Komentowana treść: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em
[#1] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em
Nie miałem pojęcia, że MorphOS ma wszystkie narzędzie potrzebne do montowania ADFów. W dodatku nie tylko w trybie odczytu ale nawet zapisu. To wszystko ładnie, sprawnie działa i nawet ma GUI. :)
[#2] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em

@MDW, post #1

IMHO GUI w tym przypadku to raczej wada. Jak dostaniesz jakiegoś ADF-a (czy dowolne inne archiwum) jako np. załącznik w mailu to też będziesz otwierał GUI i przeszukiwał folder w celu znalezienie przysłanego ADf-a (czy dowolne inne archiwum)? Nie prościej po prostu kliknąć na załącznik w mailu i ten się po prostu otwiera?
Od tego są komputery by odwalały za nas "brudną" robotę, myślę... a domyślanie się przez usera z jakim typem archiwum mamy do czynienia to jakieś nieporozumienie, bo od tego jest komp by sam rozpoznał jaki to rodzaj pliku...
[#3] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em

@Dopuser, post #2

Ale o co chodzi? Archiwa Ambient otwiera "z marszu", radząc sobie na tyle dobrze, że nie zaprzątałem sobie głowy poszukiwaniem np. unzipa z GUI. Na plik ADF mogę sobie kliknąć i otworzyć, z tym że odpalę go wtedy w UAE. A ustawianie "typu archiwum" jest niepotrzebne, FileImageCtrl rozpoznaje typ pliku automatycznie.
[#4] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em

@recedent, post #3

Ambient powinien otwierać wszystkie pliki obsługiwane przez XADa. Domyślnie dla adf jest taka akcja, ale nie działa. Z konsoli z użyciem XadUnFile oczywiście działa. Bugfix na 3.1? :)
[#5] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em

@Dopuser, post #2

Zgadzam się w pełni. Widzę, że nie od parady masz nick Dopuser. :) Oczywiście najlepiej jest skonfigurować sobie filetypy w jakimś Opusie czy Ambiencie żeby na ADF po prostu sobie kliknąć. Jednak takie narzędzie z GUI też jest przydatne jak coś się robi od święta albo ma się jakiś nietypowy filesystem/plik. Trochę mi minęły czasy ustawiania filetypów wszystkich możliwych plików jakie można spotkać w na tej planecie. :) ADFa może użyję jeszcze ze 3 razy w życiu...
[#6] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em

@MDW, post #1

Jak zamountować plik adf pod amigaos 3.x?
[#7] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em

@simka113, post #6

pakiet xfs z aminetu (dziala to rowniez na Morphos)
Przegrywasz pliki w odpowiednie katalogi .
Montujesz mountliste FILE0: i wybierasz interesujacy Cie plik (adf, dms , wiecej w instrukcji )
Zmiane "dyskietki" wykonasz za pomoca LALT+LSHIFT+0 numeryczna
[#8] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em

@recedent, post #3

Archiwa Ambient otwiera "z marszu"

Znaczy pokazuje zawartość czy montuje jako virtualny dysk/napęd?

Na plik ADF mogę sobie kliknąć i otworzyć, z tym że odpalę go wtedy w UAE.

I MorphOS zobaczy takiego przykładowego ADF-ka? Będziesz mógł np. kopiować jego zawartość do MorphOSa z poziomu UAE?

Nadla nie żarzę, czemu nie można w MorphOSie po prostu kliknąć na ADF-ka by się zamontował.
[#9] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em

@Dopuser, post #8

Archiwa rozpoznawane przez XAD są domyślnie traktowane jak katalogi (wchodzisz do środka, przeglądasz zawartość, kopiujesz gdzie chcesz).

Co do zamontowania ADF przy "kliknięciu" - zapewne jest to też możliwe, zależy jak sobie skonfigurujesz filetypy. Ja mam skonfigurowane na odpalanie w UAE. Jeśli ktoś chce sobie skonfigurować Ambienta tak, żeby przy dwukliku na .adf na przykład kasowało mu rzeczony plik - nie ma problemu.
[#10] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em

@recedent, post #9

Archiwa rozpoznawane przez XAD są domyślnie traktowane jak katalogi (wchodzisz do środka, przeglądasz zawartość, kopiujesz gdzie chcesz).

Mhm... dlaczego ADFy są traktowane jako katalogi wobec tego? Powinny IMHO być montowane jako virtualne napędy. A co np. z filmami w obrazie ISO? Też jako katalogi ? Moim zdaniem tak ADF (jak i np. ISO) powinny się uruchamiać analogicznie jak po włożeniu dyskietki (płytki) do jakiegoś napędu.
Co innego np. archiwa ZIP, Lha, lzx, a co innego obrazy dyskietek i płyt, myślę.
Poprawić w MorphOS 3.2, i podziękować za sugestię
[#11] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em

@Dopuser, post #10

ISO można zamontowaƒć jako napęd bez problemu też ;)
[#12] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em

@Drako^BB, post #11

ISO można zamontowaƒć jako napęd bez problemu też

Klikając po prostu na obraz?
[#13] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em

@Dopuser, post #12

Klikasz prawym, dajesz "Mount" i voila.

P.S. Weź się zapisz na wypożyczenie jakiegoś MorphOSowego sprzętu to sam się przekonasz co i jak.
[#14] Re: Montowanie plików ADF pod MorphOS-em

@recedent, post #13

A co masz podpięte pod tym RMB menu "Mount" ? Na ADFy też działa?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem