Komentowana treść: Rozszerzenia pamięci w natarciu
[#31] Re: Rozszerzenia pamięci w natarciu

@kjb666, post #29

Kicek nie obsługujący HD w tamtych czasach nie był wadą, dzisiaj już jest, niekompatybilność wsteczna była wadą, sam przez to przeszedłem na pluskwie, a wiele lat później ze zdziwieniem dowiedziałem się że większość gier nie działających na OS2.x jednak działała w wersji oryginalnej, nie działały na lamerskich intrach, crackach i temu podobnych dodatkach występujących ówcześnie na prawie każdej dyskietce z grą.
[#32] Re: Rozszerzenia pamięci w natarciu

@kjb666, post #11

Może ja odpowiem na to pytanie. Ta pamięć w formie jakiej występuje nie będzie działać przy częstotliwości wyższej niż 7MHz, a przynajmniej na pewno nie na 14MHz. To jest ruski RAM i sam autor powiedział, że na 14MHz nie będzie działać, wytłumaczył też dlaczego, ale to raczej informacja dla ludzi, którzy rozumieją o co chodzi, w skrócie można powiedzieć, że wszystko pracuje ściśle w oparciu o timingi zegara 7MHz. Poza tym układzie EPM7032 nie ma już wolnych pinów aby dodać potrzebne sygnały.
[#33] Re: Rozszerzenia pamięci w natarciu

@HOŁDYS, post #30

w F18 i protrackerze byly odpowiedniki na zwyklej klawiaturze

gdzie dokładnie ?

gra goblins odpala sie wybor jezyka od 1-5 ..tylko dziala to z opoznieniem

Ciekawe ze używając klawiszy 1-3 na A600 nie szło, na A1200 nie szło, dopiero na numerycznej poszło, może źle złamana wersja, nie wiem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem