Komentarze do artykułu: Komputer - to brzmi dumnie

[#1] Re: Komputer - to brzmi dumnie
1. Dlaczego obecnie w systemie Windows nie można zmienić wersji językowej wybierając ją z listy?
2. Dlaczego nie można korzystać bezpośrednio z systemów plikowych innych niż FAT i NTFS?
3. Dlaczego nie mogę po prostu zamknąć (nie schować) paska zadań?
4. Czemu system nie daje możliwości kontroli i debugu sekwencji startowej?
5. Czemu nie mogę zachować oddzielnych ustawień dla osobnych okien programów?
6. Dlaczego okno konsoli jest prawie tak samo ubogie, jak 20 lat temu?


spróbuję Ci odpowiedzieć

1. Jeżeli doinstaluje się sobie dodatkowe języki ,to przecież można potem je zmieniać wybierając z listy (mam tak w Windows 7 Enterpise 64-bit - sprawdziłem!)... wymaga to tylko najpierw zainstalowania sobie dodatkowej paczki językowej (MUI) o wielkości ok. 50 MB...Zauważ , że system zawiera teraz takie funkcje, jak rozpoznawanie pisma i mowy, więc to nie jest tylko zwykła podmiana komunikatów systemowych 1:1...Zatem - zarzut nieprawdziwy i niesłuszny, bo po co z automatu zapychać dysk instalacyjny i dysk z systemem wszystkimi możliwymi językami...?

2. Można korzystać ze wszystkich możliwych systemów plików (za pomocą dodatkowych sterowników np. "Ext2 IFS for Windows" - odczyt/ zapis linuxowych partycji Ext2 i Ext3), a że Windows nie ma tego domyślnie...? A po co , skoro ma swoje systemy - dobry NTFS i starsze FAT'y , które są standardami...Po co Microsoft miałby promować obce systemy plików...? A ilu użytkowników byłoby tym zainteresowanych, nawet gdyby...?

3. Pasek zadań możesz wyłączyć w rejestrze (HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Streams\Desktop, a w nim wartosc binarna "TaskbarWinXP" ), ale... dla 99% ludzi wystarczy w razie czego schowanie go, lub przeniesienie w inny kąt...P.S. Czy w Workbenchu można było wyłączyć górną belkę... ? I w ogóle, to jakoś nie rozumiem tego "problemu"...

4. No jak nie daje!, masz przecież od kilkunastu lat polecenie MSCONFIG...Mnóstwo opcji startu, debuggowanie, dziennik zdarzeń, ładowane usługi itp. itd...Naprawdę nie wiem, czego można by jeszcze chcieć więcej...To jest standardowo "od zawsze" w Windows !

5. Nie rozumiem....włączyłem sobie teraz np. emule, przesunąłem rozmiar okna na inny, zamknąłem, otworzyłem i... pojawiło się takie, jak poprzednio ustawiłem...więc o co Ci chodzi...?

6. Okno konsoli - fakt, standardowy CMD jest dość ubogi (brak kopiuj/wklej!) ,ale od 2006 roku wprowadzono PowerShell...
[url=]http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_PowerShell[/url]

Widać więc wyraźnie ,że kolega nie za bardzo chyba ma pojęcie o systemie Windows, który tak chętnie krytykuje....

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 21:17:29 przez Motyl
[#2] Re: Komputer - to brzmi dumnie

@Motyl, post #1

1.
wymaga to tylko najpierw zainstalowania sobie dodatkowej paczki językowej (MUI) o wielkości ok. 50 MB...

Tylko trzeba to zassać z netu, tak?

Zauważ , że system zawiera teraz takie funkcje, jak rozpoznawanie pisma i mowy, więc to nie jest tylko zwykła podmiana komunikatów systemowych 1:1

Tylko zwykłe 50MB ?

Zatem - zarzut nieprawdziwy i niesłuszny, bo po co z automatu zapychać dysk instalacyjny i dysk z systemem wszystkimi możliwymi językami...?


A tam wszystkimi możliwymi, wystarczy język z kraju w którym kupujesz + 5 sąsiednich + 5 najbardziej znanych.

2.
Można korzystać ze wszystkich możliwych systemów plików

No ale trzeba doinstalować, jakoś linux nie ma problemu z obsługą NTFS w zestawie.

Po co Microsoft miałby promować obce systemy plików...?

Linux nie promuje, Linux ułatwia życie swoim użytkownikom.

A ilu użytkowników byłoby tym zainteresowanych, nawet gdyby...?

A ilu byłoby zainteresowanych programem paint? A jakoś jest.

3.
Pasek zadań możesz wyłączyć w rejestrze

Utrudnianie życia, żeby grzebać w rejestrze. Poza tym działa to w win7, czy tylko w XP? Bo w pkt1 pisałeś o win7, a pewnie autor artykułu miał na myśli właśnie XP.

Czy w Workbenchu można było wyłączyć górną belkę...

Szło w taki sam sposób, jak w win uzyskać inne języki - użyć zew. aplikacji :)

4.
Naprawdę nie wiem, czego można by jeszcze chcieć więcej

Startup-sequence :)

5.
więc o co Ci chodzi...?

windows ma zapamiętywanie ustawień okna, z tego co pamiętam, nie ma chyba zapamiętywania pozycji ikon w oknach, może o to chodzi?

6
ale od 2006 roku wprowadzono PowerShell

Chyba tylko w windows 2008 występuje (nawet nie domyślnie), albo po doinstalowaniu .netframework.

Na zakończenie - system windows ma tak potężne zaplecze finansowe, programistyczne i jakby nie było czasowe (ile to już lat się rozwija?), że teoretycznie powinien być najdoskonalszym systemem. Ale nie jest, bo z marketingowego punktu widzenia - nie może, z wersji na wersję wymaga coraz więcej mocy i zasobów, aby nakręcać rynek pc :)
[#3] Re: Komputer - to brzmi dumnie

@kjb666, post #2

kjb, nie wiem w czym tak wielki problem, żeby do windy ściągnąć sobie dodatkowe programy konfiguracyjne - czepianie sie bez sensu. A co do doskonałości windowsa, to proszę, ponad połowa ludzi używa go do gier, filmów i internetu - tak samo jak linux, z małym wyjątkiem w kwestii gier, więc jakoś nie widzę sensu ładowania windowsa na 8 płyt dvd - od dodatków masz internet. Kwestia rejestru w windowsie? Zasysasz plik 3 mega z groszem i włączasz, wyłączasz wszystko co chcesz w pięknym GUI. Autor posta udowadnia tylko, ze komputera używa tylko do grania i czepia sie glupot.
[#4] Re: Komputer - to brzmi dumnie

@zajebutek, post #3

A jak ktoś nie ma internetu? pomysł Nie wszędzie jest i nie każdy chce mieć pomysł
[#5] Re: Komputer - to brzmi dumnie

@zajebutek, post #3

A co do doskonałości windowsa, to proszę, ponad połowa ludzi używa go do gier, filmów i internetu...

Znaczy "połowa ludzi" potrafi kliknąć w ikonkę gry, przeglądarki i MediaPlayera? Doskonałość na maxa.

Zmień rozserzenie w nazwie jakiegoś pliku, albo usuń je w ogóle, i zobaczysz rozdziawioną paszczę 99.9% windows-userów i wołanie do serwisu, że komp się popsuł

Zasysasz plik 3 mega z groszem i włączasz, wyłączasz wszystko co chcesz w pięknym GUI.

To poradź tej połowie ludzi, którzy używają Windy do gier, filmów i netu, by zassali ten program i pogrzebali sobie po rejestrach

Tak w ogóle to na Amidze, odpowiednio skonfigurowanej, zabawa z kompem to przyjemność, czego nie można powiedzieć o najbardziej wypasionym Windowsie...

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 15:33:48 przez Dopuser
[#6] Re: Komputer - to brzmi dumnie

@zajebutek, post #3

więc jakoś nie widzę sensu ładowania windowsa na 8 płyt dvd


Ja nie widzę sensu nawet na 1 DVD, bo co tam niby tyle zajmuje?

Kwestia rejestru w windowsie? Zasysasz plik 3 mega z groszem i włączasz, wyłączasz wszystko co chcesz w pięknym GUI


No jest różnica między, 8 płyt DVD a plikiem 3MB :)

Oczywiście w WB też jest i startup-sequence i user-startup i pliki w env-archive i w s: :)

Autor posta udowadnia tylko, ze komputera używa tylko do grania i czepia sie glupot.


Posta czy artykułu? Bo autor artykułu czepia się windowsa, okiem Amigowca, który lubi porządek w systemie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem