Komentowana treść: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy
[#1] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy
O, piszą że mogą żyć w zgodzie. Chyba jednak nie na polskiej ziemi. ;)

...in harmony
[#2] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@Deftronic/..., post #1

Dlaczego? Niewiele więcej niż paru trolli zmienia obraz rzeczywistości? ;)
[#3] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy
A ja myślę, że niektórzy złagodzili swój ton. Nawet dyskutują ze sobą, a jeszcze kilka lat temu różnie to bywało. Ludzie do pewnych rzeczy dorastają, raczej nowi chcą zaistnieć głosząc kontrowersyjne poglądy.
[#4] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@Ender, post #3

Ale Trevor zdziadział przez ostatnie 2 lata (19:30), ledwo go poznałem.
[#5] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@adam_mierzwa, post #4

Amigowe biznesy chyba mu nie służą, w sumie czas do tyłu nie leci ale masz rację, mocno się postarzał.
[#6] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@pampers, post #5

A ja sądzę, że lody jednak kręcą na tym sprzęcie. Marża jest z pewnością wysoka i podyktowana z góry założoną niską sprzedażą i być może chęcią wspierania jednak rozwoju softu. Co do softu to oczywiście póki co stwierdzenie na wyrost.
Tak sobie myślę, że mogło dojść do pewnego konfliktu z Hyperionem Stevena, a być może wszyscy już to traktują całkowicie jak hobby i niszę z której nie ma już wyjścia. A skoro tak to jest to jakby nie patrzeć pewnego rodzaju zabawa :)
Brak jest poważnego inwestora, który zaryzykowałby i wypuściłby więcej taniego sprzętu. Taniego ale z dobrymi osiągami, na poziomie Amigi One Trevora ale z niską ceną, dużo niższą niż ta za którą sprzedawane są SAM.
Należy sobie zdać sprawę, że mało kogo stać na kupowanie sprzętu po to żeby się kurzył, a jeszcze bardziej mało kogo stać na kupowanie dobrego i tak drogiego sprzętu jak Amiga One Trevora.
Mamy pewien impas. Jedyną możliwością zrobienia taniego sprzętu jest produkcja o chińczyka przynajmniej na nieco większe partie niż 250 szt. Swoją drogą jakimi partiami produkuje się SAM, może ktoś wie??
A jeśli ktoś mi powie, że nie da się, to niech spojrzy na chińczyka, albo na inne firmy, chociażby Genesi, które umiało, nawet ich Pegasos miał cenę dużo niższą. Jedyne światło w tunelu to jeszcze zastosowanie Xeny - jeśli znajdą się jakieś fajne rozwiązania np. transputer, który za niewielką kasę podniesie znacząco możliwości przetwarzania to być może ktoś sprzętem takim się zainteresuje....oczywiście przy nieco lepszym marketingu niż obecnie :)
[#7] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@piotr723, post #6

X1000 już nie będzie więcej produkowana koniec, nie mają procków, a raczej Trevor twierdzi że są drogie strasznie i trudno dostępnę. Ktoś go naciągnął, na ten cały projekt X1000 i pewnie był to Hyperion. Teraz zostawili go ze sprzętem i gołym OS4 sam musi płacić za sterowniki. Tanie sprzęty były pewnie zarezerwowane dla ACube. Lepiej doić za licencje dwie krowy niż jedną.

Zachowanie SS dla mnie jednoznacznie pokazuje, że chyba nie zbyt dobrze układają się jego relacje z Hyperionem. Zachowanie Hyperionu dla mnie jest jak by próbowali wycisnąć jeszcze jak najwięcej kasy ze zdychającej kury. Od roku nie było nic nowego dla użytkowników OS4, jednocześnie w tym roku nawet nie było obietnic. Wszystkie nowości to wyciskanie kasy jak AOne500, X1000 bez sterowników, czy teraz jakiś system subskrybcji. To wszytsko ruchy nie kosztujące dużo, ale dające dopływy gotówki.
[#8] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy
A mnie ciekawi dlaczego chlopaki z amiga nic nie zaangazuja sie w projekt nat ami i tak nie maja nic do stracenia to jest dla nich jedyna szansa na powrot do swiata zywych.
[#9] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@SzaryWilk, post #8

Moze niech najpierw sama Natami do tego swiata zawita.
[#10] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy
Fotki od 31 jaki mają związek z Amigą i AmiWest? Może jedna z ryb połknęła boinga i był konkurs - kto ją złowi to dostanie klucz do YAMa. ;)

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 21:53:02 przez MDW
[#11] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@adam_mierzwa, post #4

Że włosy przefarbował? Bez przesady. Dla mnie odmłodniał OK
[#12] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@piotr723, post #6

Trzeba się pogodzić z faktem, że Amiga umarła razem z Commodore i żaden inwestor nie wyrzuci już nigdy kasy w błoto. Bo po co nowa Amiga komu? Nas tutaj jest garstka. Jak się chce dużo produkować tanio, to trzeba mieć to komu sprzedać. A tutaj na cały świat przy osiągach X1000 i cenie 2000pln za komputer z budą i dobrym marketingiem sprzedaż może 2000 do 3000 szt. Najdroższe, czyli projekt już jest, ale i tak wytworzenie tego (części, które nie są tanie, nie mówiąc o procesorze, nawet same kondensatory które wytrzymają dłużej niż w tanim PC kosztują parę dolców za jeden, punkty lutownicze itd.) to wszystko się zbiera później do dużej sumy. A żeby na masówce zarobić, to i tak musisz sprzedać 2x drożej niż koszt wytworzenia (bo musisz opłacić ludzi, mieć zapas na serwis). Większości ludzi na tym portalu nie stać/lub nie chce wydać ok. 2000pln, żeby mieć post amigowy sprzęt typu używana SAM. Wątpię żeby ktokolwiek więcej zdecydował się zrobić kolejną Amigę, może nowe SAM jeszcze wyjdą, ale czegoś jak AmigaOne bym się nie spodziewał. Trevor na pewno lodów na tym nie ukręcił, wtopił jak nić sporo kasy. Hyperion pewnie też chwila moment przestanie interes sponsorować, bo wtopił sporo. Jeszcze w latach '90 na początku nowego tysiąclecia ktoś mógł zakłądać, że w przyszłości jakieś pieniadze można z tego wyciągnąć, ale teraz nie ma o tym mowy. Można tylko robić kasę, na czymś takim jak Commodore USA, czy tablet z brandem Amigi (jak dla mnie to porażka, no ale ktoś przynajmniej zarobi).

BTW. Trevora długo szukałem na tych zdjęciach, gdyby nie logo nad nim, to bym w życiu go nie znalazł. Zmienił się sporo.
[#13] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy
Moze wypuscic wersje AmigaOS4 na urzadzenia ktore robia teraz furore np. Raspberry Pi, Cotton Candy, sprzedaja sie niesamowicie dobrze (Raspberry Pi)... demony predkosci to nie sa ale mogliby zarobi kase na samych licencjach AmigaOS4 - kazdego stac zaplacic $35+ za taka plyte glowna.
Do sluchania modulow, zabawy w systemie, ogladania filmow full HD w zupelnosci by wystarczylo przeciez. Oni uczepili sie procesorow PPC - nie stac ich na wlasne konstrukcje, taniego sprzetu z PPC jak na lekarstwo. Klient nie ma ot tak w kieszeni 3000PLN .... nadzieja jeszcze w Netbooku... . Moze uratuje choc troche ta sytuacje.
[#14] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy
mysle ze zaden producent w najsmielszych snach nie spodziewa sie sprzedac 250 exgzemplarzy jakiejs "nowej amigi" a juz zwlaszcza za jednym zamachem i stad to podejscie. jak widac samy i x1k sa skladane doslownie pojedynczo. dodatki do oryginalnach maig to w porownaniu do tego musi byc rynek masowy.
[#15] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@x1000, post #13

nadzieja jeszcze w Netbooku... . Moze uratuje choc troche ta sytuacje.

to masz bezposrednia odpowiedz jednego z braci na amigans.net:

I wish the netbook project was further advanced as it is right now, but you are putting too much hope into that. I personally don't think that a netbook will be able to draw a lot of people back into the Amiga market.


http://www.amigans.net/modules/xforum/viewtopic.php?start=40&topic_id=5569&viewmode=flat&order=ASC&type=&mode=0

nie wiem co tu jeszcze jest do dodania..
[#16] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@x1000, post #13

taniego sprzetu z PPC jak na lekarstwo.

Pozwolę się nie zgodzić z tą teorią.
AmigaOS4.x już dawno mógł podwoić ilość użytkowników...
[#17] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@flops, post #12

Nie dla wszystkich tak jest. Mnie amigowe klimaty ciągle interesują bardziej niż inne moje zainteresowania. W ostatnich latach interesuje mnie to i kręci coraz bardziej. To za sprawą coraz lepszego MorphOS-a. Klasyczny AmigaOS nie utrzymałby mojego zainteresowania do dzisiaj, bo nie mogłem znieść bałaganu w systemie, sprzęcie, nierozwijanych aplikacji i systemu. A zabawa w nowe ami-systemy i ami-sprzęty jest tym co mnie BARDZO interesuje i bardzo kręci. Kiedyś nawet próbowałem zrezygnować z amigowania. Jednak się nie dało. To jest w moim przypadku niemożliwe. Potem stwierdziłem, że dlaczego mam rezygnować z tego co tak bardzo lubię i co wcale nie jest najdroższym hobby świata. Średnie jednorazowe wakacje czy palenie fajek przez rok są droższe niż koszt amigowania przez kilka lat. A przyjemność? Z amigowania nieporównywalnie większa.

Nie przekonuje mnie porównywanie cen do typowych platform i systemów (PC, Mac, OSX, Windows, Linux, iOS, Android). Wiadomo, że każdy coś tam jeszcze ma, bo żyjemy w takim świecie, że inaczej się nie da. Sam na codzień bardzo mocno używam iOS i trochę słabiej OSX, a w pracy trzeba siedzieć przy Windows7. Jednak to nie ma absolutnie wpływu na to co się lubi, robi i co mnie interesuje. Co by ten OSX, Windows, Linux, iOS, Android nie potrafiły to mają zawsze jedną wadę - nie są AmigaOS/MorphOS/AROS. A to wystarczający powód żeby mieć je na drugim planie i traktować czysto użytkowo (jak lodówkę czy pralkę).
[#18] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@flops, post #12

Cena SAM jest powiedzmy akceptowalna, problem w tym że ACube opiera się na słabych prockach zamiast na Freescale. Wtedy przy dobrym oprogramowaniu sprzętu i driverów sprzęt nadawał by się do codziennego użytku, miał wydajność Mac Mini z G4 a przy odpowiednich układach graficznych radził by sobie z fullHD. Trevor miał kiepskich doradców i tyle. Ktoś wydał mnóstwo pieniędzy na sprzęt, którego nie będzie miało co wykorzystać.
[#19] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@wawrzon, post #15

Trochę wyrwałeś z kontekstu odpowiedź "brata"...
Quote:

Mikey_C wrote:
I must say how disappointed I feel at the lack of news regarding the Netbook. 

We need to get more people back into the AmigaOS platform and at the projected price, the Amiga Netbook would bring people back.

Sadly, it seems that there either isn't the will or most likely, the finance to bring the project to fruition.



I wish the netbook project was further advanced as it is right now, but you are putting too much hope into that. I personally don't think that a netbook will be able to draw a lot of people back into the Amiga market.

In any case, though, you shouldn't make assumptions about the reasons for delays. They might be different from what you think, and this way, you will only start more rumors.


Jak widać nie chodzi o to żeby porzucić nadzieję na netbooka tylko że on nie przyciągnie NOWYCH amigowców,
a to spora różnica.


Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 13:04:55 przez Radek_Cz
[#20] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy
Jesli ktoś ma już dosyć rozmawiania o "dupie maryny", tudzież wysłuchiwania opowieści niebieskich bajkopisarzy zapraszam do konstruktywnej i co najważniejsze na temat, dyskusji na forum.
[#21] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@Radek_Cz, post #19

dokladnie oznacza to ze zajmujacy sie tym core developer przyznaje sie ze nie widzi w tym notebooku, ktory wprawdzie podobno robi ale wydaje sie bez specjalnego entuzjazmu, wiekszego sensu..
[#22] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@Radek_Cz, post #19

To jest błędne założenie. Albo nie tak - to jest jego prywatna opinia, niekoniecznie prawdziwa.
Netbook z definicji ma swoje ograniczenia, i można przepchnąc słabszy produkt. Nie chodzi mi o bajki o śmigającym lekkim systemie. Spójrz na współpracę RIM i Amiga Inc. - można zrobić coś w tym kierunku.
Można wylansować współczesny gadżet, ale to trzeba mieć wizję produktu, wiedzieć czego się chce i dążyć do tego.
Tegoroczny AmiWest jest dla mnie wielkim rozczarowaniem.
[#23] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@Mufa, post #20

to naprawde idealny pomysł reklamować konkurencyjny portal na PPA
[#24] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@Mufa, post #20

Jeśli ktoś ma ochotę oszukiwać samego siebie, jak to jest "och" i "ach"...
Niech zgadnę, tylko wybrani i rasowi amigowcy mogą tam dyskutować? :)
[#25] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@Mufa, post #20

zapraszam do konstruktywnej i co najważniejsze na temat, dyskusji na forum

Nie wiem, czy przemówienie pana Sollie zostało zarejestrowane. Możliwe, że nikt nie chce tego obciachu umieścić w sieci, o czym może np. świadczyć ten wątek na Amiga.org. Jak wiem, nie oglądałeś go na żywo, a szkoda, dyskusja byłaby lepiej osadzona w realiach... Tak czy inaczej widzę, że już się rozpoczęła. Oczywiście zagaiłeś w swoim najlepszym stylu, "farmazony niebieskich goebbelsów", brawo. Po prostu Mufa (R).

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 15:26:39 przez krashan_
[#26] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@Radek_Cz, post #19

Ciekawe czy widzą sens w rozwijaniu dalszym OS4, bo po wystąpieniu SS jego śmiechach można wnioskować, że raczej nie. Ten system jest już ciągnięty przez osoby 3, jak kiedyś nie rozwijany OS3.

Nowe funkcjonalności dodadzą opłacani albo nie opłacani developerzy zewnętrzni, a Hyperion będzie odpowiedzialny tylko za ewentualne przekompilowanie na nowy sprzęt bez sterowników. Dużo roboty to nie zajmie, a za wsze za system + prowizja od sprzedania każdej sztuki sprzętu wpadnie. Cała najgorsza praca jak sterowniki będzie poza nimi, za to przecież jest odpowiedzialny producent sprzętu. Jako, że tych zewnętrznych programistów przydało by się opłacić chodź w części, bo nie każdemu się uśmiecha pracować dla chwały Hyperionu za darmo (oopss przepraszam chwały OS4) kombinują z modelem subskrypcji.

Już po ich wypowiedziach widać, że powoli szukają wytłumaczenia jak zdecydują się zarzucić rozwój i kogo za to winić. Użytkowników którzy wiecznie narzekają:
"The biggest problem of getting more developers are because of a tiny minority group of people constantly pointing out stuff like "The AmigaOne X1000 costs a lot of money", "-Well thank you for that nugget of info! 'I can get 20 Macs for that', haha, those kind of comments online, they don't help, developers gets angry with that" "

No świetna argumentacja
[#27] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@Sventevith, post #26

Po każdym złośliwym Hyperionowi komentarzu umiera mały kotek !!!
[#28] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@krashan_, post #25

Wolę być niebieskim goebbelsem czy mostalibem, niż doradcą wciskającym nieświadomym biednym ludziom usługi komputerowego Amber Gold.

Później dzieją się, rzeczy takie jak tu:
http://amigaworld.net/modules/newbb/viewtopic.php?mode=viewtopic&topic_id=36370&forum=32&start=0&viewmode=flat&order=0

Człowiek zdziwiony, że najprostsze aplikacje nie chcą działać lub działają w tempie uniemożliwiającym pracę. Biedak nawet w Dooma nie może, zagrać. Dobrze, że nie ma ochoty na Quake Może jest zbyt bezczelny bo chce sobie film na komputerze obejrzeć, cóż za wygórowane wymagania. Film na komputerze ???

I kto tu jest goebelsem, rozsiewającym propagandę sukcesu.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 16:32:25 przez Sventevith

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 16:49:10 przez Sventevith
[#29] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy
Proponuję dodanie nowej emotki: zdesperowany forumowicz skacze na główkę i wbija się muł rzeczny na którym widnieje napis brednioserial, offtop.
[#30] Re: AmiWest 2012 - zdjęcia i filmy

@x1000, post #13

Ja nie jestem przekonany co do zmiany architektury. To pozbycie się dużej ilości aplikacji, nie wszystko co wyszło na PPC nawet może zostać przekompilowane na ARM bo nie ma źródeł. Odpada też kompatybilność z 68k bo ediany się nie zgadzają.

Taki MOS na Raspberry Pi, Cotton Candy to fajny pomysł. NetBooki od Genesi też nie są drogie. Można by sprzedawać, z zainstalowanym systemem nie bojąc się o piractwo :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem