Komentowana treść: Timberwolf 4.0.1.0182
[#1] Re: Timberwolf 4.0.1.0182
To super.
Czasem się przydaje troche spowolnienie w dodawaniu nowych funkcji na rzecz
naprawy błędów. Postęp jaki jest, taki jest, ale cieszy.
[#2] Re: Timberwolf 4.0.1.0182

@XaVeR, post #1

Czy komfort użytkowania przeglądarki na 040/060 jest porównywalny z Firefoxem na DX/2 66Mhz lub Pentium 100 ?
[#3] Re: Timberwolf 4.0.1.0182

@azazel44, post #2

Niestety ta przeglądarka nie jest dostępna dla procesorów 68k.
Wartość użytkową na tych maszynach bardzo ogranicza niestety zapotrzebowanie na pamięć - jakkolwiek wcześniejsze wersje odpalają się.
Do pełnej oceny należy też poczekać na udostępnienie wersji z renderowaniem sprzętowym...

Z ciekawości: A jaki jest komfort używania Firefoxa na Pentium 100? Zakładam, że oczywiście masz na myśli wersję "4" na Pentium 100?
[#4] Re: Timberwolf 4.0.1.0182

@Radov, post #3

Ojjjj. Nie zauważyłem, że chodzi o wersję pod PPC.
Ciekawi mnie natomiast ta przeglądarka pod 68k. Jak wygląda komfort pracy na rozbudowanych amigowych konfigach.
[#5] Re: Timberwolf 4.0.1.0182

@azazel44, post #2

na 68K jest tylko nieśmiała próba kompilacji OWB aczkolwiek to tylko na AROS 68k który sam jest niedopracowany a ta kompilacja tyle że się kompiluje bo działać już nie działa...

Timberwolfa można odpalić na klasyku z kartą PPC i pewnie "komfort" będzie podobny co FF 4 na jakimś nisko taktowanym Pentium 2 czyli żaden hide2
[#6] Re: Timberwolf 4.0.1.0182

@XoR, post #5

W takim razie rodzi się pytanie, po co robić program który się nie nadaje do normalnego użytku ?
[#7] Re: Timberwolf 4.0.1.0182

@azazel44, post #6

To pytanie mozna postawic rowniez do kazdego postamigowego/neoamigowego systemu, tylko po co? ;)
[#8] Re: Timberwolf 4.0.1.0182

@Lokaty, post #7

No nie bardzo, bo na odpowiedniej platformie system i programy działają przyzwoicie. Mnie się rozchodzi o "zasobożerną" przeglądarkę pod 68k, ale i również AmigaOS4.x pod 68k. Jaki jest sens ?
[#9] Re: Timberwolf 4.0.1.0182

@azazel44, post #6

AmigaOS domyślnie jest przeznaczony do szybszych komputrów niż klasyk z akceleratorem PPC z lat 90

Taki X500/Sam460 powinien już znośnie chodzić a na X1000 powinno być bardzo dobrze OK
[#10] Re: Timberwolf 4.0.1.0182

@azazel44, post #8

ale i również AmigaOS4.x pod 68k

Przecież AmigaOS 4.x jest wyłącznie na procesory PowerPC.
[#11] Re: Timberwolf 4.0.1.0182

@XoR, post #9

Na Sam440ep działa podobnie szybko jak stary OWB, wczytuje się za to dłużej. Sam nie wiem, czy się opłaciło przenosić Lisa, pewnie niektóre, wymagające strony będą działać dobrze. Po pewnej wypowiedzi Friedena naszła mnie dygresja, mianowicie:

Ciekawe jest to, że jak Friedenowie sami przyznali, Firefox jest napisany w całości w JavaScript. Jak to się przekłada na efektywność działania na współczesnych maszynach to nie mam pojęcia, no ale skoro działa to dość znośnie na Sam440ep (choć mogłoby działać płynniej)... Coś mi się zdaje, że Mozilla pisze to w JavaScript, by Firefox był znacznie łatwiejszy w przenoszeniu na różne platformy.

Tylko na Boga, jak tu sobie wyobrazić jak np. działa strona Youtube na Firefoxie. Film puszczany jest w prostokąciku Flasha, bądź tagu video HTML 5, a wszystko opakowane jest w JavaScript. Jak to ma u diaska szybko działać? Wybaczcie jeśli czegoś tu nie wiem, ale ja tak to widzę. Te Gigaherce są marnotrawione w dosyć nieelegancki sposób. Że brakuje wspomagania sprzętowego? A jakie wspomaganie tu pomoże? Karta graficzna ma wspomaganie rozkodowania plików wideo?

Powinni po prostu przeportować Lynxa (przeglądarka internetowa w trybie tekstowym) i wyjdzie znacznie lepiej - strony będą uboższe w grafikę, ale łatwiejsze w przeglądaniu. ;) Bo z tego HTML zrobił się mały potworek.

No i jeszcze jedna dygresja. W przypadku AmigaOS 4 stawia się na ilość, a nie na jakość.

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 22:36:51 przez Robert-Minimat-Szacki
[#12] Re: Timberwolf 4.0.1.0182

@Robert-Minimat-Szacki, post #11

No i jeszcze jedna dygresja. W przypadku AmigaOS 4 stawia się na ilość, a nie na jakość.

Ale dobrze że cokolwiek się dzieje, mimo braku programistów.
Widzisz, kiedyś wszyscy mieli byli razem, MOS miał nazywać się AOS4... :)
[#13] Re: Timberwolf 4.0.1.0182

@Robert-Minimat-Szacki, post #11

[#14] Re: Timberwolf 4.0.1.0182

@Robert-Minimat-Szacki, post #11

spora część FF pisana jest w JavaScript aby umożliwić tworzenie rozbudowanych dodatków i rozszerzeń. One są pisane też w JS i mogą zmieniać tylko inne części pisane w JS. Podobnie jest z Chrome. Same jednak silniki rysowania i co oczywiste wykonywania JS są napisane w C++ a część kodu w ASM (największy nacisk kładziony jest na JIT JavaScriptu).



Tylko na Boga, jak tu sobie wyobrazić jak np. działa strona Youtube na Firefoxie.
na 440ep jest to niemożliwe bo to bardzo powolny komputer bez potrzebnej mocy aby odtworzyć sam H264 używany przez YT. Internet i przeglądarki się rozwija, ale też i sprzęt na którym są odpalane się rozwija. Dzisiaj komórki są wielokrotnie wydajniejsze od tego 440ep więc nikt nie będzie się cofał co jakaś ultra droga dziwaczna płytka nie wyrabia...

X1000 powinien spokojnie sobie dać radę jeśli dobrze napiszą program.

Powinni po prostu przeportować Lynxa (przeglądarka internetowa w trybie tekstowym) i wyjdzie znacznie lepiej - strony będą uboższe w grafikę, ale łatwiejsze w przeglądaniu. Bo z tego HTML zrobił się mały potworek.
Lynx cieszy się jakimkolwiek zainteresowaniem na systemach unixowych bo tam jest dużo ludzi wierzących że tryb tekstowy jest najwyższą formą obsługi komputera i wszystko robią w trybie tekstowym nawet przeglądają strony xxx

Te Gigaherce są marnotrawione w dosyć nieelegancki sposób. Że brakuje wspomagania sprzętowego? A jakie wspomaganie tu pomoże? Karta graficzna ma wspomaganie rozkodowania plików wideo?
Internet dzisiaj jest dużo ładniejszy niż kiedyś i generalnie przeglądarka z netem lepiej działa na nowym średnim kompie niż te np. 7 lat temu przeglądarki z tamtego okresu działały na tamtych kompach i necie. Także jest zauważalna poprawa. To tylko 7 letni komputer ma zadyszkę na dzisiejszym necie. A takie wynalazki jak nawet SAM 460 mają wydajność dużo gorszą od tego co te 7 lat temu było...


Wspomaganie sprzętowe z HD4xxx jeśli dobrze je wykorzystać może całkowicie zdekodować pliku H264 bez użycia procesora. Wszelkie rysowanie elementów strony też zajmuje procesor i jeśli odpowiednio to przerzucić na GPU to można sporo przyśpieszyć działanie takiej przeglądarki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem