Komentowana treść: WinUAE 2.5.0
[#1] Re: WinUAE 2.5.0
Link do lokalizacji wprawdzie jest na stronie, ale nie działa. Ech...
[#2] Re: WinUAE 2.5.0
Ciekawe kiedy pojawi sie emulacja kart turbo z ppc
[#3] Re: WinUAE 2.5.0

@gx, post #2

Nie pojawi się, na pewnie nie wyjdzie spod ręki Toniego.
[#4] Re: WinUAE 2.5.0

@gx, post #2

A po co emulacja kart PPC ?
[#5] Re: WinUAE 2.5.0

@(V)(I)mothe(P), post #4

A czemu nie?
[#6] Re: WinUAE 2.5.0

@pampers, post #5

Chyba sztuka dla sztuki...

Bo jak chce używać systemu pod PPC to mam Power Maca z MorphOS-em, jedynie to może być problem z AmigaOS 4 - bo taniego sprzętu dla niego nie ma.
[#7] Re: WinUAE 2.5.0

@(V)(I)mothe(P), post #6

masz tez Maka z 68k, a skoro byly karty z ppc, chocby dlatego, przeciez nie mam na mysli emulacji powermaka, bo taka emulacja jest ok, racja
[#8] Re: WinUAE 2.5.0

@pampers, post #5

Nie jednemu już ślinka leci. Na jakiś najszybszych blaszakach emulować MOSa i AOS 4.x

Raczej nie posłużyłoby to ku wzrostowi amigowego rynku i rozwoju.
[#9] Re: WinUAE 2.5.0

@(V)(I)mothe(P), post #6

Równie dobrze to samo możesz powiedzieć o WinUAE - sztuka dla sztuki skoro w domu mam Amigę..
[#10] Re: WinUAE 2.5.0
No emulatory z ppc działają – więc jakaś czarna magia to chyba nie jest.
A myślę, że te systemy działające na pc to doskonały pomysł. Więcej kasy dla twórców, propagowanie Amigi - jakaś mała szansa na wyjście z getta.
[#11] Re: WinUAE 2.5.0

@pampers, post #9

No tak, coś w tym jest. :)
[#12] Re: WinUAE 2.5.0

@(V)(I)mothe(P), post #6

emulacja PPC w UAE dała by świetne narzędzie developerskie

jednak jako że same używanie ASO4/MOS w emulatorze nie ma sensu a programów na AOS3.x używających PPC jest jak na lekarstwo i nie ma nic czego by nie było na 68K więc nie ma to specjalnego sensu ogólnie
[#13] Re: WinUAE 2.5.0

@XoR, post #12

Nie twierdzę, że używanie AOS4/MOS w emulatorze ma sens, ale dlaczego używanie OS 3.x ma sens w takim wypadku?
[#14] Re: WinUAE 2.5.0

@XoR, post #12

"jednak jako że same używanie ASO4/MOS w emulatorze nie ma sensu"

A cóż to za autorytarne stwierdzenie ??
Nie chcę tu wzbudzać jakieś dyskusji, ale nie dostrzegam tej "oczywistości" najwyraźniej...

"i nie ma nic czego by nie było na 68K "
No mi wystarczy choćby "planet potion", którego nie mogę zobaczyć już od dawna.
Chyba, że ktoś zrobił wersję 68k ostatnio ;P
[#15] Re: WinUAE 2.5.0

@jokov, post #14

No mi wystarczy choćby "planet potion", którego nie mogę zobaczyć już od dawna.

Intro pod emulatorem to tak jak intro z YT.
[#16] Re: WinUAE 2.5.0

@pampers, post #13

ma sens taki jak każdy inny emulator czyli:
- tanio
- wygodnie
a w przypadku oprogramowania dochodzi jeszcze trzecia zaleta:
- wydajnie
bo np. rendering z ulubionego programu do renderingu z lat 90 na UAE będzie nieporónywalnie szybszy niż to samo nawet na najszybszym 68060

jedyna wada emulatorów to problemy z obrazem na monitorach/telewizorach CRT w trybie PAL/NTSC których do PC się nie podłączy przez RGB (no powiedzmy są sposoby ale raczej więcej tam kombinowania niż sensu) więc nie ma 100% feelingu. W momencie jednak gdy do gry wkracza cokolwiek innego czyli nawet CRT ale taki normalny na VGA to już lepiej używać tak naprawdę WinUAE (i odpowiednio dobrać oczywiście częstotliwość obrazu) a już w przypadku LCDeków i "chińskich scandoublerów" to w ogóle używanie klasyka jest imho dziwnym pomysłem skoro feelingu lat 80-90 w takim rozwiązaniu tyle co kot napłakał

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 12:51:44 przez XoR
[#17] Re: WinUAE 2.5.0

@XoR, post #16

tylko po co renderowac na programie z lat 90 w 2012 roku ? :)

Moim zdaniem zastosowanie emulatorow ami nadaje sie do:
- grania retro
- ogladania dem retro
- programowania retro, dem i gier :)
- nauki programowania z mysla o systemach amigowych pokroju mos/aros/aos4
[#18] Re: WinUAE 2.5.0

@GumBoy, post #15

może jestem wybredny w takim razie - ale jest różnica:
- jakość - nie ma co porównywać
- realtime - emulacja, nie emulacja to jednak nie jest skompresowany film.

jeśli dla Ciebie to to samo, to oglądaj na YT albo ciesz się, że masz sprzęt.

emulator mogę sobie skonfigurować jak moją ami i mam zabawę prawie jak na sprzęcie.
poza tym - nie mam ppc - po prostu. musiałem sprzedać i nie mam, a dema oglądać lubię.
[#19] Re: WinUAE 2.5.0

@gx, post #17

tylko po co renderowac na programie z lat 90 w 2012 roku ?

Dla przyjemności oczywiście. :) Różni ludzie różnie postrzegają "amigowanie" - dla mnie oznacza to zabawę w DeluxePaint, PersonalPaint i ColorType, dla Ciebie są gry i dema a dla XoRa będzie to zabawa w przedpotopowym raytracerze...
Nic na to nie poradzimy - wszyscy jesteśmy "dziwni" (tak, Ty też :) ).
[#20] Re: WinUAE 2.5.0

@APC74, post #19

Nic na to nie poradzimy - wszyscy jesteśmy "dziwni" (tak, Ty też usmiech )

Się zgadza :)

Nie często korzystam z emulacji amigi, ale się zdarza i jest to bardzo przydatne wygodne narzędzie. Sama idea emulowani innych sprzętów to wspaniała sprawa, zawsze mnie to jarało szczególnie pod Amigą.
Nie powiem, z YT też korzystam czasem, ale raczej jak nie mam innej możliwości.
[#21] Re: WinUAE 2.5.0
Po ciężkiej walce udało mi się wreszcie skończyć spolszczenie do WinUAE 2.5.0. :D
[#22] Re: WinUAE 2.5.0

@APC74, post #21

Dzięki- się zassie i się sprawdzi :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem