość ich portowania to zło.
W MacOSX też jest X11 i przez długi czas służył do odpalania chociażby OpenOffice. Wówczas nikt z użytkowików Maka nie pisał, że to złe rozwiązanie. Ale tu jest taka polityka, że wszystko co związane z Amigą i AmigaOS jest złe.
[#10] Re: AmiCygnix 1.1

@Pero, post #8

Ja też nie zajarzyłem. Wydaje mi się że byłoby super jakby ze 20 % linuxowego softu, poszło na AOSach....
[#11] Re: AmiCygnix 1.1

@lekarz_med, post #9

"pokrętna mosistowska logika"....Oj! Przyjacielu....
Przeczytaj moje wcześniejsze wyjaśnienie. Nie "boli" mnie istnienie X1000 czy Aos4. Nie stać mnie ma to - mam za dużo lat, aby bawić się w kretyńskie gierki. Pytałem o wyjasnienie a nie gówniarskie przytyki. Dla mnie możesz sobie pracować i na kozie - Twoja sprawa.
"Ale tu jest taka polityka, że wszystko co związane z Amigą i AmigaOS jest złe" - zła jest głupota nie Amiga.
[#12] Re: AmiCygnix 1.1

@Pero, post #8

Jeżeli ktoś to odebrał jako próbę wywołania kolejnej wojenki - to przepraszam!
Nie mam nic przeciwko wykorzystaniu oprogramowaniu z Lin pod nasze Ami-systemy.

Więc wyjaśniam:
Po raz 1000x ktoś (tutaj: TY) pod newsem o AmiCygnix rozważa, czy port serwera X11 przez osobę niezwiązaną bezpośrednio ze środowiskiem deweloperskim AmigaOS4 - dyktuje rozwój platformy AmigaOS4.1 (nawiązując do: "To znaczy, że AmigaOS zmienia się całkiem w jakiś LinuxOS?").

Tłumaczę więc, jeśli są osoby które nie zauważyły 1000ca wcześniejszych tłumaczeń: Edgar Schwan nie jest osobą związaną ze środowiskiem deweloperskim Amiga OS 4.1. To że Edgar Schwan w swoim wolnym czasie (tzw. hobby) bawi się w rozwój środowiska X11 nie oznacza że osoby należące do środowiska deweloperskiego X11: zmieniają AmigaOS 4 w Linuxa - bądź tego nie robią.

Pero - czy napisanie tej deklaracji po raz tysięczny: rozwija Twoje wątpliwości, czy nie?
Czy tak jawne zaznaczanie problemu - po raz tysięczny - wyjaśnia Ci źródło irytacji niektórych użytkowników?
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#16] Re: AmiCygnix 1.1

@Radov, post #12

O wlasnie dokladnie o to mi chodzilo.
Dlatego nadal uwazam ze Pero próbowal wywolac flejma, gdyz po jego kolejnych postach wnioskuje ze jednak potrafi myslec.
Szanowne Adminostwo ponownie zglasazam naruszenie regulaminu.
[#17] Re: AmiCygnix 1.1
Przyczepilbym sie do ostatniego zdania njusa. Pierwsze archiwum jest tak zwanym archiwum bazowym czyli zawiera samego Cygnixa. Natomiast drugie to opisywane w njusie programy do niego. Czyli nalezy njpierw zainstalowac pierwsze archiwum a dopiero potem drugie, lub tez poprzestac tylko na pierwszym.
[#18] Re: AmiCygnix 1.1

@Radov, post #12

Dziękuję! Jasne wszystko!
"Edgar Schwan nie jest osobą związaną ze środowiskiem deweloperskim " - wystarczy.
A jeśli ktoś chce wojenek, to wystarczy napisać "A" i wojenka i tak będzie gotowa - zawsze się znajdzie ktoś, kto wywyższy "B".
[#19] Re: AmiCygnix 1.1

@Pero, post #1

Kolejny maruda. Przestaniecie kiedyś???
[#20] Re: AmiCygnix 1.1
Pod wskazanym odnośnikiem znajduje się poprawkowa wersja r2.
[#21] Re: AmiCygnix 1.1

@lekarz_med, post #9

Wówczas nikt z użytkowików Maka nie pisał, że to złe rozwiązanie.

zanim napiszesz kolejną teorię wyssaną z palca, dam pierwszy cytat z brzegu:

"pomijając fakt ze niezbędne mi w codziennej pracy aplikacje nie działają na Lionie to
X11 ciągle się wywala".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem