Komentowana treść: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej
[#1] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej
Wypas. W koncu wracaja gry na klasyka:)
[#2] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej

@twardy, post #1

Pograłem wczoraj trochę i nie wiem czy to ja się uwsteczniłem przez gry XXI wieku, czy ten tytuł jest po prostu trudny :)
[#3] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej

@Duracel, post #2

Do tych co grali. Jak jest różnica pomiędzy jedynką a drugą odsłona tej gry na klasyku?
[#4] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej

@BULI, post #3

W jedynkę grałem krócej. Wydaje mi się, że od początku w dwójce więcej się dzieje, ale gry są bardzo podobne tak graficznie jak i dźwiękowo.

W jedynce scrooling wydawał mi się bardziej przycinający, w dwójce nie odczuwam tego.
Ogólnie obydwie gry bardzo fajne pod kątem wykonania. Szkoda, że mało kto chce dzisiaj takie rzeczy robić. Można by opłatę pobierać za ściągnięcie poprzez SMSa np. 10-20zł.

Strzelanka z taką grafiką też byłaby fajna, albo Robbo np.
[#5] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej

@Duracel, post #2

Z tego co wyczytalem ta gra jest naprawde trudna. Niestety co jak co ale trudnosc nie jest zaleta w przypadku takich gier. Juz lepsza byla by za prosta niz za trudna.
[#6] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej

@selur, post #5

Polemizowałbym z tą tezą. Zbyt łatwa nudzi się w kilka minut. Przechodzisz i nie masz żadnej satysfakcji po kilku minutach, bo jakim wyzwaniem jest przesuwanie postaci w prawo bez większego problemu.

Dobrze zbalansowany poziom trudności jest wyzwaniem dla ambicji, ale zbytnia przesada w tym zakresie jest frustrująca.

Wniosek. Poziom powinien być dobrany jak najbardziej optymalnie. Najlepiej jak można ustawić sobie jeden z kilku odpowiedni dla siebie.
[#7] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej
Wiele hałasu o nic. Obie części SQRXZ to dolna strefa przeciętności.
[#8] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej

@PopoCop, post #7

Teraz to wątpliwa sprawa, by ktoś zrobił grę na miarę Superfroga, czy nawet Ruff 'n' tumble pomysł
To nie te czasy. Te czasy już nie wrócą pomysł
[#9] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej

@parallax, post #8

Masz rację, tylko po co te zachwyty nad Sqrxz? Jakby ktoś wydał dziś klon Wolfa 3d z pixelami 2x2 to też by były takie emocje?
[#10] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej

@PopoCop, post #9

Bo Sqrxz nie jest taką złą grą, porównując ją do gier, które wyszły przez ostatnie lata z tego gatunku pomysł

...Wolfa 3d z...

Z mojej strony na pewno nie, bo za Wolfem nie przepadałem OK
[#11] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej

@parallax, post #10

Odpalał ktoś ją na gołej A1200 z twardziela? U mnie nie chce się uruchomić poprawnie, co dziwne w e-uae
"pod 040" nie ma żadnego problemu...
[#12] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej

@Radek_Cz, post #11

Na prawdziwej A1200/040 też nie ma problemu- dział prawidłowo.

Ogólnie fajna gierca, szczególnie podobają mi się klimatyczne podkłady muzyczne (w obu częściach).
Brakuje opcji wyjścia z gry i coś mi się wydaje, że tło gry (kolorowy gardient) nie jest generowany przez copper amigi, ale poza tym fajny retro klimat OK
[#13] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej

@PopoCop, post #7

Mi Sqrxz dał sporo zabawy, w przeciwieństwie do tak lubianego przez sporą grupę ludzi Ruff'n'Tumble.
[#14] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej

@Korni, post #13

w przeciwieństwie do tak lubianego przez sporą grupę ludzi Ruff'n'Tumble

Są gusta i guściki, Sqrxz podoba mi się (tylko ten poziom trudności czasem mnie przeraża, albo raczej mój poziom "niezręcznośći"), ale Ruff'n'Tumble jest dla mnie 1,5 klasy wyżej, czyli Sqrxz to mocna 4, a Ruff'n'Tumble to ponad przeciętność 5,5 OK
[#15] Re: Sqrxz 2 dla Amigi klasycznej

@BULI, post #14

Tutaj do pobrania ADF z trainerem do Sqrxz 2- miłej zabawy OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem