Komentowana treść: Obsługa DHCP dla Genesis i AmiTCP
[#1] Re: Obsługa DHCP dla Genesis i AmiTCP
Niedawno zacząłem bawić się konfiguracja Genesis dla połączenia nullmodem z PC (nie udało mi się pod Genesis, ale mam pewne sukcesy pod MiamiDX) i trafiłem na ten tekst na stronie Pekdara- zamierzam wkrótce skorzystać z zawartych tam rad- gratuluję zapału i umiejętności autorowi ok, racja
[#2] Re: Obsługa DHCP dla Genesis i AmiTCP
Dobrze rozumiem że AmiTCP nie obsługiwało DHCP, trzeba było ustawić konkretne IP żeby działało?
[#3] Re: Obsługa DHCP dla Genesis i AmiTCP

@kjb666, post #2

Gdy zastosowane w LAN, tak. Przy dialup jest dhcp.
Moje opracowanie uzupełnia brak DHCP w pracy z LAN.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 19:07:49 przez pekdar
[#4] Re: Obsługa DHCP dla Genesis i AmiTCP

@pekdar, post #3

A możesz zdradzić jak działa? W sensie w jaki sposób jest realizowane.
[#5] Re: Obsługa DHCP dla Genesis i AmiTCP

@GumBoy, post #4

Za pomocą klienta DHCP dostępnego na Aminecie + moje skrypty AREXX oraz drobne poprawki skryptów shell-a. Wszystko jest opisane w ...readme.
[#6] Re: Obsługa DHCP dla Genesis i AmiTCP

@pekdar, post #5

Czyli w skrócie, zewnętrzny klient pobiera konfig i przesyłą go do stosu przez port AREXXa?
[#7] Re: Obsługa DHCP dla Genesis i AmiTCP

@GumBoy, post #6

Prawie.
Zewnętrzny klient DHCP pobiera konfig. sieciową i ustawia konfigurację stosu za pomocą skryptów shellowego i Arexxa.
[#8] Re: Obsługa DHCP dla Genesis i AmiTCP

@pekdar, post #7

A jakiego shella jeśli można wiedzieć?
[#9] Re: Obsługa DHCP dla Genesis i AmiTCP

@GumBoy, post #8

/bin/sh
[#10] Re: Obsługa DHCP dla Genesis i AmiTCP

@pekdar, post #9

Nie pytałem o ścieżkę tylko o nazwę interpretora ;)
Jestem ciekaw w czym to jest pisane poza AREXXem, bo "w SHELLu" to niewiele oznacza.
[#11] Re: Obsługa DHCP dla Genesis i AmiTCP

@GumBoy, post #10

Przeczytaj trzy razy zanim coś napiszesz.
EOT
[#12] Re: Obsługa DHCP dla Genesis i AmiTCP

@pekdar, post #11

Aha. Dzięki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem