Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy

  • Opis

Udało mi się doprowadzić ten prototyp do jakiegoś poziomu używalności (czyli WHDLoad na razie działa, choć wymaga dłuższych testów). Zegar jest taktowany 28 MHz, ale pamięć 60ns wymaga wstawienia jednego waitstate'a, więc nie działa z pełną prędkością (można porównać do kart z zegarem 25 MHz). Wyniki widać zresztą na obrazku. Testy wydajnościowe były robione z kickstartem wgranym do pamięci programem SKick (prawie jak Maprom), normalnie więc zamiast 2 MB/s transfer z karty CF wynosi ok. 1,35 MB/s, udało mi się osiągnąć nawet transfer 2,3 MB/s, ale działała tylko karta kingston 256 MB, więc wróciłem do wolniejszego transferu. Musze jeszcze się pobawić z rejestrami i mapromem, pewnie będzie trzeba coś zaprogramować w C, ale może nie taki diabeł straszny.

zamieścił: rafgc

data: 2012.12.31 19:46

kategoria: Sprzęt / rafgc

rozdzielczość: 442x1600

odsłon: 313

komentarzy: 18

Ocena użytkowników: 5 (oceniających: 26)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy
Ponad 5 mipsów więc 5OK
[#2] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy
Nie ma co komentować, jesteś WIELKI!
Szacun pełną gębą!
[#3] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy
wielki szacun z mojej strony, swietna robota
[#4] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy
Wooow, SZACUN pokłony pokłony pokłony pokłony pokłony
Jak karta będzie w sprzedaży to jedną sztukę biorę od Ciebie :D
A na razie daję ocenę 5 :)
[#5] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy
No zacna konstrukcja. Twoja karta to bliźniacza konstrukcja z furią? Czy to bedą 2 różne modele?
Bo jak inna to znów trzeba zbierać kaskę na zakup białego kruka. Może jakiś wątek z tematem rozwoju projektu? Niech inne nacje też wiedzą że mamy swojego polskiego Jensa :)
[#6] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy
Piąteczka siadła. Zamówiłbym jedną sztukę...
[#7] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy

@Sosabowski, post #5

Dokładnie, powinno być o tym głośno na naszym forum tym bardziej, że robi to tylko jeden człowiek.
[#8] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy

@Sosabowski, post #5

Wolę nie być kojarzony z tytułem Jensa, bo to wiąże się także z wpadkami na światową skalę :) (jakim cudem w ACA620 ujawnił się jakiś Bug w Gayle'u, skoro w jego poprzednich kartach z 030 takiego problemu nie było? Chyba Jens przekombinował z optymalizacjami, skoro pamięć CHIP "sypała" błędami u pewnego forumowicza). W Polsce jest osoba, której poziom wiedzy stoi na wysokim poziomie jeśli chodzi o sprzęt Amigowy, ale udziela się w temacie Minimiga i FPGA Arcade, a ja jestem 2km z tyłu. Dodatkowo ta osoba pomogła mi za darmo i udzieliła wielu cennych informacji, gdzie Jens wyskoczył z propozycją 1800zł za godzinę (min. pół godziny) za usunięcie problemu - dlatego nie chcę być z Jensem kojarzony.

Furia nie ma nic wspólnego z moją kartą, Boris robi swój model, do którego będzie można włożyć FPU, ja akurat FPU nie chcę wkładać dla samego Dooma, mimo, że wymienialiśmy się doświadczeniami, to każdy podąża swoją drogą.

Nie rozgłaszam niczego zanim nie skończę,
żeby nie było tak jak z Natami
i tym podobnymi ciągnącymi się latami projektami,
które albo ujrzą światło dzienne, albo przepadną w otchłani.



Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 17:27:49 przez rafgc
[#9] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy

@rafgc, post #8

Czy jest możliwe, nie patrząc na koszta wsadzenie 060 do A600??
[#10] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy

@Skiba, post #9

Wszystko jest możliwe, prócz 8MB chip bez wymiany bebechów amigi.
[#11] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy

@rafgc, post #10

a myślisz, że zrobisz dla nas parę sztuk tej pięknotki ?
[#12] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy

@sand, post #11

Jest to możliwe, przydałoby się odzyskać kilka złociszy.
[#13] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy

@rafgc, post #12

Chętnie pomogę w odzyskiwaniu, proszę o mnie pamiętać :) Fajnie będzie mieć Furię i Ninetails w jednym miejscu w szafeczce. Choć takie produkcje to raczej na ścianę za szybką :)
[#14] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy

@rafgc, post #12

To daj znać kiedy i gdzie wpłacić.
[#15] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy

@rafgc, post #12

Ja tez się piszę na sztukę.
[#16] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy

@rafgc, post #12

Też się na takową sztukę pisze.
[#17] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy
Też bym się pisał na taką karciochę do mojej A600.
Założę się, że znalazłoby się sporo osób na kity takiej karty a nawet na same płytki. Jeśli koszta wyniosłyby 75% Aca620 to jest to naprawdę warta uwagi alternatywa.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 11:43:52 przez amper
[#18] Re: Prototyp Ninetails - nie stać mnie na ACA620 :) ciąg dalszy
I jak postępy w pracach? Wiem, że nie o pieniądze chodzi w kwestii tego projektu a o wolny czas ale wiele osób byłoby chętnych na tą kartę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem