Komentowana treść: ACA 1232 i ACA 1220
[#31] Re: ACA 1232 i ACA 1220

@gilban, post #24

Ja też uważam że szkoda, że brakuje podstawki pod koproc, ale po przemyśleniach doszedłem do wniosku, że nie miałoby to sensu. Podniosło by koszt produkcji, może o kilkanaście EURO, ale zawsze, a problem jest z dostępnością koprocesorów. MC688802RC50 ciężko dostać na szybko, a większość kart typu Blizzard 1230 MK IV dostępnych na rynku też ich nie ma.
[#32] Re: ACA 1232 i ACA 1220

@flops, post #31

Ale przynajmniej jest możliwość jego włożenia. Ja właśnie kupiłem sobie biblioteki matematyczne z tej strony: link (HSMathLibs) do mojego koprocesora MC68882/25 MHz i wszystko co z nich korzysta zapiernicza teraz jak oszalałe. Mimo że ma on tylko 25 i mimo, że chodzi on z prędkością 28 MHz. np. MUI, IBROWSE i kilka innych programików na Amigę. Także proszę nie mówić mi że koprocesor nie jest potrzebny. Tylko jak wszyscy jadą wyłącznie na bibliotekach matematycznych, wbudowanych w system, to się nie dziwię że nie odczuwają braku koprocesora. A jakby tak kupić takie biblioteki do 68040 czy 68060, to dopiero była by rakieta.
[#33] Re: ACA 1232 i ACA 1220

@gilban, post #32

Ile to cię kosztowało ? czy możesz zrobić jakieś testy które wykażą faktyczne przyspieszenie ? czy tylko tak ci się zdaje bo zapłaciłeś ? Bo żeby rysowanie okienek MUI zależało od kooprocesora matematycznego to jakoś nie bardzo wierzę.
[#34] Re: ACA 1232 i ACA 1220

@RadoslawF, post #33

Mnie to kosztowało w sumie nie dużo 5,45 euro, czyli po przeliczeniu na złotówki 23,44 złotego według kursy PayPala. Testy oczywiście mogę przeprowadzić, tylko co testować i w jaki sposób?

Jak masz coś do testów to poproszę. Chętnie po testuję. Przypominam, że mam 2 MB Chip i 4 MB Fast. No i właśnie Motorolę 68EC020/25 MHz taktowaną + Koprocesor MC68882 taktowany tą samą prędkością. I choć niektóre źródła podają że jest on taktowany 28 MHz, to najnowsze SysInfo 4.0 wykazuje, że prędkość procesora jest 31,60 MHz. A jaka jest tu prawda to ja nie mam pojęcia.
[#35] Re: ACA 1232 i ACA 1220

@gilban, post #34

Koszty groszowe, był kiedyś darmowy pakiet o takiej lub podobnej nazwie.
Co do testów to porównaj ze stoperem w łapce "MUI, IBROWSE i kilka innych programików" z nowymi bibliotekami i bez nich. Mam wrażenie że widocznej różnicy jednak nie będzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem