Komentowana treść: NoWinED 0.83
[#1] Re: NoWinED 0.83
Autor chyba się bardzo spieszył jak przygotowywał archiwum z aplikacją. W wersji przeznaczonej dla użytkownika są katalogi ".svn" i plik makefile. :)
[#2] Re: NoWinED 0.83

@MDW, post #1

A do czego, ze tak zapytam zlosliwie sie to w tym momencie nadaje. Nie moge sprawdzic, nie mam pod reka Morphosa?
[#3] Re: NoWinED 0.83

@MDW, post #1

A czy to jakoś przeszkadza w użytkowaniu? Poza tym kod programu jest otwarty.
[#4] Re: NoWinED 0.83

@mailman, post #3

mailman:
Oczywiście, że to zupełnie nie przeszkadza w użytkowaniu. No ale czy to znaczy, że każdy autor powinien zostawiać jakieś śmieciowe tymczasowe pliki związane z kompilacją czy organizacją projektu? Chyba byłoby to trochę bez sensu. Wiem, że dzisiaj ludzie przywykli do śmieciowego Windowsa, który to co ma w swoich systemowych katalogach to woła o pomstę do nieba. Ale to nie Windows i raczej przywykliśmy do porządku w aplikacjach i systemie. :) Oczywiście jak autor chce to może sobie do archiwum dorzucać 100MB plików zawierających same zera. Jego prawo i nikomu to nie będzie przeszkadzało w użytkowaniu. :)

Zbysiuk:
A to taki całkiem sympatyczny prosty edytorek tekstów. Używałem go, bo ma takie zwyczajne zawijanie tekstu do szerokości okna (a nie takie jak w CubicIDE czy CED, które cięło tekst), a ja czasem piszę taki niełamany tekst i mi się przydawało. No ale odkąd jest ten sympatyczny prosty MorphOSowy ED to i tak głównie jego używam. Jednak NoWinED ma jedną istotną funkcję przez którą go mam i się go nie pozbędę. Potrafi odczytywać i zapisywać (przez opcję Export) teksty kodowane w UTF-8. Innego edytorka z taką funkcją na MorphOS nie znam.

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2012 21:03:25 przez MDW
[#5] Re: NoWinED 0.83

@MDW, post #4

"Potrafi odczytywać i zapisywać (przez opcję Export) teksty kodowane w UTF-8. Innego edytorka z taką funkcją na MorphOS nie znam."
A do czego, szanowny kolega to wykorzystuje? Robisz cos miedzyplatwormowego?
[#6] Re: NoWinED 0.83

@Zbysiuk, post #5

Nic takiego nie robię jeszcze w tej chwili. Ale czasem się trafi taki pliczek tekstowy i fajnie móc go poprawnie zobaczyć pod MorphOSem. A przy pomocy NoWinED można go nawet edytować, zapisać i cały świat poprawnie go też odczyta. Generalnie uważam, że UTF-8 powinno wszędzie być używane, bo ten cały bajzel z kodowaniami jest taki trochę niedzisiejszy.

A tak w niedalekiej przyszłości w swojej parodii mini-silnika w UTF-8 będę trzymał teksty, bo te ciągłe konwersje kodowania mnie lekko wkurzają. Niech wszystkie wersje językowe będą tak samo robione i będzie z głowy. Ale to ma niski priorytet więc pewnie jeszcze trochę pojadę po staremu. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem