Komentowana treść: AROS Vision 68k 1.5.4
[#1] Re: AROS Vision 68k 1.5.4
No, najwyraźniej Amiga 68k przeżywa (będzie przeżywać) drugą młodość, no i w sferze NatAmi coś idzie do przodu, może nie pod kątem sprzętu (jak na razie), ale pod kątem oprogramowania. Zawsze coś.

Czy NatAmi z AROSem będzie Amigą, pewnie zadadzą sobie pytanie co poniektórzy teoretycy. W mojej definicji Amigi będzie komputerem kompatybilnym z Amigą, bo, tak jak zapowiadają projektanci, będzie sprzętowo i programowo zgodna z Amigą. To mi wystarczy. Od razu będzie też góra softu, mimo że są osoby, które twierdzą, że na Amigę 68k nie ma niczego ciekawego. Jest wiele ciekawego, i na pewno liczebnie i jakościowo będzie więcej niż na systemy AmigaOS i pochodne na PPC. I bez emulacji, co jest ważne.

P.S. Ten kociaczek AROSowy jest bardzo ładny, co tu dużo mówić, jest prześliczny. Życzę powodzenia projektom NatAmi i AROS Vision!

P.S.2. Na pewno znajdą się osoby które nie są fanami Amigi 68k, nikt nikomu nie zabrania realizacji swoich pasji, niech użytkownicy MorphOSa będą szczęśliwi na przykład ze swoimi komputerami, ale jest przysłowie: "żyj i pozwól żyć innym"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 19:53:35 przez Minniat
[#2] Re: AROS Vision 68k 1.5.4

@Minniat, post #1

ciekawe co za oprogramowanie idzie do przodu na natami?
[#3] Re: AROS Vision 68k 1.5.4
Ciekawe kiedy doczekamy sie w AROS ochrony pamieci i 64bit. To byloby cos. Nie na 68k, tylko w ogole :)

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 23:49:05 przez gx
[#4] Re: AROS Vision 68k 1.5.4

@gx, post #3

64bitowa wersja arosa istnieje. nie ma zdaje sie zadnej dystrybucji ale mozesz sprawdzic na stronie nightly.
co do ochrony pamieci to plan istnieje z ktorego jednak wyjatkami beda istniejace aplikacje 68k. tj np na 68k ochrona pamieci aplikacji arosa ale nie amigowych, ktore odpalaja po staremu. mysle ze to wkrotce (po amiwest) moze byc tematem, bo teraz priorytety sa inne.
pozatym posuwaja sie prace nad forkiem arosa ktory ma znacznie ograniczyc koniecznosc pisania sterownikow, a tym samym uwolnic moce przerobowe na udoskonalenie samego systemu. w tych ramach nalezy sie spodziewac zostanie zaimplementowane smp, ale nie wiem czy juz dziala.
[#5] Re: AROS Vision 68k 1.5.4

@wawrzon, post #4

A ja mam pytanie odnośnie Nigthly Builds 68k (Tak, wciąż bawię się AROSem 68k na A1200 :) ) i są błedy podczas rozpakowywania archiwum amiga-m68k-contrib.
XAD na Amidze gubi prawie wszystkie pliki, natomiast WinRAR wywala dwa błędy i pliki nie sa do odczytania pod Amigą.
Czy wiesz jak obejść ten problem?
[#6] Re: AROS Vision 68k 1.5.4

@wawrzon, post #4

Wow! , normalnie mnie zaskoczyles, pozytywnie ok, racja
[#7] Re: AROS Vision 68k 1.5.4

@Andrzej Drozd, post #5

nie odpowiem ci na to, mam tu w polsce kiepskie zlacze mobilne przez playa i nie chce mi sie teraz zladowywac 80mb zeby to sprawdzic. ogolnie kontrybucja jest i tak mocno niekompletna, wiec w tym momencie moze sie okazac ze pojawiaja sie bledy plikow albo jakies bity protekcji sa zle poustawiane czy diabel wie. ja sciagalem zwykle wszystko przez peceta pod winda bo bylo szybciej, wiec nei jestem nawet pewien czy rozpakowywalem kontrybucje kiedy na amidze.
[#8] Re: AROS Vision 68k 1.5.4

@wawrzon, post #7

Może i tak, ale ja wolałbym aby te pliki były w niespakowanym ISO. Wtedy ściągnąłbym sobie bezpośrednio do A1200 i podmontowałbym. :)

Podobnie jest z Vision w ZIP. Ponad 350 MB to za dużo dla 040. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem