Komentowana treść: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk
[#1] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk
Ugh. A myślałem, że "dezindżer" to już był szczyt ;)
[#2] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk
Do bani ten wywiad. Utrwala schemat, że jak Amiga to taka konsolka do gier z klawiaturą. Zmarnowana sytuacja do głębszego opisu Amigi.
[#3] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Dopuser, post #2

Moze brakowalo wzmianki o profesjonalnych zastosowaniach, ale za to fajna kompilacja gier na obrazie :)
[#4] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Dopuser, post #2

Do bani jest user co nie umie tego wywiadu zrozumieć. Tematem są gry komputerowe a nie programy komputerowe


Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk
Piec lat przerwy w amigowaniu, to wiele wyjasnia...

P.S.
Ta gra gdzie z widoku pierwszej osoby koles strzela z pistoletu do przerosnietej muchy, co to za tytul?
[#6] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

Nie zmienię zdania.
Skoro wywiad dotyczył gier amigowych to czemu nie wspomniałeś w nim o sztandarowej Amidze przeznaczonej do grania, czyli CD32? W owym okresie CD32 (i CDTV) była czymś unikatowym, wyjątkowym i właśnie do gier. Co więcej, wersje CD32 były bogatsze od wersji na desktopową Amigę.
[#7] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Dopuser, post #6

Wzmianka o cd32 jest.
Skoro wywiad dotyczył gier amigowych


Po Twoich postach odnoszę wrażenie, że Ty tego wywiadu nie słuchałeś.

W wywodzie jest wzmianka o tworzeniu nowego oprogramowania na Amigę
O zlotach amigowców oraz o tuningach art trubo, produkcji nowych dopałek.



Benedykt Dziubałtowski.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 10:28:20 przez Benedykt Dziubałtowski
[#8] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

O zlotach amigowców oraz o tuningach art trubo, produkcji nowych dopałek.

A gdzie AmiParty !?!?!? Benek... lubelszczyzna to też Polska! :). W sumie wywiad nie taki zły OK
[#9] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@MarX, post #8

Wiesz dzieżko o wszystkim opowiedzieć w przeciągu 18 min. O Amidze można by gadać latami a tutaj się trzeba było zmieścić <20 min. Wywiad oczywiście nie jest wysokich lotów i zdaje se z tego sprawę. Ale jak ktoś pluje jadem a nawet nie poświecił tych 18 min aby go przesłuchać to to już jest śmiech na sali.


Benedykt Dziubałtowski
[#10] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Dopuser, post #6

Pragnę sprostować, że CDTV nie jest konsolą do gier jak CD32. To błędne stwierdzenie pada nie pierwszy raz tutaj. Jest komputerem, jak możnaby to określić multimedialnym. Sam byłem posiadaczem CDTV i nie zapamiętałem Amigi jako maszynki do gier (konsoli), ale właśnie komputera osobistego, z przeznaczeniem do użytków różnego rodzaju. Z Amigą CDTV rozprowadzana była płyta, zawierająca reklamówkę kilkuset multimedialnych tytułów, zawartych na płytach CD-ROM i nie były to gry. Niestety pamięć mnie trochę zawodzi i nie przytoczę tutaj więcej szczegółów. Sam mam do dzisiaj i użytkuję płytę CDPD zawierającą 660 dyskietek Freda Fisha. Jest to zbiór oprogramowania użytkowego, gier jest tam niewiele (zaledwie procent). Dlatego proszę poprawnie klasyfikować Amigę CDTV. Oczywiście gry na Amigę są bardzo ważne, i ja również poznałem na Amidze sporo fascynujących gier, które bawią po dziś dzień, ale dzięki CDTV poznałem Amigę jako pełnoprawny komputer. Większość osób, które miało Amigę 500 widziało dłoń trzymającą dysk i do dzisiaj nie umie bawić się Amigą inaczej niż za pomocą dyskietek (teraz też ADFów). Ja kiedy kupiłem Amigę 1200 jako świadomy wybór, bardzo szybko dokupiłem sobie HDD i CD-ROM (w tzw. konsoli firmy TOMS) i byłem bardzo z tego zakupu zadowolony.

Odchodząc od tematu: każdy ma swoje doświadczenia z Amigą, co widać w różnorodności amigowców, każdy zapamiętał Amigę inaczej, dla jednego to tylko gry pracujące pod OCS/ECS/AGA, dla innego AmigaOS (bądź AmigaDOS). Dla mnie Amiga żyje cały czas, bo żyją ludzie, którzy o niej pamiętają i pracują dla niej (przykładem redakcja PPA). Ten list piszę z systemu Windows 8 i powiem, że Microsoft już przebajerował ten system, za dużo bajerów, a coraz mniej intuitycyjności i wygody użytkowania. Ja jako konsument mam już odrobinę dosyć coraz to nowszych wersji Windows, które są coraz mniej ze sobą kompatybilne, a do tego wprowadzają kompletny zamęt. Nawet nie dodają podręcznika użytkownika! Dlatego kiedy uruchomiłem AmigaOS na mojej Amidze 1200 i uruchomiłem parę programów odczułem głęboką ulgę. Filozofia AmigaOS ma w sobie tyle dobrego, prostotę i przyjazność dla użytkownika, teraz możnaby wykorzystać sytuację i pokazać jej atuty. Zatem autorzy AmigaOS, MorphOS, AROS - do dzieła, pokażcie plusy swoich systemów, a może Wasze produkty znajdą szerszy odbiór.
[#11] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Mufa, post #5

Ta gra gdzie z widoku pierwszej osoby koles strzela z pistoletu do przerosnietej muchy, co to za tytul?


It came from the desert.
[#12] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

A zestaw pytań miał przygotowane? pomysł Ogólnie spoko OK
[#13] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

Ale jak ktoś pluje jadem a nawet nie poświecił tych 18 min aby go przesłuchać to to już jest śmiech na sali.

Śmiech na sali to rozbudowane ego objawiające się brakiem tolerancji na krytykę pod swoim adresem.
Zabrakło mi w tym wywiadzie paru istotnych rzeczy. I tak:
dałeś plamę nie zapoznając się wcześniej z historią powstania PPA, nie wymieniłeś choćby inicjatorów PPA, innymi słowy potraktowałeś PPA po macoszemu, żeby nie powiedzieć na odwal.
Po drugie, przydałoby się wspomnieć o modelach Amigi, tak by rozróżnić modele tylko do giercowania od modeli przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań. Doskonale przestawił tę sprawę Hextreme-Attic na przykłądzie CDTV w poprzednim poście. Zabrakło mi właśnie takiego przedstawienia CD32, bo była to amigowa konsolka właśnie do gier i wyjątkowa w tym czasie, mogłaby by być clou całego wywiadu.
Co więcej, nakreśliłeś półprawdziwą wizję amigowego hardware, tzn. tylko sprzęt retro z jąkąś tam dopałką.

Jakby nie było, dobrze że zdajesz sobie sprawę, że "wywiad oczywiście nie jest wysokich lotów ", bo dokładnie to mam na myśli pisząc że jest do bani.

I na razie to tylkę pokazuję kły, w następnym etapię będę syczał, po czym dopiero wtedy dojdzie do plucia ;)
[#14] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Dopuser, post #13

A czy Ty czasem nie pomyliłeś ról? Do mnie masz pretensje, ze nie rozwinąłem kwestii cd32. Padło takie pytanie w wywiadzie? Pomyśl trochę zanim coś napiszesz bo do mnie masz pretnesje, ze nie odpowiadałem na pytania, które de facto nie zostały zadane.


Jakby nie było, dobrze że zdajesz sobie sprawę, że "wywiad oczywiście nie jest wysokich lotów ", bo dokładnie to mam na myśli pisząc że jest do bani.


Zrób lepszy. Bardzo chętnie poczytam lub posłucham i ocenię :)

Zastawia mnie fakt, dlaczego zawsze najwięcej do powiedzenia maja Ci co nic nie robią?


Co do Twoich kieł. Może je schowaj i napisz jakiś artek na ppa? Na pewno będzie to bardziej pożyteczne niż to co robisz.

Benedykt Dziubałtowski



Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 12:20:10 przez Benedykt Dziubałtowski
[#15] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Benedykt Dziubałtowski, post #14

Do mnie masz pretensje, ze nie rozwinąłem kwestii cd32. Padło takie pytanie w wywiadzie?

Nie musiało. Wystarczyłoby odpowiednio ukierunkować odpowiedzi. Tym bardziej, że jak ktoś nie zna sprzętu amigowego to skąd ma wiedzieć o jaki konkretnie pytać.

Zastawia mnie fakt, dlaczego zawsze najwięcej do powiedzenia maja Ci co nic nie robią?

A mnie zastanawia fakt, dlaczego ci którzy coś tam robią nie grzeszą skromnością i próbują się stawiać ponad krytyką ...

A teraz podziękować za uwagi i wziąść sobie do serca ;)
[#16] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Dopuser, post #15

Koniecznie weź sobie do serca to co napisałem i dziękować nie musisz. Czekamy Na Twój wywiad lub artykuł.

Oby nie był do bani.

Benedykt Dziubałtowski
[#17] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Benedykt Dziubałtowski, post #16

W kontekście niedawnego uwolnienia źródeł DOpusa takie artykuły miałyby jeszcze większe grono odbiorców :P.
[#18] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Benedykt Dziubałtowski, post #16

Czekamy Na Twój wywiad lub artykuł.
Oby nie był do bani.


Przeraża mnie sama myśl, że mógłby być do bani. Tak że raczej nie napiszę.
Jeszcze mnie ktoś skrytykuje i po co mi to ;)

A wracając do tematu, to jak będziesz udzielał kolejnego wywiadu w temacie Amigi nie zapomnij o dobrych radach i bądź bardziej przygotowany ;)
[#19] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Dopuser, post #18

Bardziej przygotowany? Na co? Na odpowiedź na pytania, których jeszcze nie znam?

Ciekawa sprawa o tym przerażaniu. Sam nie boisz się tego używać ja jednak się tego boisz.
Benedykt Dziubałtowski
[#20] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk
Po co ja tu naiwny zajrzałem. :(
[#21] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Ender, post #20

No tak, znowu bezmyślna bijatyka tak naprawdę o nic. Ziemia nadal się kręci, pomimo tego, że Benek nie udzielił powalającego wywiadu.Zastanawiam się czy na każdym kroku musimy być na siebie tak "najeżeni" ? Czy nie możemy przymknąć oka na bzdety i skupić się na działaniu (nawet jeżeli nie jest ono idealne w skutkach) ?
[#22] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@Benedykt Dziubałtowski, post #19

Benedykt, daj spokój. Ty nie wygrasz a on niczego konstruktywnego nie napisze ani nie zrobi, szkoda nerwów i zniżania do poziomu gimnazjum, onet-forum-style.
Co do tematu, lepiej zawsze wychodzą wywiady poprzez net, zawsze jest czas, żeby się na spokojnie zastanowić, a na żywca różnie to wychodzi, widać to szczególnie po politykach, którzy co bądź strzelają jakiegoś babola ;)
.
[#23] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@rePeter, post #22

Przecie to luźny wywiadzik, a wy tu szumicie marudy pomysł
[#24] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@parallax, post #23

Dla mnie jak najbardziej luzny wywiadzik. A o Ami,nowościach,komu Piwo i za co itd...można było by gadać godzinami,wynikiem było by rozbicie wywiadu na 7 odcinków:P

OK
[#25] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk
Fajnie panowie pogadali, dobrze się słuchało. To jest bardzo dobry kierunek opowiadania o swoim hobby, zainteresowaniach.
Co do historii strony to ja zobowiązałem się (już dawno temu;), że przygotuję artykuł zapełniający tę lukę portalu i postaram się w tym roku dokończyć (a właściwie uporządkować te informacje, które zebrałem).
[#26] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@grxmrx, post #25

Gdybym miał zwrócić na coś uwagę, to na brak informacji że Amithlon nie emuluje AGA i Pauli, oraz zbyt krótki opis Legiona :)

Ale przecież nie jest to ostatni wywiad Bendykta, a i tematyka była luźna :)
[#27] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@kjb666, post #26

w amithlonie jest program nallepuh, ktory emuluje audio.device/paule
[#28] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk
Rzeczywiście, wywiad taki sobie, jest w tym dużo winy po stronie samego prowadzącego. Na wejściu jakbym słyszał przestraszonego księdza na kazaniu, pytania i składnia też jakieś takie..
Benek chyba dostosował się do jego poziomu, zbyt swobodny jak dla mnie język i zbyt mała precyzja wypowiedzi, ale może tak miało być- bardzo swobodne wspominanie z własnej perspektywy?!

Animacje z gier w tle robią za najlepszy komentarz, aż się chce siąść do gołych A500/A1200, szkoda, że nie pokazano też kilku "nowszych" tytułów na bardziej rozbudowane konfiguracje.

Co do Waszych zarzutów, że mógł powiedzieć o AGA, ECS, itp to rzeczywiście ten wywiad się do tego nie nadawał. Prowadzący chciał się tylko dowiedzieć, że istnieje nadal środowisko amigowe, jak jest zorganizowane i jak można najłatwiej/taniej pograć w stare tytuły- w tej materii Benek nie mógł więcej zrobić.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 10:58:39 przez BULI
[#29] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk

@rePeter, post #22

Dokładnie tak Benek.
Luzik.
Forma konwersacji na luzie, Tematy też luźne.

Sporo osób które się pod tym newsem wypowiadają mam w ignorach i nie wiem co piszą, ale wnioskuję że jak zwykle walą smutne bzdety których czytać nie warto. I tym bardziej widzę że nie nie warto zdejmować ignora takim bzdeciarzom co to wszystko wiedzą i zrobią lepiej.
Podziękowania jeszcze raz dla adminów za wprowadzenie opcji "ukrywaj wypowiedzi". Thanks
[#30] Re: Wywiad z Benedyktem Dziubałtowskim w ramach Let's Talk
Ostatnie dni miałem koszmarnie zajęte i dopiero teraz rozładowywałem czytnik RSS z zaległości i słucham wywiadu...

Ben przekonał się jak to jest po drugiej stronie. :) Z tym że w czasie rzeczywistym, czyli trochę trudniej niż tekstowo.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 12:44:54 przez MDW
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem