Komentowana treść: Magazyn Obligement - nowe artykuły
[#1] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły
Przepuściłem przez translator recke FPGA Arcade Board. Lipa, bo Breathless nie działa :D
[#2] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@waldiamiga, post #1

Moim zdaniem rewelacja . W końcu mamy nową A1200 . Może wszystkie gry jeszcze nie działają poprawnie ale po zmianie firmware to się zmieni.
Przynajmniej płytka jest realna , nowoczesna ,oby tak dalej.
[#3] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@djpiotrs, post #2

W końcu mamy nową A1200

Ja tam wolę swoją starą A1200 z prockiem 040/40 MHz. Po co przepłacać i kupować Replaya, jeżeli nie dorównuje on mojej klasycznej Amidze? :)

Zaczekam na mocniejszy komputer 68k. ;)
[#4] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@Andrzej Drozd, post #3

Bo płyta głowna Replaya to do gierek.
Kup dopałkę 060 wtedy poczujesz power.
[#5] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@Andrzej Drozd, post #3

Wydajność płytki Arcade jest porównywalna do A1200 z prockiem 030/50 .Amigę w takiej konfiguracji kupimy za 1000 - 1100 zł , może uda się troszkę taniej ale sprzęt będzie stary .
A Arcade jest nowa i nowoczesna .
[#6] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@Dopuser, post #4

Wiesz, ale ja w Apollo mam procek w podstawce, więc wystarczy jak kupię sam procesor 060 i go włożę zamiast 040. :)
Do tej płytki (dopałki) za 100 euro też trzeba dokupić 060. :)

PS. Ja wiem że to jest fajny "nowy" klasyk. Przyda się każdemu kto nie ma takiego konfigu jak ja. :)
[#7] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@djpiotrs, post #5

A Arcade jest nowa i nowoczesna .

To nie jest dla mnie argument. :)
Ja już mam A1200 z Apollo, więc to dla mnie wydatek 0 zł.
Zdecydowanie polecam ten projekt, ale czekam na coś, co przebije 3-4 krotnie moje Apollo z 040. :)
[#8] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@Andrzej Drozd, post #7

Fajnie jak by jeszcze zrobili klasyczne obudowy jak w A1200 OK Oczywiście musowo stacja dyskietek z prawej strony OK No i kompatybilna co najmniej w 99,5 % OK Kurde, to by był czad OK
[#9] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@Andrzej Drozd, post #7

Rozumiem ciebie całkowicie - masz rację co do szybkości.:D
[#10] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@parallax, post #8

Co do stacji dyskietek to jest zbędna. Dyskietki zagracają przestrzeń. Co do reszty to OKOK
[#11] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@djpiotrs, post #10

Myślę, że ogólnie to jest indywidualna potrzeba. Ja np. nigdy bym nie włożył Replaya, czy innego mini kompa 68k, do obudowy z A1200. Choć mam taką obudowę, ponieważ drugą A1200 umieściłem swojego czasu w towerce.
Gdybym kupił Replaya, to umieściłbym go w najmniejszej obudowie dostępnej na rynku i położył bym go pod małym monitorem LCD 17". :)
Wyjście do stacji dysków zorganizowałbym na tylnym panelu i podłączył bym do stacji w zewnętrznej obudowie, ukrytej gdzieś za monitorem, na przedłużonym kablu. W razie czego można będzie stację umieścić na przodzie i "podyskietkować", a normalnie każdy przecież używa WHDLoad. :)

Ogólnie flop może się przydać i nie trzeba zamykać go w obudowie. :)

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 17:42:53 przez Andrzej Drozd
[#12] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@Andrzej Drozd, post #11





Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 18:01:36 przez Dopuser
[#13] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@Dopuser, post #12

:)
[#14] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@Dopuser, post #12

Bardzo fajnie, obudowa całkiem ładna, nawet nie trzeba jej chować :)
Projekt fajny- podoba mi się:
- Tryb PAL Scanlines
- Wyjście SVHS
- Wirtualne stacje dyskietek
- Szybkość 020

Nie podoba mi się:
- problemy z obsługą AGA (mam nadzieję, że sobie z tym poradzą)
- potrzeba dokupienia dodatkowej karty, żeby mieć lepszy procek, wolałbym od razu taki na płytce (znowu robi się kanapkowanie ;)
- USB 1.1 (?)
[#15] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły
Zwróciliście może uwagę na urządzenie Gobes GBS 8200 - link odsyła do ecplaza, czyli chiński wyrób do kupienia w sieci.

Pobieżnie przejrzałem opis w Obligement szukając ceny - i jest 30 EUR, to na dzisiaj ok. 124 zł, najtańszy scandoubler jaki znam. Po bojach z monitorem HD przed wyjazdem na party zastanawiam się czy nie sprowadzić sobie czegoś takiego.
[#16] Re: Magazyn Obligement - nowe artykuły

@Skotos, post #15

Był opis tego urządzenia na tym forum i to całkiem niedawno (poszukaj)- dla mnie osobiście to urządzenie ma swoje mankamenty w kwestii jakości.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem