Komentowana treść: Wszystko o Ocean Software
[#1] Re: Wszystko o Ocean Software
Od kiedy to tak wszystko w formie przedpłaty? Czy autor boi się, że jak napisze książkę to się nie sprzeda? Dla mnie taka książka byłaby ciekawa, ale wolę wydać powiedzmy 50 zł za produkt gotowy.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 17:27:02 przez Minniat
[#2] Re: Wszystko o Ocean Software

@Minniat, post #1

Niestety takie czasy. Ja to popieram. Najpierw ktoś się namęczy, napiszę, a później ktoś spiraci i będzie download forever. A tak, to ktoś już ma pieniądze i nie interesuje go co się z tym stanie w przyszłości.
[#3] Re: Wszystko o Ocean Software

@mailman, post #2

Ale może być i tak, że ktoś się nie namęczy i stworzy gniota. Pieniądze ma, więc niech się martwią "jelenie".
[#4] Re: Wszystko o Ocean Software

@PopoCop, post #3

W przypadku Kickstartera to chyba nie wchodzi w grę, ale niech się wypowiedzą bardziej rozeznani w temacie.
[#5] Re: Wszystko o Ocean Software

@mailman, post #4

Jeśli kasy nie zbiorą to muszą oddać to co wpadło na konto. Zarabia na tym tak naprawdę Kickstarter, na którego konto spływa kasa i procentuje. Forsę przelewają dopiero po założonym terminie, najczęściej 30 dni. Goście z Ocean chcą raptem 12k gbp, powinni to zebrać w dwa tygodnie.
Śledziłem kiedyś projekt poświęcony drukarce 3d, goście zakładali kwotę 500k $ dostali prawie dwa miliony! Oczywiście jest też masa projektów, które nie odpalają...
Kickstarter działa tylko w USA i dla nas jest niedostępny. Alternatywą są http://www.ulule.com/ i http://www.indiegogo.com/ Kilka polskich projektów już przez nie odpaliło.
[#6] Re: Wszystko o Ocean Software

@Ancestor, post #5

Śledziłem kiedyś projekt poświęcony drukarce 3d, goście zakładali kwotę 500k $ dostali prawie dwa miliony!

Tego typu przykładów z Kickstartera można wymienić co najmniej kilka.

12k nie wydaje się być wysoką kwotą, ale też i target mocno zawężony.
[#7] Re: Wszystko o Ocean Software

@Ancestor, post #5

Kickstarterowi nie wystarcza procentująca kasa, biorą też dla siebie procent od uzbieranej kwoty. A chłopakom chodzi pewnie o to, że nawet jak uzbiera się te 12 patyków i gość książkę napisze, to nie ma gwarancji, że da się ją czytać. W końcu "tytuł wyszedł, kasa wzięta".
[#8] Re: Wszystko o Ocean Software

@PopoCop, post #3

Idąc do kina na film (albo kupując płytę filmem czy film w jakimś iTunes czy innym tego typu serwisie) też właściwie nie wiemy jaki będzie to film i ryzykujemy swoje pieniądze. Recenzje czy trailery często mi za wiele nie mówiąc. Ile to razy było tak, że były pozytywne recenzje i fajny trailer, a ja żałowałem każdej minuty spędzonej przy filmie. Były też sytuacje odwrotne - film zupełnie niepopularny, dosyć średnie oceny, a ja byłem zachwycony.
[#9] Re: Wszystko o Ocean Software

@MDW, post #8

Widzisz, tylko tutaj nie masz nawet recenzji do dyspozycji :)
[#10] Re: Wszystko o Ocean Software

@recedent, post #9

Tak, to prawda. Jak film/książka już istnieją to zawsze można poprzeglądać kilka(naście/dziesiąt) recenzji, wyciągnąć sobie średnią i wyrobić jakieś zdanie na temat produktu.
[#11] Re: Wszystko o Ocean Software
http://www.kickstarter.com/projects/darrenwall/sensible-software-19861999-by-read-only-memory - w ten sam sposób będzie wydana książka o Sensible Software, myślę, że również warta uwagi OK
[#12] Re: Wszystko o Ocean Software
O Psygnosis z czasów Amigi i studiach które z nimi współpracowały (Reflections, DMA Design i kto tam jeszcze) to bym poczytał. O OCEAN niespecjalnie - to była jednak firma która w dużej mierze operowała licencjami, znaczy w sensie - grami opartymi o filmy, które na ogół były średnie. Na przestrzeni ostatnich lat parę razy w Retro Gamer były artykuły o OCEAN, hstorii tej firmy itp. Zresztą o PSYGNOSIS też, ale jakoś ta firma wydaje mi się ciekawsza. Może dlatego, że nie była taką korporacją jak OCEAN czy Electronic Arts...

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 17:34:43 przez Deftronic/...
[#13] Re: Wszystko o Ocean Software

@skipp, post #11

w ten sam sposób będzie wydana książka o Sensible Software, myślę, że również warta uwagi


Informowaliśmy o tym dwa miesiące temu. Proszę korzystać z systemu tagów.
[#14] Re: Wszystko o Ocean Software

@Deftronic/..., post #12

Ocean na swoim profilu facebookowych wrzuca od pewnego czasu dłuższe posty. Z tego co się oreintuję to ich uwaga skupiona jest na latach świetności gdy robili gry na 8-bitowe kompy, głównie ZX Spectrum. Pojawiło się sporo konceptów do gier, jakieś scenariusze, fragmenty grafik. Myślę że to będzie głównie treścią książki. Mnie osobiście to kręci. Ocean miał klasę i nie wypuszczał kiepskich gier. Z Amigi to w zasadzie ich nie pamiętam.
[#15] Re: Wszystko o Ocean Software

@Ancestor, post #14

Gry PANG nie kojarzysz ?
[#16] Re: Wszystko o Ocean Software

@Hubez, post #15

Pang byl tez na ZX`a, C-64... Działalność Oceanu dla 16 bitów była cieniem tego co robili dla 8 bitowych maszyn. Co by nie gadać, to jedna z najważniejszych firm w branży w tamtych latach.
[#17] Re: Wszystko o Ocean Software

@Ancestor, post #16

Ale logo się pojawiało pomysł
[#18] Re: Wszystko o Ocean Software

@parallax, post #17

Logo długo się pojawiało
a jest PIĘKNE!!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem