Komentowana treść: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1
[#1] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1
Ciekawa spawa z tym packeim. Nawet kiedys to zainstalowalem. I to byl maly blad z mojej strony.
Wg mnie instalator za duzo narzuca. Wrecz nazuca wszystko bez pytania sie uzytkownika, dzialajac na zasadzie "chcesz jedno? dostaniesz wszystko". Gdy za inaslowalem packa to zrobil mi sie taki BAJZEL w systemie "klekajcie narody". Probowalem pewnie rzeczy odkrecic ale to byla droga przez meke, dlatego podjalem decyzje o formacie partycji i ponownej instalacji systemu. Pozniej sam dogralem sobie to co mi odpowiadalo.
[#2] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@Phibrizzo, post #1

Ja też u siebie jak zainstalowałem to nie mogłem się połapać.
[#3] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@Phibrizzo, post #1

Ja nie miałem z żadnym packiem problemów (no poza Beta wersją 3.0(testowa). Wszystko działa i hula jak należy. Na drugim PM mam zainstalowane to co potrzebuje do pracy - bez udziwnień (Grunch) ;)
[#4] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@Phibrizzo, post #1

Nie polecam instalacji UltimatePacka. Znacznie lepiej jest zarzucić Gruncha i poinstalować co się chce i jak się chce.
[#5] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1
Nigdy tego nie instalowałem więc nie powinienem się wypowiadać. Jednak się wypowiem. :)
Od samego początku nie jestem fanem tego rozwiązania. Idea takich packów zupełnie mi nie odpowiada. Jeżeli ktoś chce sobie trochę zautomatyzować zarządzanie aplikacjami to uważam (tak samo jak i Krashan), że powinien używac Gruncha. Działa sensownie, zasady ma logiczne, człowiek ma panowanie nad wszysktim. No i dostarcza bazę większości istotnych aplikacji na MorphOS-a. Bazy ciągle się powiększają, sa dodawane nowe. A taki pack... to absolutnie nie dla mnie, pomimo tego, że z wiekiem z otwartymi ramionami przyjmuję prawie każdy ułatwiacz życia. :)
[#6] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@MDW, post #5

Już kiedyś była dyskusja na ten temat.
Wszystko się panowie zgadza , pod warunkiem ,że ktoś jest stałym użytkownikiem systemu i wie czego chce.
Dla "nowych" poznających tajniki Morphosa to jest bardzo dobre rozwiązanie.
Na początku to nawet nie wiadomo czego szukać, co jest, lub jak się poszczególne aplikacje nazywają, a tak, można poznać większość przykładowych aplikacji.
[#7] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@Kwiatki, post #6

Dla "nowych" poznających tajniki Morphosa to jest bardzo dobre rozwiązanie.

A później wyłażą takie rzeczy jak nie działanie jakiegoś hotkeya w systemie, bo Ultimate Pack coś tam nadpisał i wątek na MZone... Kto chce, niech instaluje, ale przy instalacji powinien na początku się pokazywać ekran z dużym czerwonym napisem "Instalujesz na własne ryzyko"...
[#8] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@krashan_, post #7

Wiesz że wszędzie takie "kwiatki" wyłażą

na pierwszy raz to jest ok - potem człowiek się uczy, lub przypomina , a na końcu robi sam
Większość z Was ma już przygotowane systemy od lat , wiecie co chcecie i co potrzebujecie.
A co taki lama jak ja ma powiedzieć? od czegoś trzeba zacząć
[#9] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@Kwiatki, post #8

Wypróbuj Gruncha - tam masz różne aplikacje podzielone kategoriami, i możesz sobie je instalować (również automatycznie - program sam wie skąd ściągnąć, zrobi to, rozpakuje i zainstaluje - we wskazanej, bądź domyślnej ścieżce) kiedy tylko chcesz.
[#10] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@Kwiatki, post #6

Jak ktoś wchodzi w świat amigowo-morphosowy to jednak fajniej byłoby żeby poznał mechanizmy. Stare pryki mogą sobie automatyzować niektóre procesy, bo nie muszą się uczyć rzeczy oczywistych. :) A taki nowy jak się przyzwyczai, że to tam się jakoś automatycznie samo zainstalowało to potem będzie torchę dziwnie używał tego systemu. Będzie próbował stosować metody znane z innych "wiodących" systemów, jakieś "przeinstalowywanie systemu" (co to w ogóle jest i po co?). To wszystko tutaj tak nie działa i dobrze byłoby gdyby nowy o tym wiedział. Tym bardziej, że w amigowych systemach to wszystko jest logiczne, proste i sensowne. Tu nie m magicznego rejestru, który rządzi całym komputerem, potrafi dokonać absolutną destrukcję systemu, nie ma niewidocznych plików, nic nie dzieje się samo.

Tylko... o jakich początkujących my rozmawiamy? :) Czy jest tu ktoś początkujący? Czy w ami-świat w ostatnim dziesięcioleciu weszła choćby jedna osoba? :)
[#11] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@MDW, post #10

Tak ja, stąd nieraz takie banalne pytania z mojej strony. W liceum miałem C64, bo na Amigę nie było kasy. Później pracowałem, żeby zarobić na studia i też kasy nie było. Kiedy już była to postanowiłem założyć rodzinę i znów jakiś czas nie było. :D Kiedy postanowiłem zrealizować swoje marzenie z młodości (ile można czytać tylko gazety ) to już było po Amidze. Miałem kilka podejść do klasyka, ale przy próbach rozbudowy sprzętu poległem. W akcie złości na brak umiejętności z mojej strony i problemy amigowo-kanapkowe kupiłem Xboxa (nie żałuję do dzisiaj, chociaż z perspektywy małych dzieci GameCube byłby chyba lepszy). W końcu pojawiło się światełko w tunelu z napisem amigowanie, czyli Efcia, dzięki której poznałem środowiska Motylka. Uwiedziony klimatem trochę przez przypadek nabyłem MM na eBay, później był PM i długie czekanie na wsparcie sprzętu. Nie dałem rady (ciągnie motyla na łąkę) i kupiłem eMaca (moim zdaniem lepszy niż MM, żałuję że nie miałem wersji 1.42 ghz z Ati 9600 64 MB VRAM), jakiś czas go używałem, ale kusiło mnie żeby dorwać jego mocniejszą wersję, no i kiedy tak szukałem Pampers otworzył sklepik, w którym nabyłem mojego obecnego PM (bajecznie wyciszonego). Po drodze MOSTeam zrobił super prezent obniżając cenę licencji, dzięki czemu znów mogłem bez stresu pobawić się MorphOS-em. Niedawno nabyłem oryginalną ATI 9000 pro 128 MB VRAM i tak zerkam od czasu do czasu na jakąś oryginalną szybszą kartę grafiki do mojego PM. Na razie ceny na eBay przerażają.
Co do pakietu, to popieram słowa użytkownika Kwiatki (a może Kwiatkiego ), miałem zainstalowany ten pakiet, później sformatowałem dysk, chyba znowu go zainstaluje.
PS Skąd pobrać ikonki, które są w tym pakiecie? Sorki za wynaturzenia.
[#12] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@MDW, post #10

Ultimate Pack ma dwa plusy dla nowych użytkowników:

1. Łatwo pokaże jaki soft można mieć
2. Szybko nauczy jak ponownie zainstalować system

Też miałem go raz... i nigdy więcej.
[#13] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@kjb666, post #12

Ale ma też duży plus dla starych użytkowników, dzięki temu, że od niedawna występuje w formie iso. Dzięki temu można pewne elementy z niego wykorzystać bez użycia installera. Np. ikonki, jako, że mi się bardzo z niego podobają. Również niektóre aplikacje, można z archiwów wypakować i zobaczyć jak działają, bez instalacji. Stary Ultimate Pack natomiast, był do bani, przez to że nie był udostępniony w formie iso.
[#14] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@gilban, post #13

Ściąganie ISO i "wyłuskiwanie" z niego aplikacji, które można ściągnąć bezpośrednio. W dodatku nie zapewnia to żadnego mechanizmu aktualizacji. Myślę, że Grunch to lekko mówiąc tysiąc razy lepsze rozwiązanie. :)
[#15] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@MDW, post #14

Ale innych ikon Grunch już mi nie ściągnie. Również i innych programów też mi nie zademonstruje. Oczywiście, jeżeli coś mi się spodoba, mogę pociągnąć to Grunchem. Ale podpowiem, że Grunch też nie jest idealny, ponieważ Reggae miałem zainstalowane już dawno. Pojawiło się nowe Reggae 3.1.5, a Grunch nawet "nie wie", że coś takiego istnieje, więc musiałem to pobrać ręcznie i samemu zainstalować
[#16] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@gilban, post #15

W takich sytuacjach jak ta z Raggae po prostu wywalałem i instalowałem przy pomocy Gruncha. Potem już wszystko było ok i aktualizacje są w porządku.
[#17] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@MDW, post #16

Gruch ma jednak błędy - nie widzi wielu zainstalowanych proramów. Nie widział mi stellarium, zrobiłem jak piszesz i teraz widzi. Jednak wielu nie chce, np. Blender3D nie był widziany, skasowałem, zainstalowałem przez Gruncha i nadal go nie widzi.
[#18] Re: Ultimate Pack 3.1.1 dla MorphOS 3.1

@MDW, post #16

Panowie...

Ja wiem, że każdy tutaj uchodzi za profesjonalistę (bez urazy), ale Ultimate pack nie jest dla starych wyjadaczy systemu, tylko dla zielonych/laików/ufoludków - którzy nie mają pojęcia co i jak i gdzie nacisnąć (nie mówiąc już o zainstalowaniu czegokolwiek).

Ultimate Pack (począwszy od 3.0) jest bardziej przyjazny od wcześniejszych wersji, że jest w postaci pliku ISO nie wspominam. Daje to bardzo wiele udogodnień dla początkującego użytkownika tegoż systemu jakim jest MorphOS. Ten kto się zna, nie tknie packa - bo mu niepotrzebne jest (choć czasami mi się przydaje), i jeszcze jedna dogodność - mamy wszystko podane na tacy i nie trzeba do tego połączenia internetowego (tak, są tacy co nie maja podłączonego sprzętu do netu).


Taka ciekawostka:

14 osób zainteresowało się MorphOS-em (PM oraz PB)
4 osoby systemem OS 3.1 (A1200)
6 osób systemem 1.3 (A500)
24 osoby AROS-em (w szczególności AROS Vision pod WinUAE)

To są osoby które poprosiły mnie o pomoc ( znajomi i znajomi znajomych którzy kiedyś tam mieli coś tam z Amigą wspólnego). MorphOS bardzo im się podobał ( nie wiem ilu zarejestrowało system do pełnej wersji - ale wiedzą jak to zrobić) - jak to określili taki amigowski klimacik ( Ultimate pack bardzo im pomagał w razie awarii i szybko nauczyli się z niego korzystać ;). Grunch-a znają - dowiedzieli się do czego służy ale i tak z ultimate packa korzystają. Nikt się nie pyta o AmigaOS4 i sprzęt dla niego - a szkoda.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem