Komentowana treść: Odyssey Web Browser 1.18
[#1] Re: Odyssey Web Browser 1.18
Jaki ładny prezent pod choinkę OK
[#2] Re: Odyssey Web Browser 1.18
Dzięki Fab za nową wersję mojej ulubionej przeglądarki, która udało się wypuścić mimo złamanej ręki (dlatego w readme jest to wersja oznaczona jako "broken arm release") :D
[#3] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@grxmrx, post #2

wazelina rulezzz ;)
[#4] Re: Odyssey Web Browser 1.18
Ale dalej na bada-world.pl wejść nie mogę.
[#5] Re: Odyssey Web Browser 1.18
Ooo! Najlepszy prezent dzisiaj dla mnie :)OK
[#6] Re: Odyssey Web Browser 1.18
399 pkt w teście html5
[#7] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@Pero, post #4

O witaj w klubie. Widzę, że też masz phona z Bada OS jak ja. Mi się udało wejść na stronę http://bada-world.pl/ za pomocą OWB 1.18 bez problemu. I nawet zalogować. Masz na myśli forum ? I też mi się wyświetlają te głupie reklamy tak jak i pod Windowsem.
[#8] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@gilban, post #7

Dokładnie o to mi właśnie chodzi!
A Badę mam na Wave I
[#9] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@Pero, post #8

Ja mam Wave 3.
[#10] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@pinior, post #3

Raus, ty ukryto szwabsko opcyjo! ;)
[#11] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@grxmrx, post #2

"broken arm release"


Dobre :) Nawet złamana ręka go nie powstrzymała :)
[#12] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@kjb666, post #11

Kto mu to zrobił? Ktoś z Internet Explorer Team? Widzę, ze w tej branży nie ma żartów :) Fab, jednak twardy jest.
[#13] Re: Odyssey Web Browser 1.18
Co ta wersja wnosi, że się tak nią podniecacie ?
[#14] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@Sventevith, post #13

Każda nowa wersja cieszy :p :)

- 24.12.2012: Odyssey Web Browser 1.18 "Broken arm" release.
- Updated to WebKit r127386 (September 2012)
- Reworked forms elements default theme (buttons, checkmarks, strings, ...).
- Updated HTML5 MediaPlayer controls to work with the new WebKit behaviour. Look
is slightly updated as well.
- Modified the handling of autocompleted login/password forms to be more compliant with
WebKit internals.
- Exposed localstorage option to global and per-url settings.
- Changed some security settings to allow document upload in Google Docs/Drive.
- Enabled more HTML5 features, now scoring 392+16 bonus points at html5test.com.
- Updated main browsers useragents to their current version.
- Updated Youtube.js to deal with Youtube latest changes.
- Updated WebCore fonts downloader.
[#15] Re: Odyssey Web Browser 1.18
Fakt istnienia i rozwój tej przeglądarki w wielu przypadkach nadaje sens istnienia MorphOS-a. Dzisiaj nie dałoby się używać żadnej platformy bez przeglądarki. Fab powinien dostać... nie wiem co ale coś powinien. :)
[#16] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@MDW, post #15

Zrobmy, więc takie "bounty post factum" :)
[#17] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@MDW, post #15

To fakt, każdy szanujący się system, myśląc o zwykłym użytkowniku musi pamiętać, że będzie prędzej czy później oceniany pod kątem możliwości swojej przeglądarki (i w ogóle opcji funkcjonowania w sieci)!

Teraz, popatrzyłem z bocku na to com napisołi i z decka mi filiozofiowaniem tu zajeżdża- słabszy dzień, słabszy dzień, echo, echo ;)

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 17:35:11 przez BULI
[#18] Re: Odyssey Web Browser 1.18
Najważniejsze że poprawnie działa gmail. Wcześniej OWB nie wyświetlał z boku kalendarza i dokumentów a teraz - miła niespodzianka. Gdyby jeszcze był ten cholerny flash...
A swoją drogą to prawda - dzisiaj podstawą systemu operacyjnego jest przeglądarka, bez tego codzienne korzystanie z systemu traci sens. Tym bardziej cieszy ciągły rozwój OWB (ale z PC lubię liska więc nie pogardzil bym w mosie). Brawo.
[#19] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@posylus, post #18

Gdyby jeszcze był ten cholerny flash...


na MorphOSie jest coś takiego link, a o tym link to nawet nie wiedziałem i jest także wersja dla PPC

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 09:25:28 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#20] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@posylus, post #18

Lisek to ociężały soft nie pasuje do MOSa... Mnie się podoba, że MOS ma własna przeglądarkę, dzieki temu może się rozwijać z duchem systemu.
[#21] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@Sventevith, post #20

Niestety Odyssey też jest już ociężała. Dla przykładu iCab 4.9 na OSX PPC całe archiwum zajmuje tylko 6MB, po spakowaniu 3MB, w teście HTML5 ma 315, a strony i tak wyglądają lepiej.
[#22] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@posylus, post #18

Jak dla mnie przeglądarka nie jest ważna. Wolałbym zobaczyć pod MorphOS nowego MPlayera z poprawioną jakością dźwięku, bo jak kupiłem Maca mini to niestety z tego powodu filmy wolę oglądać na OSX pod MPlayer Extended, a może to nie wina mosowego MPlayera tylko dźwięku w systemie?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 17:34:38 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#23] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

Jakość dźwięku z device.audio jest tragiczna, szczególnie gdy ustawiona jest duża ilość kanałów. Sprawdź czy masz ustawione device.audio w ustawieniach AHI. W MPlayerze - ahi_dev.
[#24] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@Korni, post #23

Dzięki. Mam ustawione ahi bez dev, ale z dev też sprawdzałem i zmieniałem też w tooltypach ikonki i w ustawieniach AHI - wszystkie po 2 kanały, lecz to i tak nic nie dało, ale odkryłem, że filmy, które oglądam mają dźwięk 48 kHz, więc odpaliłem jeszcze teraz filmy z dźwiękiem 44.1 kHz i dżwięk jest taki jak powinien, czyli na Mac mini pod MorphOSem jest problem z innymi częstotliwościami niż 44.1 kHz.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 21:00:23 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#25] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #24

Ciekawe spostrzeżenie, czyżby AHI miksowało 48 do 41 i była aż tak słyszalna różnica? Dziękówka w MINI może sprzętowo pojechać 48 kHz więc to jakiś bug z obsługą tej częstotliwości!
[#26] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@BULI, post #25

Z kolei na Efice (nie licząc innego buga z obsługą dźwięku) z tymi częstotliwościami jest odwrotnie.
[#27] Re: Odyssey Web Browser 1.18
Odpaliłem to OWB na Efice, lecz wpisanie dowolnego adresu strony powoduje zawieszenie przeglądarki.
[#28] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #27

Ile Ci zostaje wolnej pamięci po odpaleniu OWB? Nie mam już Efiki więc nie sprawdzę co i jak.
[#29] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@waldiamiga, post #28

38MB
[#30] Re: Odyssey Web Browser 1.18

@waldiamiga, post #28

Odpaliłem jeszcze MOSa bez ramdebug i po odpaleniu OWB zostaje prawie 43MB
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem