• Ankieta

Co dalej z działem Giełda?

  • Zostawić w niezmienionej formie
    49 głosów 49
  • Wymaga solidnej przebudowy (sprecyzuję w komentarzu)
    29 głosów 29
  • Najlepiej zamknąć
    11 głosów 11

Ankieta skończyła się 03.10.2012

[#1] Re: Co dalej z działem Giełda?
Moim zdaniem, tak jak pisałem wcześniej na forum - należy zmienić widok domyślny na taki jaki stosuje np. gumtree czy tablica.pl. Poza tym mogę rozważyć opcję dodania domyślnie ukrytych podkategorii innego sprzętu retro i prostych komentarzach dotyczących transakcji (opinie pozytywne/negatywne).
[#2] Re: Co dalej z działem Giełda?

@grxmrx, post #1

Popieram.
[#3] Re: Co dalej z działem Giełda?

@Ender, post #2

A ja nie mam nic przeciwko temu, mimo że zagłosowałem na 1. :)
[#4] Re: Co dalej z działem Giełda?

@Andrzej Drozd, post #3

A ja też OK
[#5] Re: Co dalej z działem Giełda?

@Andrzej Drozd, post #3

Uważam, że zakres zmian zaproponowanych przez kolegę w poście 1 jest wystarczający. Ba, ja bym zmienił tylko pkt. regulaminu uniemożliwiający wystawiane innego retro sprzętu. Nie trzeba by było grzebać w kodzie. Jednak ja się nie znam (od technicznej strony) na tym, więc ufam, że będzie wszystko działać tak jak zawsze.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 10:02:03 przez Ender
[#6] Re: Co dalej z działem Giełda?
Solidna przebudowa to za mocne słowo
[#7] Re: Co dalej z działem Giełda?

@grxmrx, post #1

Myślę że propozycja GRXMRX jest sensowna. Mnie w sumie interesuje ta opcja ze sprzętem RETRO. Sam ostatnio chciałem kupić jakieś graty i tye co sie na Gadaczu zapytałem ale tam nie każdy zagląda, a nawet jak zagląda to może umknąć. Dlatego głosowałem za zmianami. I to nawet dwa razy (dało się o dziwo), do czego się przyznaję bez bicia. :)
[#8] Re: Co dalej z działem Giełda?
tak jak pisałem na forum w tej sprawie
[#9] Re: Co dalej z działem Giełda?

@Deftronic/..., post #7

Dlatego głosowałem za zmianami. I to nawet dwa razy (dało się o dziwo), do czego się przyznaję bez bicia


Nie można zagłosować z jednego konta więcej niż raz - to niemożliwe. Możesz jedynie usunąć ciasteczko i wtedy jeszcze raz pojawią się opcje do wyboru, ale po oddaniu głosu nie będzie on już zliczony i powinien pojawić się wówczas komunikat "Już głosowałeś(-aś) w ankiecie." (na samej górze, w boksie ankiety).
[#10] Re: Co dalej z działem Giełda?

@grxmrx, post #1

Również jestem za tymi zmianami.
[#11] Re: Co dalej z działem Giełda?

@grxmrx, post #1

Będą zmiany, jak wygra pierwsza propozycja?
[#12] Re: Co dalej z działem Giełda?

@grxmrx, post #9

Faktycznie. Nie zwróciłem na to uwagi. Siadłem do innego komputera i widząc, że nadal mogę głosować sprawdziełm czy się da (opcja nie była zablokowana). Na ten napis, że jużgłosowałem nie zwróciłem uwagi. :)
[#13] Re: Co dalej z działem Giełda?
A mi trudno nawet zagłosować, bo ani obecna forma mnie nie powala na kolana, ani też nie uważam aby przebudowa solidnej i niecierpiącej zwłoki przebudowy.

Jak wspominałem w innym miejscu, fajnie by było jakby powiązać Giełdę PPA z Allegro, byle widoczne by były tylko te aukcje które wystawiane są przez użytkowników PPA. Rozumiem jednak, że kłopotem może być kwestia tego, że na PPA można się za darmo ogłaszać, a na Allegro trzeba becelować kasę, więc miła i darmowa formuła Giełdy PPA była by zakłócona. Dlatego też jest tu pewien dylemat nawet co do samego oddania głosu :)

Nie wydaje mi się aby tak potrzebne było dzielenie na podkategorie. Ogłoszeń nie ma aż tak wiele. Jedyny problem jaki widzę, to chyba tylko aktualność ogłoszeń. Na Allegro sprawa jest prosta, ktoś jest chętny i kupi to klika i aukcja znika, tutaj trzeba to robić samodzielnie jako sprzedający bodaj.
[#14] Re: Co dalej z działem Giełda?

@Duracel, post #13

Nie wydaje mi się aby tak potrzebne było dzielenie na podkategorie. Ogłoszeń nie ma aż tak wiele. Jedyny problem jaki widzę, to chyba tylko aktualność ogłoszeń. Na Allegro sprawa jest prosta, ktoś jest chętny i kupi to klika i aukcja znika, tutaj trzeba to robić samodzielnie jako sprzedający bodaj.

Dział Giełda u nas nie jest serwisem aukcyjnym i nie ma planów żeby był, jest raczej czymś co ma odwzorowanie w serwisach ogłoszeniowych (jak np. gumtree, tablica.pl - które należy do grupy allegro). Co do aktualności ogłoszeń to są one automatycznie kasowane po 30 dniach więc są względnie aktualne a wystawiający ogłoszenie (tak samo jak na jakimkolwiek innym serwisie ogłoszeniowym) sam musi pamiętać o to by je usunął, chyba że jest leniwy, ale na to już nie ma co poradzić ;)

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 18:06:29 przez grxmrx
[#15] Re: Co dalej z działem Giełda?
Usunąć w diabły i po kłopocie.
[#16] Re: Co dalej z działem Giełda?

@grxmrx, post #1

Dodałem podkategorie, w tym Inny sprzęt retro domyślnie ukrytą. Widoku tabeli z ofertami póki co nie zmieniałem, komentarzy do transakcji też nie (to musi poczekać aż skończę bazę użytkowników jako zamiennik PAU Base).
[#17] Re: Co dalej z działem Giełda?

@grxmrx, post #16

Fajnie, ja bym jeszcze obstawał za możliwością (nawet odpłatnego) dodawania ogłoszeń stałych, które mogłyby w odrębnej kategorii wisieć albo jakoś inaczej. Chodzi mi o dodawanie ogłoszeń w stylu naprawiam sprzęt, skupuję wszelkie graty itp...
[#18] Re: Co dalej z działem Giełda?

@altcomputing, post #17

Na tego typu reklamy można się umówić (zgodnie z tym o czym piszemy tutaj) z redakcją - jak dotychczas nikt się nie zgłosił z podobną ofertą.
[#19] Re: Co dalej z działem Giełda?

@grxmrx, post #1

Propozycje bardzo dobre + wymiana nadwrażliwych moderatorów działu (!)
[#20] Re: Co dalej z działem Giełda?

@taahir, post #19

A jeśli nie podoba Ci się prawo to wymieniasz sędziego? Jeśli już to należy zmienić regulamin.
[#21] Re: Co dalej z działem Giełda?

@recedent, post #20

No właśnie :) Może bardziej go doprecyzować, niektórzy potrzebują bardziej łopatologicznie ;)

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 19:14:48 przez parallax
[#22] Re: Co dalej z działem Giełda?

@recedent, post #20

Moim zdaniem warto by było zastanowić się nad zmianą punktu czwartego z "Oferty Kupna/Sprzedaży muszą zawierać cenę lub jakąś informację jej dotyczącą" na "Oferty Kupna/Sprzedaży powinny zawierać cenę lub jakąś informację jej dotyczącą" przez co moderator działu nie będzie interweniował przy braku ceny. Wiem, że Benedykt jest przeciwny takiej zmianie, ale moim zdaniem dział "Giełda", który działa u nas jako tablica ogłoszeń a nie serwis aukcyjny nie musi wymagać na użytkownikach bycia precyzyjnym - moim zdaniem restrykcyjne podejście co do wymogu ceny nie sprawdziło się i przyniosło więcej szkody niż pożytku (choć nie było w tym raczej złej woli moderatora działu a jedynie przestrzegania przez niego regulaminu). Ja sam nie wiem za ile niektóre przedmioty mógłbym sprzedać, musiałbym pytać najpierw na forum o wycenę itd. O wiele lepiej i wygodniej byłoby dla mnie (piszę to jako potencjalny użytkownik działu) gdybym mógł podać cenę opcjonalnie, a z drugiej strony, gdybym patrzył na ogłoszenie bez podanej ceny to zastanowiłbym się czy podana oferta jest uczciwa czy nie, zawsze istnieje pewne ryzyko, tego się nie da uniknąć.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 20:28:51 przez grxmrx
[#23] Re: Co dalej z działem Giełda?

@recedent, post #20

Nie chce mi się wdawać w niepotrzebne polemiki o co mi chodziło w poście na forum publicznym, jak co - pw :)Jestem i tak obserwatorem "zewnętrznym" także ...
[#24] Re: Co dalej z działem Giełda?
Najważniejsze żeby móc wystawiać sprzęt retro, wiele osób posiada nie tylko amigi. Wszelkie starsze komputery, konsole to niejako jest z powiązane z tymi czasami kiedy amiga jeszcze istniała i wiele osób choćby z sentymentu coś kupuje by powrócić do tamtych czasów, później odsprzedaje by inną zabaweczke kupić itd.
[#25] Re: Co dalej z działem Giełda?

@atarens, post #24

Od kilku dni jest taka możliwość.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem