Komentowana treść: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x
[#1] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x
Wielkie dzięki ! OK
[#2] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x
Juhu!! :)
[#3] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x
Potrzebuję ixemu.library version 63 do jego uruchomienia.Czy ktoś ma taką?
[#4] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@simka113, post #3

Na amiga sourceforge jest.

A co do netsurfa poprawnie wam wyswietla obraz? Mam strasznie rozmazany obraz plus artefakty.
[#5] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@simka113, post #3

Jest przecież dołączona do programu. :)
[#6] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@sand, post #4

Odpalenie go na ekranie 24-bitowym pomaga na artefakty ale generalnie ten build jest strasznie zwiechliwy i ja przynajmniej nie jestem w stanie załadować żadnej strony
[#7] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@simka113, post #3

ciekawe o ile byłoby szybciej po wywaleniu ixemul.library i napisaniu własnego kodu etc.


Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 05:24:15 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#8] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@_arti, post #6

Czyli trzeba pozostać przy 2.8 .
[#9] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@_arti, post #6

Napisz, w jakich okolicznościach się zawiesza. Na których stronach itd.
[#10] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@jarrro, post #9

Generalnie na kazdej Pasek statusu pokazuje, ze strone sie pobiera, nastepnie ze jest juz zaladowana ale caly czas widze ekran startowy NetSurfa. Nastepnie scenariusz przewiduje albo zwis albo requester z jakims bledem ale teraz nie jestem w stanie ci podac jego tresci.

Wywala sie tez przy probie zamkniecia. No i te artefakty na ekranach 16bitowych. Testowalem na Radeonie w Mediatorze. W 24 bitach jest OK. Dzis sprobuje tez na 3000-aczce, gdzie mam CV64.
[#11] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@_arti, post #10

U mnie niestety CV64 w 16 bitach swankuje niestety przy rozdzielczości powyżej 1024 x 768 24 bitów nie obsłużę.
[#12] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

nie byloby zauwazalnej roznicy
[#13] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x
a doszla juz opcja zeby uzywal wlasnej ixemul z progdir:libs zamiast tej w libs: bo inaczej ciezko pod mosem na efice bedzie odpalic :)
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@Robert-Minimat-Szacki, post #14

Koledze chodziło o czy pozbycie się sdl-a przyspieszy program.
NetSurf z wersji na wersję działa szybciej co jest powodem optymalizacji jej kodu,
tak samo jak w Firefoksie.
[#16] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x
Wpis testowy z NetSurfa. Wygląda na to, że działa. :) Tylko kursora nie widać przy wpisywaniu tekstu.

Przy edycji też się nie wywalił - jest dobrze. :D


Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 16:18:34 przez APC74
[#17] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x
Oj faktycznie strasznie coś popsute w tym programie teraz.
artefakty i na dodatek adresuje całą dostępną pamięć aż do zatrzymania systemu.
wersja uruchomiona na
A1200 Apollo 040/40 32mb Voodoo3 3000 OS 3.9.

W poprzedniej wersjii działało OK.
[#18] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@krzysiekk, post #17

16 bitów nie działa
[#19] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x
Jeśli uzbieram na Amigę 4000 to dopiero będę mógł przetestować to cudo.

@Jarro

W mojej wypowiedzi chodziło mi o to, że przeglądarki nawet te z PeCeta są stale aktualizowane, a silnik renderujący przyspieszany. Myślałem, że szybciej już być nie może, a w zasadzie nie musi, bo po co przyśpieszać silnik takiego narzędzia jak przeglądarka internetowa, która w okienku wyświetla zawartość strony HTML z bajerami. Czy to co jest nie wystarcza? Oczywiście dotyczy to tylko przeglądarek z PC.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 21:54:52 przez Robert-Minimat-Szacki
[#20] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@Robert-Minimat-Szacki, post #19

Wiesz, to trochę więcej niż HTML z bajerami. Aktualne silniki Javascript robią od cholery rzeczy naraz dostarczając dane, układając i prezentując treść a przy tym wykonują kod szybciej niż assambler na 68040, więc jest co ulepszać, jak najbardziej

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 22:15:45 przez _arti
[#21] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@_arti, post #20

Wiesz, to trochę więcej niż HTML z bajerami. Aktualne silniki Javascript robią od cholery rzeczy naraz dostarczając dane, układając i prezentując treść

Z tym się zgodzę.

a przy tym wykonują kod szybciej niż assambler na 68040

A z tym nie do końca, bo gdyby tak było to na PPC 667MHz w Samie śmigałby. Sporo ciężkiego kodu mają te przeglądarki i robią mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, przynajmniej z tego, że tak działają na Samie to wynika.

Swoją drogą można wnioskować, że gdyby programiści nie byli leniuszkami i dalej pracowali w asemblerze jak za dawnych lat to postęp w informatyce byłby znacznie wyższego rzędu. A tak mamy ciągły pęd za mocą obliczeniową w świecie PC.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 22:27:58 przez Robert-Minimat-Szacki
[#22] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@jarrro, post #18

Właśnie odpaliłem na 040/40 i BVision. W 16 bit są rzeczywiście artefakty, ale strona główna się ładuje. Po przełączeniu WB na 24-bit, strony się nie ładują.
[#23] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@Robert-Minimat-Szacki, post #21

"a przy tym wykonują kod szybciej niż assambler na 68040
A z tym nie do końca, bo gdyby tak było to na PPC 667MHz w Samie śmigałby. Sporo ciężkiego kodu mają te przeglądarki i robią mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, przynajmniej z tego, że tak działają na Samie to wynika."

nie, to wynika z tego, ze PowerPC nie jest tak dobrze wspierana jak x86 na ktorym przegladarki internetowe dzialaj kilka razy szybciej (dla tej samej predkosci procesora). mozesz pokazac co potrafisz i zoptymalizowac interpreter Javascript dla PowerPC.
[#24] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@kiero, post #23

nie, to wynika z tego, ze PowerPC nie jest tak dobrze wspierana jak x86 na ktorym przegladarki internetowe dzialaj kilka razy szybciej (dla tej samej predkosci procesora). mozesz pokazac co potrafisz i zoptymalizowac interpreter Javascript dla PowerPC.


Rozumiem. Ciekaw jestem czemu jednakże na PPC i x86 działa to inaczej, przecież pewne prawa informatyki są niezależne od architektury, czy wykonam szybkie sortowanie na procesorze PPC, czy x86 to wynik czasowy będzie proporcjonalny. Na pewno wytłumaczeniem nie jest to, że program jest zoptymalizowany pod kątem danego procesora (tak jak ma to miejsce przy programach na procesory Motorola 68020, 68030, 68040 itd.), bo ten kod jest raczej w C/C++ i nikt nie sięga głębiej.

Ja w praktyce nie portowałem niczego większego niż pakiet do tworzenia gier tekstowych, czy grę RPG MechFight, ale na informatyce się troszkę znam i jestem na 2. roku studiów informatycznych, wiem, że platforma czy to AmigaOS czy MorphOS po prostu nie istnieje w "wielkim Świecie" (póki co chowam się z moją pasją, bo się trochę wstydzę). Jak ukończę studia (lub może wcześniej) zrobię głębszy wgląd w praktyki portowania na Amigę. Może pracę licencjacką bym napisał nt. zagadnień ergonomii w programowaniu i przenoszeniu programów, bo tym się dość interesuję.
[#25] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@Robert-Minimat-Szacki, post #24

"Ciekaw jestem czemu jednakże na PPC i x86 działa to inaczej, przecież pewne prawa informatyki są niezależne od architektury"

"bo ten kod jest raczej w C/C++ i nikt nie sięga głębiej."

"Ja w praktyce nie portowałem niczego większego niż pakiet do tworzenia gier tekstowych, czy grę RPG MechFight, ale na informatyce się troszkę znam i jestem na 2. roku studiów informatycznych"

Jak będziesz się trochę bardziej znał to zrozumiesz.
[#26] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@kiero, post #25

żeby nie było, że mój post niczego nie wnosi, poczytaj sobie o dynamicznej rekompilacji (JIT, w przypadku firefoxa https://developer.mozilla.org/En/SpiderMonkey/Internals/Tracing_JIT)
[#27] Re: NetSurf 2.9 dla AmigaOS 3.x

@Robert-Minimat-Szacki, post #24

jestem na 2. roku studiów informatycznych, wiem, że platforma czy to AmigaOS czy MorphOS po prostu nie istnieje w "wielkim Świecie"

Musiałeś iść na studia, żeby się o tym przekonać?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem