Komentowana treść: Darmowa wysyłka w firmie Elbox
[#31] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@RadoslawF, post #25

Ostatnia modyfikacja Fast-ATA.. w zasadzie co dali ? przejściówkę ATA-SATA, którą można kupić za 20-25 zł i być może drobne zmiany w oprogramowaniu samej fast-ata - raczej trudno to nazwać nowym produktem ;)

Karty turbo kiedyś robili - miałem Elbox 1230-II , trudno powiedzieć czy to była ich konstrukcja, czy tylko od kogoś odkupili partię, ale produkt był .

Kto by kupił obudowę ? np Ja :) , mam dosyć już E/Boxa, chciałbym dostać w swoje łapska nową obudowę. Znam też kilka osób z A1200, którzy też z wielką chęcią kupili by nowe obudowy - więc jeżeli jest nas kilku, to pewnie takich jak my jest zdecydowanie więcej . Oczywiście wszystko jest kwestią ceny - 1000 zł nie wchodzi w grę.

Ale jak pisałem wcześniej, najchętniej to zobaczyłby nową Fast-Ata z gniazdami SATA i trybami wyższymi niż PIO :)

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 08:05:19 przez Olo
[#32] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@Olo, post #31

Ta karta z 030 to nie była ich konstrukcja, ktoś im sprzedał wynalazek w którym fast była adresowany jak w zwykłej karcie pamięci. Zdaje się były zapowiedzi FastATA z SATA ale prędkości to nie wiem czy da się zwiększyć. Co do obudowy to było produkowanych kilka różnych, za najlepszą do A1200 była uważana obudowa Elboxu zwana potocznie Eboxem lub E/boxem z uwagi na stylizowane duże L które mało kto zauważał na naklejce, dzisiaj też mają jakieś w ofercie, tyle że cena na nasze warunki zabija.
[#33] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@posylus, post #26

"Dalsza rozmowa zupełnie staje się OT, ale proszę wygasić emocje i pomyśleć tak:"

Wygasiłem emocje, argumenty o takich wydatkach w ustach osoby która do swojej A1200 nawet się pamięci Fast nie dorobiła wydają się mocno nie prawdziwe. Wydaj na swoją Amigę jeszcze tysiąc czy dwa tysiące to będę w stanie uwierzyć że wydasz i na kontroler USB, na dzień dzisiejszy nie wierzę że jesteś w stanie przełknąć taki wydatek.
[#34] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@RadoslawF, post #33

na dzień dzisiejszy nie wierzę że jesteś w stanie przełknąć taki wydatek.

A Ty znowu próbujesz oceniać innych, na szczęście Twoja wiara nijak mnie nie obchodzi - ale oczywiście jeżeli podwyższy się Twoja samoocena to powiem, że nie wydałem na sprzęt tyle pieniędzy co Ty - możesz spać spokojnie.

Zamiast uparcie zaglądać do mojego portfela, należałoby ze zrozumieniem czytać i odpowiadać na posty.

zastanów się przez chwilę, użytkownicy A1200 desktop mają karty WiFi w zawrotnej cenie koło 50zł, nie widzę powodu aby mieli kupować drogi kontroler USB w celu używania kart WiFi na USB

Skoro na Amibay Subway czeka na nabywcę max. kilka godzin i schodzi za ok 200 euro to chyba zapotrzebowanie na ten sprzęt jest (uświadomię Cię jeszcze raz że port zegara to nie tylko A1200, ale także A500, CDTV - fajny komplet CDTV pokazał na Amibay Sveta). Zatem rynek jest, a jak byt jeszcze poza LAN działało WiFi to nie jeden posiadacz amigi bez PCMCIA dla zabawy zdecydowałby się na zakup. Problemem jest brak nowych kontrolerów Subway - Vesalia posiada w ofercie Subway na które przyjmuje zamówenia, ale nie zna daty dostarczenia kolejnych nowych cacek. Stąd moja teza, że konkurencyjne rozwiązanie firmy Elbox byłoby raczej sukcesem na naszym małym rynku (nawet jakby posylus go nie kupił, "bo przecież nie ma nawet fastu").
No i USB to nie tylko Wifi - tak przy okazji.
Swoją drogą skoro posiadacze A1200 są skłonni kupować rozszerzenia za grubo ponad 1500zł w celach czysto hobbystycznych, to dlaczego nagle mieliby racjonalnie podchodzić do zakupu kontrolera USB ?!? No chyba nie wmówisz mi, że zakup bppc, 1260 ma racjonalne wyjaśnienie ?
[#35] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@posylus, post #34

W A600 dzięki A604 mamy specjalnie dedykowany port zegara pod Subwaya :)
[#36] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@posylus, post #34

Bo nawet zakupy w celach hobbystycznych cechuje jakaś przydatność. Przydatność kontrolera USB w niedopalonej A500 jest praktycznie żadna, pisanie bajek o chęci posiadaczy A500 podpięcia karty WiFi jest śmieszne, ten kto chciał WiFi czy zwykłą kartę sieciową kupił już dawno A600 lub A1200.

A o ile posiadaczy 060 jest na naszym forum sporo to posiadaczy USB zdecydowanie mniej, mają uraz do USB czy jednak mam rację z racjonalnym podejściem ?
A tak dla twojej wiedzy, karta turbo czy fast w A1200 jest wykorzystywany praktycznie zawsze po włączeniu komputera, kontroler USB nie zawsze, więc jego przydatność jest mniejsza. Ale oczywiście wolno ci marzyć o wielkiej przydatności tego kontrolera, i nie zapomnij się pochwalić jak go kupisz.
[#37] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@RadoslawF, post #36

Ja urazu nie mam po prostu już zabrakło funduszy, bo USB z chęcią bym przytulił pod PCI lub port zegara w tym czy innym modelu :)
[#38] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@RadoslawF, post #36

Kłania się czytanie postów ze zrozumieniem. Przecież pisałem, że należy mieć turbinę aby sensowne było usb.
Pomyśl ile jest A500, które mają 020/030 z Fastem i jaki jest problem z przenoszeniem danych na te komputery ?


A skoro to USB to jest do niczego to dlaczego nie sposób jego kupić ? Wszyscy, poza Tobą są nieracjonalnymi wariatami ?

A o ile posiadaczy 060 jest na naszym forum sporo to posiadaczy USB zdecydowanie mniej, mają uraz do USB czy jednak mam rację z racjonalnym podejściem ?


Nigdy nie twierdziłem, że USB jest ważniejsze od Turbo - więc ten tekst potwierdza brak zrozumienia toczonej dyskusji o sensie wydania nowego kontrolera USB na porcie zegara.

Przecież napisałem, że uważam że cena 1k za USB to przegięcie (a takie są aktualnie na amibay), cena jaką proponuje Vesaila ok 500zł jest do przyjęcia, tylko brak urządzeń. Czytanie ze zrozumieniem i przede wszystkim czytanie wszystkiego to przecież nie takie trudne, co? Od początku stawiałem tezę, że wydanie przez Elbox kontrolera USB za 400-500 zł byłoby sensowne i że znalazłoby sporo nabywców (o ile na rynku amigowym jest sporo klientów) a nie że jest ważniejsze niż turbo... ehh

nie zapomnij się pochwalić jak go kupisz

ehh, szkoda gadać.

mają uraz do USB

jaki uraz ? USB to bardzo fajne rozwiązanie. Brak popularności związany jest tylko i wyłącznie z brakiem dostępności kontrolerów i tylko z tym. Spytaj się ile osób ma mediatora i nie ma spidera i go nie chce, bo ma "uraz" do usb...

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 10:47:33 przez posylus
[#39] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@posylus, post #38

Ludzie którzy mają mediatory mają tez dosyć nieźle rozbudowane konfiguracje, to ty pisałeś o USB dla A500, ja pisałem że chęć posiadania kontrolera USB jest wiarygodna u posiadaczy rozbudowanych Amig, na nierozbudowanych będzie przysłowiowym kwiatkiem do kożucha.
Co do trudności w kupnie to znacząca większość osprzętu do Amig nie jest dostępna od reki i trzeba czekać aż wyprodukują lub szukać na rynku wtórnym, przy czym tam gdzie jest spory popyt jest i produkcja czego przykładem ScanDoublery czy karty turbo do A1200.
[#40] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@Olo, post #24

"Szczerze to nie wierzę , że Elbox coś zrobi".

Ludzie małej wiary! Zawsze mogą przecież wypuścić znanego z ebay "chińskiego scandoublera" z własną obudową, z ładnym logiem i kasować 499 zł (promocja przedświąteczna), frajerów nie zabraknie ;) Wywalą tylko z instrukcji "NO DEMOLITION!" przy opisie zdjęć podzespołów.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 12:12:22 przez charliefrown
[#41] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@Andrzej Drozd, post #30

cyt "Aby pochnąć dalej klasyki do przodu, trzeba po prostu zafundować im procesor 68k 2 GHz. Jeżeli to się nie uda, to na nic nam kolejne rozszerzenia. Liczy się już tylko mocny 68k"..

Wcale bym się nie obraził jakby do Mediatora, Elbox dołożył procka/podstawkę pod AMD/Intel x86 a do tego szybki emulator sprzętowy. A niech zabierze nawet 1 GHz mocy na tłumaczenie w locie roskazów na 68k. Mógłby też PPC dekodować na deser. Przy dzisiejszych szybkościach 2 GHz dla 68k byłyby dostępne bez problemu.

Więc do dzieła Elbox, będę pierwszy w kolejce po takiego Medka, a procka kupię sobie gdziekolwiek, chyba że wlutujecie coś na stałe.OK

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 13:05:53 przez Wojox
[#42] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@Wojox, post #41

Bedzie to raczej nowy medek z miejscem na karte procesorowa AMD/Intel ,do tego slot pcie na grafike radeon hd ,dodatkowo zwykle pci na inne karty.
I obym sie nie mylil. Benek chyba cos wiecej wie na ten temat.
[#43] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@Jacol, post #42

medek z miejscem na karte procesorowa AMD/Intel

A co wtedy z nalepką "Intel outside?"
[#44] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@stachu100, post #43

Poza tym jak to niby miałoby działać? :P
[#45] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@strim, post #44

Jak AROS lub jak "Amigi" z firmy Commodore USA. :(


Pozdrawiam
[#46] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@stachu100, post #43

Naklejkę zamienisz na AMD inside.
No i blisko mojej idei, dołożyć tylko jakiś FCPGA do tłumaczenia rozkazów x86/68k i mamy Ami w całej okazałości. To że brudną robotę odwali x86 mnie nie obchodzi, do tego się najlepiej nadaje....

No i ruch w Elboxie się zacznie Zagranica zasypie Elbox zamówieniami i to będzie prawdziwa amigowa rewolucja, a nie jakiś tam X1000

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 19:46:45 przez Wojox
[#47] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@Wojox, post #46

Trzeba być sprawiedliwym, projekt x1000 to bardzo fajna sprawa - szkoda, że ta amiga jest taka droga. Niemniej jednak jak na razie to jedyny w pełni nowy projekt na rynku amigowym. Oczywiście mimo mojego sceptycyzmu mam nadzieję, że Elbox pokaże że jest liderem rynku amigowego. I zgadzam się z poprzednimi postami - moc procesora to priorytet na dzień dzisiejszy. Nic innego tak nie potrzeba jak dobry, szybki procesor.
[#48] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@posylus, post #47

Niemniej jednak jak na razie to jedyny w pełni nowy projekt na rynku amigowym.

Tak zupełnie z czystej ciekawości, co uważasz za rynek amigowy?
[#49] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@GumBoy, post #48

Tak zupełnie z czystej ciekawości, co uważasz za rynek amigowy?


ha, ha - czuję zachętę do wzniecenia wojny. Hmm, więc odpowiem tak - wszystko co dotyczy amigi zarówno niebieskiej, czerwonej i jakiej tam chcesz. Po prostu x1000 to na razie jedyny nowy, tak zaawansowany projekt, akurat z czerwonej strony, ale to bez znaczenia. Reszta sprzętu to niestety stare kotlety. Nawet najwięksi sceptycy muszą przyznać, że X1000 to na razie jedyna w pełni samodzielna platforma dla softu amigowego. Czy udana, są różne zdania, ale nowa - zaprojektowana od początku z myślą o systemie AOS i to się liczy. Monopol jest zły więc fajnie by było gdyby pojawiło się coś jeszcze...

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 22:12:23 przez posylus
[#50] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@posylus, post #47

Nic innego tak nie potrzeba jak dobry, szybki procesor.

Moim skromnym zdaniem nie tylko.
Co z tego że będziesz miał super procek skoro uruchomisz na nim oprogramowanie pisane 15-20 lat temu? Siłą napędową danego OS-a nie jest silny procek (czy też ogólnie hardware), tylko aplikacje.
Bez aplikacji użytkowych można sobie tylko "suwać ikonki".
[#51] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@posylus, post #47

moc procesora to priorytet na dzień dzisiejszy

Tak to tylko dozgonni męczyciele klasyka mogą napisać... Nawet G4 @ 500 MHz ten priorytet zmienia, a to przecież w zasadzie minimum tego co można mieć pod niebieskim systemem pseudoamigowym. Całkowicie zgadzam się ze stachu100 - decyduje oprogramowanie.
[#52] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox
Ciekawe ile sprzętu sprzedadzą przez te 10 dni ?
[#53] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@posylus, post #49

Hmm, więc odpowiem tak - wszystko co dotyczy amigi zarówno niebieskiej, czerwonej i jakiej tam chcesz

To ja chcę Amigę Mini, tak więc AmigaONE x1000 nie jest jedynym nowym projektem i jest słabsza od najmocniejszej konfiguracji Amigi Mini.
[#54] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@Hubez, post #52

Też się zastanawiam, bo przecież promocje są po to, żeby klientów ściągnąć. Wątpię, żeby ktoś nagle kupił sprzęt za parę stówek, bo obniżyli koszta o 20 PLN. No chyba, że drobnicę za kilkanaście PLN.
[#55] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@stachu100, post #50

Oczywiście racja, oprogramowanie to esencja komputera, tylko jeżeli komputer nie ma mocy to zaczyna brakować motywacji do pisania aplikacji (a w zasadzie dzisiaj do portowania). Wydaje mi się, że gdyby na rynku zagościła karta turbo z procesorem min. 2GHz, która umożliwiłaby oglądanie filmów i takie tam bajery, nie kosztowałaby 10k, tylko dajmy na to 2k. Jest szansa, że ludzie posiadający wypasy by ją kupili i zaczęłyby się pojawiać porty aplikacji z PC. Bo nie ukrywajmy na dzień dzisiejszy na wszystko co nowego możemy liczyć to portowane aplikacje z rynku PC. Być może zaczęłoby się od oglądania filmów HD a później może ktoś przewaliłby coś ciekawszego.
Podsumowując - wydaje mi się że power to podstawa, bo wiadomo, że takie aplikacje przenoszone z innych platform mają zdecydowanie wyższe wymagania i na dzień dzisiejszy nikt ich nie portuje na klasyka bo zwyczajnie nie dałby rady (np. Timberwolf - nie widziałem, ale podobno nie poraża prędkością na słabszych konfigach, a dzisiaj nowoczesna przeglądarka to podstawa komputera - mając tylko ją mamy edytory tekstów, arkusze kalkulacyjne itp...) Więc gdybając gdyby pojawił się mocny jak na dzisiaj procesor w klasyku nie wykluczone że coś by się ruszyło w temacie - fakt może, ale bez niego na pewno nic nie będzie, bo Stachu wykręcasz bppc na 330Mhz, ale to są granice, a i tak na dzisiaj to komórki mają więcej mocy.
[#56] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@posylus, post #55

Na tzw. nowych Amigach masz porty programów z PC a najczęściej z linuxa, filmy też odtworzysz bez problemu i co z tym dalej ?
[#57] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@krashan_, post #51

Taa... to właśnie zastój w rozwoju sprzętu doprowadził do niechęci tworzenia nowego oprogramowania. Sprawa jest jednak połączona. Nikt nie ma checi pisać na wolny sprzęt, to dobiło Amigę właśnie. PCty szły jak ogień, blaszakowcy ciągle się podniecali nowymi NFSpeedami i Quakeami, a na Ami ochłapy na 2-3 dyskietki tworzono i ledwo to zipało.

Podstawą jest szybki, normalny procesor + reszta sensownego hardwaru, a sofciarze chętnie coś napiszą..No i jeszcze kłania się rynek. Biznes jest biznes...OK
[#58] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@Wojox, post #57

Z drugiej strony gry wychodziły na A500+1MB, mimo tego iż na rynku była dostępna A1200. Co więcej, te same stare kotlety odgrzewali na ACD32, dodając tylko np. ścieżkę audio (co w przypadku gry Universe było trochę dziwne, bo muzyka w wersji dyskietkowej była lepsza...).
[#59] Re: Darmowa wysyłka w firmie Elbox

@kjb666, post #58

Z drugiej strony gry wychodziły na A500+1MB, mimo tego iż na rynku była dostępna A1200.

Wydawcy często wymuszali taką konfigurację jako minimum. Podobne jazdy mielismy jak kolega Rebel próbował wydać. Skończyło się opcjonalnymi efektami dodatkowymi, oraz animacjami które miały być dostępne za free z Aminetu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem