Komentowana treść: Beach Head - recenzja
[#31] Re: Beach Head - recenzja

@Minniat, post #30

Jako 8 letnie bodaj dziecko raczej nie zważałem na to (a raczej nie miałem pojęcia) czy Commodore Basic jest najgorszym Basiciem pośród ośmiobitowców i przez jaką firmę został napisany.....


A dawno to było?
[#32] Re: Beach Head - recenzja

@pinior, post #31

Ja sie dziwie, ze ludzie pamietaja co pisali w wieku 8 lat.

Ogolnie jesli chodzi o BASIC, najlepsze mozliwosci mial Basic Spectruma, pozniej byl Atari Basic itd... a na szarym koncu basic Commodor'owski, ktory byl jednym z najgorszym wersji BASICa na 8bit. I nie ma sie czemu dziwic skoro byl to polprodukt Microsoftu.
[#33] Re: Beach Head - recenzja

@Minniat, post #30

Więc nie wypowiadaj się autorytatywnie w dziedzinach, w których od dziecka tkwisz w błędzie.
[#34] Re: Beach Head - recenzja

@C2H5OH-bis, post #33

O Warsaw Basic mówiono, że tak powinien wyglądać ten wbudowany standardowow w C64.
Chyba nawet w Bajtku były procedury w asemblerze do operacji graficznych, zapisane w Basicowych DATA. Trzeba było łatać niedoróbki :)
[#35] Re: Beach Head - recenzja

@selur, post #32

A wersja dla Amstrada/Schneidera CPC? Kiedyś marzył mi się ten sprzęt, ale jeden port dla joya sprawił, że wybrałem C64 (no i kumpel też go miał ;)) Z tego co pamiętam, to CPC miał niezłe parametry jesli chodzi o grafikę, poprawcie mnie?
[#36] Re: Beach Head - recenzja

@Ender, post #35

"Na kolorowym monitorze wyświetlać można było albo 16 kolorów przy rozdzielczości 160×200 pikseli, albo 4 kolory przy 320×200 px albo 2 kolory przy 640×200 px albo wreszcie tryb mieszany – różne rozdzielczości w różnych częściach (paskach) ekranu. Kolory można było wybierać z palety 27 kolorów."

Na YouTube można pooglądać gry z CPC, są na poziomie C64, jednak mają żywsze kolory :)
Dla mnie CPC, to jednak wciąż tylko teoria, choć już emulator kiedyś odpaliłem :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem