Komentarze do artykułu: Abandoned Places: A Time For Heroes

[#1] Re: Abandoned Places: A Time For Heroes
Grafika w grze to typowa rzecz rysowana w grach z tamtego okresu. Wszystko może i mogłoby być ładniejsze, ale czy wtedy byłoby tym samym?

nie byłaby Abandoned Places 2 ktory wyszedl rok pozniej i wyglada znacznie lepiej- wyszedl tylko na Amige
[#2] Re: Abandoned Places: A Time For Heroes

@HOŁDYS, post #1

Pogrywalem troche w AP 2, ale zniechecilo mnie to bieganie po niekonczacych sie lochach, juz od samego poczatku gry. Troche przesadzili z tym poziomem trudnosci w dwojce.
Niestety graficznie Abandoned Places i AP 2 dzieli przepasc.
W AP 2 grafika jest calkiem mila dla oka, tym bardziej ze jest w EHB.
Niestety w jedynce grafika wola o pomste do nieba, ta kolorystyka Aaaaa!!
Nie wiem jak inni, ale ja Abandoned Places 1 nie dotkne kijem, nawet jesli gra bedzie miala miodnosc 110% :)
[#3] Re: Abandoned Places: A Time For Heroes

@selur, post #2

Widać nie grywałeś w MUD-a. Grafika to nie wszystko, poza tym ... ta na screenach wygląda ciekawie, ma swój urok. Z chęcią upoluję gdzieś na aukcji i zagram...
[#4] Re: Abandoned Places: A Time For Heroes
Właśnie zakończyłem. W związku z tym kilka refleksji:
1. Grafika - właśnie ze względu na rok produkcji, słaba (wystarczy porównać rówieśników EoB,
Ishar, M&M3, Black Crypt), ale do wytrzymania.
2. Dźwięk - muzyczki przeciętne, a efekty kiepskie. Brak odgłosów wydawanych przez monstra
(okrzyki i chód). Włączenie efektów w lochach jest praktycznie obowiązkowe (słychać wdepnięcie
na niewidoczne płyty w podłodze).
3. Poruszanie się na mapie świata (a propos, na końcu dostaniemy czar latania) jest tragiczne.
Pomieszanie interfejsu tekstowego z ikonkowym nie jest najlepszym pomysłem. Sklepy dość słabo
wyposażone. Nie bardzo jest co kupować, a później złoto zbyt dużo waży.
4. Generalnie część lochowa jest zrealizowana poprawnie i to ona stanowi o rozgrywce, choć
faktycznie lepiej zagrać w dwójkę.
5. Jeden slot save nie jest dużym problemem, bo możemy używać wiele dyskietek. No, pewne
marnotrawstwo jest, ale no big problem.
6. Co do solucji i mapek, są (za stary już jestem na rysownie mapek), aczkolwiek w opisie Paco
są błędy w lochu Tower of Scion.
7. Tzw. wersja cr VF faktycznie jest nie do końca cr, bo tuż przed finałem wyskakuje protection,
więc...
[#5] Re: Abandoned Places: A Time For Heroes

@HOŁDYS, post #1

Nawet nie wiedziałem ,że to Ci sami producenci co wypuścili "Under Pressure".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem