Komentowana treść: Promocja na SamFlex Core
[#31] Re: Promocja na SamFlex Core

@DRACOX, post #25

mamy znopw sytuacje szukania konkretnego czesto archaicznego przestarzalego i przydrogiego hw...
Żaden przestarzały hardware nie jest przydrogi w porównaniu z X1000, czy nawet Samanthą.

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 13:39:51 przez krashan_
[#32] Re: Promocja na SamFlex Core

@DRACOX, post #29

No to teraz już należy tylko czekać na ilość chętnych :P
[#33] Re: Promocja na SamFlex Core

@RAL, post #13

Nie pajacuj. Porównujemy osiągi procesorów. A napisał wyraźnie:

nawet najszybszy klasyk nie wydaje mi się aby chociaż zbliżałby się do wydajności X1000, albo nawet sam440


Na podanej stronie masz najszybszego klasyka, który ewidentnie zbliżył się do SAM440ep (dzięx Krashan, jakoś miałem pomroczność jasną, faktycznie te wyniki już tam są). Żebyś nie musiał kopać:

FFTDemo:
Speed test for FFT + iFFT, 413696 samples, wynik w milisekundach (im mniej tym lepiej)

float:

Efika: 9653
SAM: 6320
CyberStorm: 7478 (18% wolniej niż SAM)

integer:

Efika: 7009
SAM: 4887
CyberStorm: 6419 (31% wolniej niż SAM)

integer handoptimized 68K ASM:

Efika: 5154
SAM: 2581
CyberStorm: 3045 (18% wolniej niż SAM)

Jeśli to nie jest "zbliżenie się" to już sam nie wiem co nim jest.
[#34] Re: Promocja na SamFlex Core

@recedent, post #33

Ok, masz maks. podgonionego cppc który przyznaję zbliżył się do sam440 - ale tylko zbliżył się, dobra niech dla równości będzie równa wydajność. Teraz koszta:
1. płyta sam440 to aktualnie koszt ok. 2500zł
2. cppc to jak się uda dorwać na rynku ponad 3000zł
Obudowy nie liczę, bo zasilacz + pudło + klawisze + hdd to zmieści się w 500zł (no i ram + 200zł)

Do tego karty graficzne - sam440 byle ścierwo radeon do 600zł, a a4000? Jeżeli wcześniej zainwestujesz w PCI (ok 1000) to też taniocha a jak nie ?

Nie ma o czym gadać. Platforma oparta na sam w zakupie od początku jest znacznie tańsza, a teraz jak zmienimy rachunki na sam460 to dokładamy 1000zł i mamy wydajność która zostawia w tyle najlepsze klasyki no i jest to sprzęt nowy, który ma gwarancję.

Zatem czy koszt tego sam to taka bariera świetlna, jeżeli bierzemy pod uwagę wydajność ? Zresztą ostatno sam440 poszedł za ok 1500zł więc jeszcze taniej.

Swoją drogą chciałbym zobaczyć wyniki X1000...

PS. do kosztorysu zapomniałem dodać drobnostkę, czyli a4k czyli ok. 2k ....

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 15:11:33 przez posylus
[#35] Re: Promocja na SamFlex Core

@posylus, post #34

A teraz zobacz na wydajność i koszt Efiki (99$ za nówkę z gwarancją) i powiedz mi czemu SAM nie da się sprzedawać za tę samą (albo choć trochę zbliżoną) kwotę?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 16:20:12 przez recedent
[#36] Re: Promocja na SamFlex Core

@posylus, post #34

Zatem czy koszt tego sam to taka bariera świetlna, jeżeli bierzemy pod uwagę wydajność ? Zresztą ostatno sam440 poszedł za ok 1500zł więc jeszcze taniej.


Za 1000 (cały komp). Wiem bo to ja go kupiłem :)
[#37] Re: Promocja na SamFlex Core

@posylus, post #34

2. cppc to jak się uda dorwać na rynku ponad 3000zł

Ostatni jaki widziałem poszedł za 1200EUR
[#38] Re: Promocja na SamFlex Core

@recedent, post #35

Na koszt składa się też projektowanie, które było realizowane od początku przez zespół x1000. Owszem, fajnie by było gdyby było taniej - może wtedy więcej osób by kupiło, co pozwoliłoby zbilansować projekt poprzez większą sprzedaż - tutaj się zgadzamy w 100% co do ceny. Wprawdzie liczenie na 99% to iluzja, ale myślę że gdyby płyta sam460 kosztowała 1500zł ... chociaż i tak byłoby wielu narzekających dlaczego nie kosztuje 200zł jak jakieś asroki...
[#39] Re: Promocja na SamFlex Core

@stachu100, post #37

Tym bardziej zestaw a4k+cppc+pci+grafika wyjdzie niewiele mniej niż ... nowa x1000
[#40] Re: Promocja na SamFlex Core

@posylus, post #38

SAM nie była projektowana przez zespół x1000 tylko przez ACube i szczerze mówiąc nie sądzę, żeby koszty projektowania we Włoszech były jakoś szczególnie wyższe niż w Niemczech (Efikę zaprojektował bPlan). Poza tym: 440-flex to projekt sprzed trzech lat i wydawać by się mogło, że koszty projektowania zostały już zamortyzowane przez dotychczasową sprzedaż. Nie mówię, że powinno to być 99$ za płytę, ale np. 199$ - czemu nie? A niech im będzie nawet 199 Euro, dobry dzień mam.

P.S. A4000 pod kątem ceny w to nie mieszajmy. Za klika lat (o ile będzie jeszcze na chodzie) pójdzie pewnie za 150% tej ceny, a SAM - może za 50%...

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 22:34:46 przez recedent
[#41] Re: Promocja na SamFlex Core

@recedent, post #40

A4000 pod kątem ceny w to nie mieszajmy. Za klika lat (o ile będzie jeszcze na chodzie) pójdzie pewnie za 150% tej ceny, a SAM - może za 50%...

Jeżeli traktujemy A4k jako obiekt muzealny to git, ale tylko jeżeli ktoś rozszerza a4k o cppc, które z kolei dopala do granic możliwości w celu pracy w AOS4 to lepszym i tańszym rozwiązaniem wydaje się zakup nowej samanty. Taka a4k będzie drożała jak wino, ale jeszcze bardziej gdy będzie "niebabrana" tak mi się wydaje. Więc do głaskania a4k a do codziennej zabawy samanta.
[#42] Re: Promocja na SamFlex Core

@posylus, post #41

Z tego samego założenia wychodzi ACube ustalając ceny na sprzęt.
[#43] Re: Promocja na SamFlex Core

@recedent, post #42

Niemniej jednak mogliby zbliżyć ceny bliżej ziemi... Kiedyś cena 3k za komputer nie szokowała, brało się na raty i cześć. Dzisiaj jednak w dobie kompów za 1k i laptopów za 1.5k, ciężko w domu uzasadnić taki wydatek
[#44] Re: Promocja na SamFlex Core

@posylus, post #43

Dodałbym od siebie: biorąc pod uwagę parametry sprzętu.
[#45] Re: Promocja na SamFlex Core

@recedent, post #40

199

Właśnie to jest dobra cena za komputer tego typu, z tak słabym procesorem :)
[#46] Re: Promocja na SamFlex Core

@posylus, post #39

Ale wtedy masz prawdziwą Amigę a nie jakieś one
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem