Komentowana treść: Scriba 1.4.0
[#1] Re: Scriba 1.4.0
Nie nadążam zasysać i "instalować" tego softu, tak wiem, jest Grunch ale PowerBook nie bardzo współpracuję z moim modemem.
[#2] Re: Scriba 1.4.0

@waldiamiga, post #1

Zainstalowałem i od razu odinstalowałem. Coś jest skaszanione z wprowadzaniem tekstu--link
Wysłałem już maila do Carstena.
[#3] Re: Scriba 1.4.0

@eastone, post #2

Mam podobnie :(
[#4] Re: Scriba 1.4.0

@eastone, post #2

Potwierdzam, u mnie jest to samo. Fajnie, że zgłosiłeś. :)
[#5] Re: Scriba 1.4.0
Kolejna mini pierdółka, ale popisać można pomysł
[#6] Re: Scriba 1.4.0

@parallax, post #5

Nie taka znowu mini - są różne wielkości, style i rodzaje czcionek, justowanie, nawet można jakieś grafiki wstawić. Przysłowiowy list do cioci da się napisać, do tego celu bardziej się nada niż kolejne klony CEDa.
Odnoszę jednak wrażenie, że autor po prostu bawi się dopisując do programu to i owo. Bez jakiegoś założonego planu. W wersji którą ostatnio testowałem (chyba 1.0) wstawianie grafiki w tekst było dosyć biedne - grafika była wklejona jako tło, bez możliwości zmiany wielkości i rozmieszczenia na stronie. Może da się, ale nie znalazłem jak. Czyli albo minus za brak takiej opcji, albo minus za zagmatwanie interfejsu.
Jak dla mnie wystarczyłby program o możliwościach WordWortha, z importem i eksportem do odt, doc i docx. Tylko (i aż) tyle.
[#7] Re: Scriba 1.4.0

@parallax, post #5

Słitaśna wiadomość OK
[#8] Re: Scriba 1.4.0

@wali7, post #6

Jest/była możliwość zmiany wielkości i rozmieszczenia grafiki na stronie. Na górze interface-u trzeba kliknąć na ikonę wskaźnika myszy i wtedy na dole pojawią się dodatkowe opcje do manipulacji grafiką
(przesuwanie, rozciąganie, obracanie i przełącznik tło/oblewanie tekstem). ;)
[#9] Re: Scriba 1.4.0

@eastone, post #2

[#10] Re: Scriba 1.4.0

@mailman, post #9

Komuś udało się ten Update zastosować? Bo u mnie po nadpisaniu starej wersji nie odpala się wykonywalny (system uznaje, że to archiwum LHA, do którego wchodzi i wyświetla zawartość. Próba rozpakowywania kończy się błędem).
[#11] Re: Scriba 1.4.0

@mailman, post #9

A no to update nic nie poprawiło. I na dodatek wersję 1.3.5 mam już prawie całą spolszczoną, natomiast wersja 1.4.5 tego spolszczenia już nie wykrywa. A o edycji tekstu dalej można zapomnieć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem