Komentowana treść: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49
[#31] Re: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49

@Radov, post #17

- część klientów ACube uzyska dostęp do obecnej wersji sterownika obsługującej najnowsze Radeony, a część nie.

Tak po prostu? Losowo?
[#32] Re: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49

@GumBoy, post #31

Ci nazwiskami na literki A-K nie dostaną, od L do O tylko jeśli kupili w piątek, a od P w górę dostaną wszyscy. Osoby z nazwiskami rozpoczynającymi się na "Ó" muszą się osobiście kontaktować z ACube.

Przecież masz w wiadomościach pod tym newsem wyraźnie napisane kto dostanie, a kto nie.
[#33] Re: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49

@Radov, post #32

Mam. Ale Ty tak ładnie napisałeś "część" zamiast napisać wprost, że ludzie którzy kupili same płyty bez obudowy, że nie mogłem się powstrzymać. W dodatku na innym portalu przeczytałem że ktoś, kto według tego newsa miał sterowniki otrzymać, zobaczył w zamian środkowy palec, więc pomyślałem, że wiesz więcej jako taki obyty w środowisku człowiek.
[#34] Re: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49

@GumBoy, post #33

Mam. Ale Ty tak ładnie napisałeś "część" zamiast napisać wprost, że ludzie którzy kupili same płyty bez obudowy

1) Mógłbyś umieścić listę magicznych słów o które nie będziesz się czepiać w komentarzach? "część" jest w tym kontekście właściwym słowem, jeśli się nie chce pisać elaboratów na tematy, które są powszechnie znane.
2) Wyrażenie "same płyty bez obudowy" jest nieprecyzyjne - bo w zasadzie nie uwzględnia użytkowników Sam440ep i Sam440ep flex, dla których sterownik również będzie dostępny, a którzy w tej chwili też go nie otrzymali, ale nie mogą kupić. Dlatego napisałem "część" - bo chyba jasno i precyzyjnie oznacza, że nie wszyscy? Masz wątpliwości?
3) I tu rodzi się pytanie: jeśli ja wiem o co chodzi pisząc "część", ty wiesz o co chodzi - i czytelnicy raczej też wiedzą o co chodzi: to o kim w zasadzie myślałeś pisząc pierwszą wiadomość? Czy tylko miałeś ochotę sobie potrolować?

W dodatku na innym portalu przeczytałem że ktoś, kto według tego newsa miał sterowniki otrzymać, zobaczył w zamian środkowy palec, więc pomyślałem

I co w związku z tym. Co sytuacja Emu, który kupił sterownik, zanim się dowiedział, że dostanie go za darmo od ACube - zmienia w znaczeniu słowa "część"?
[#35] Re: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49

@Radov, post #34

1) Mógłbyś umieścić listę magicznych słów o które nie będziesz się czepiać w komentarzach?

Mógłbym.

I co w związku z tym. Co sytuacja Emu, który kupił sterownik, zanim się dowiedział, że dostanie go za darmo od ACube - zmienia w znaczeniu słowa "część"?

Nie napisałem, że jego sytuacja zmienia znaczenie słowa "część", tylko że podważa to co jest w newsie napisane (do którego nota bene kazałeś mi się udać jako do źródła informacji).

zanim się dowiedział, że dostanie go za darmo od ACube

Najwyraźniej go nie dostanie. No cóż, taka firma. Nie każdy musi dbać o klienta.
[#36] Re: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49

@GumBoy, post #35

Nie napisałem, że jego sytuacja zmienia znaczenie słowa "część", tylko że podważa to co jest w newsie napisane (do którego nota bene kazałeś mi się udać jako do źródła informacji).

W newsie jest napisane, pisząc skrótowo (tak jak to zrobiłem wcześniej), że część użytkowników dostanie sterownik, a część nie. Jeśli ten news jest jednak podważony, to co sugerujesz że powinno tam się znaleźć:
- "tak naprawdę nikt nie dostanie sterownika"?
- "wszyscy dostaną sterownik"?
- "użytkownicy AmigaOne 500 jednak też nie dostaną sterownika!!!"?
- "część dostanie, a część nie - ale to zupełnie inna część niż w newsie i wszyscy się mylicie"?

Najwyraźniej go nie dostanie. No cóż, taka firma. Nie każdy musi dbać o klienta.

Nie dostanie sterownika od ACube, czy też że Acube nie będzie refundować kosztu zakupów dokonanych w firmie 3ciej?
Mógłbyś wskazać mi wiadomość gdzie jest to jednoznacznie wyjaśnione?
Bo wydaje mi się, że użytkownicy AmigaOne 500 dostaną sterownik, ale kwestię już dokonanych płatności muszą wyjaśnić sobie z A-EON. I ACube po prostu nie jest tu stroną...
(Chyba, że uważasz, że użytkownik powinien kwestię zwrotu płatności dokonanej na rzecz A-Eon wyjaśniać z ACube?)
[#37] Re: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49

@Radov, post #36

Albo nieważne.

W kwestii tych sterowników ciekawi mnie jedynie fakt jakim kierowali się panowie, odmawiając darmowych sterowników dla swoich klientów którzy nabyli płytę bez obudowy.

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 14:57:33 przez GumBoy
[#38] Re: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49

@GumBoy, post #37

W kwestii tych sterowników ciekawi mnie jedynie fakt jakim kierowali się panowie, odmawiając darmowych sterowników dla swoich klientów którzy nabyli płytę bez obudowy.


Mam wrażenie, że jedyną odpowiedzią jaką zaakceptujesz jest: "z czystej i niewypowiedzianej pogardy wobec klientów".

W kwestii technicznej:
1) Te sterowniki nie są bezpłatne. Kosztują 29 funtów i to o co się pytasz, to tak naprawdę: "dlaczego Max Tretene chce kupić te sterowniki tylko części, a nie wszystkim"?
2) Sam 460ex można kupić też w komplecie z obudową, bez naklejki AmigaOne 500 - nie do końca więc jestem pewien, dlaczego cały czas zaznaczasz to "bez obudowy"
3) Jak możesz zauważyć, naklejka AmigaOne 500 powoduje wzrost ceny sprzętu. M3x najprawdopodobniej poświęcił część zysku ze sprzedaży nowych sprzętów, oraz już uzyskanych z AmigaOne 500 by ich właścicielom sterowniki ufundować w ramach dokonanego zakupu.
4) Z drugiej strony: użytkownicy Sam460ex (płyt i komputerów) tych sterowników nie dostaną - ale za to kupili je taniej od kompletu AmigaOne 500.

Moglibyśmy też się zapytać o ile by byłe większe rabaty ACube, gdyby nie wsparcie rozwoju sterowników RadeonHD.


Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 20:01:35 przez Radov
[#39] Re: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49
Tak to jest czasami, że nawet swoich się olewa ;) Przypominają się stare dobre czasy ;)
[#40] Re: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49

@Radov, post #38

Mam wrażenie, że jedyną odpowiedzią jaką zaakceptujesz jest: "z czystej i niewypowiedzianej pogardy wobec klientów".

Dziwne wrażenie, ale nie będę z Toba dyskutował, bo się niepotrzebnie emocjom poddajesz, a rozrywki przy tym nie dostarczasz.
[#41] Re: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49

@GumBoy, post #40

Dziwne wrażenie, ale nie będę z Toba dyskutował, bo się niepotrzebnie emocjom poddajesz, a rozrywki przy tym nie dostarczasz.

wybacz - ale to nie ja zadaję pytania pokroju: "dlaczego osoby kupujący tańszą konfigurację nie mają takich samych benefitów jak osoby kupujący droższą". Inaczej jak ignorancją, bądź złośliwością nie potrafię tego sobie wytłumaczyć.

I wierz, dostarczanie rozrywki Tobie nie jest moim celem. Jedyne moje emocje w tym kontekście dziwnej dyskusji z Tobą wyraża ten mem: link.

EOT

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 09:11:58 przez Radov
[#42] Re: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49

@Radov, post #41

Nie poddawaj się! Po co rozmawiasz z pecetowcem?
Zrób lepiej jatkę z Krashanem albo innym mosistą. :)
Poczytamy, pośmiejemy się. Wiesz, będzie rozrywka. :)
[#43] Re: Sterowniki do obsługi RadeonHD w wersji 0.49

@Radov, post #41

Jak zarzuca się Hyperionowi, że 3d dostarczyć od tylu lat nie może, to OS4fani mówią, że za sterowniki odpowiada producent sprzętu :) Teraz jeszcze każe sobie za nie płacić. Chodź już to pierwsze nie jest do końca prawdą, bo sterowniki to jedno, a systemowe API to drugie, ale niech wam będzie, że odpowiada producent sprzętu. Jak odpowiada to widać
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem