Komentowana treść: Strona Petro
[#1] Re: Strona Petro
Mało tych zdjęć- nudy
[#2] Re: Strona Petro
Widać idzie śladami naszych rodzimych celebrytów i też wydaje książkę. Jak żyć ? ;)
[#3] Re: Strona Petro
W amigowym światku informuje się o postępach, a nie o wynikach
[#4] Re: Strona Petro

@BULI, post #1

Zdjęć niewiele, ale strona bardzo mi się spodobała. Bardzo stonowana i w dobrym smaku. Ładne, stonowane barwy w tle, bez przepychu znanego z popularnych stron. Inna sprawa, że nie znam języka niemieckiego i co do treści nie potrafię się wypowiedzieć.

Petro to w mojej skromnej opinii miła postać, która oddała się Amidze klasycznej tak jak sporo innych osób (w tym Marek Pampuch), widać, że bardzo sobie ceni Amigę, szczególnie pakiet Magic. Jest to też osoba w sile wieku, więc należy jej się szacunek. Jakich obietnic ta osoba nie spełniła? Jest najwyraźniej osobą mądrą i mocno stąpa po ziemi i wie, że gonitwa za współczesnymi pecetami to już nie dla niego i nie dla Amigi. Mi ta filozofia odpowiada bardziej niż filozofia Amiga ONE.

Petro, życzę Ci 100 lat i 100 000 nakładu Twojej autobiografii OK Sam może sobie kupię by poznać kulisy Amigi.
[#5] Re: Strona Petro

@Hextreme-Attic, post #4

Jest tam też "wersja demo" - fragment jednego z rodziałów, który warto przeczytać.

link

Wynika z niego że Petro w połowie lat osiemdziesiątych był odpowiedzialny głównie za logistykę, i wylicza tam ile to kontenerów 40-stopowych ze sprzętem Commodore nadsyłanym z fabryk na dalekim wschodzie przewalał w porcie w Rotterdamie rocznie (ok 2000 sztuk). Takich:



Może dla kogoś będzie to ciekawe. W każdym razie książka będzie w języku niemieckim.
[#6] Re: Strona Petro

@jubi, post #5

Był odpowiedzialny za logistykę, to już wiadomo skąd miał te A1200, które ostatnio wyprzedawał
[#7] Re: Strona Petro

@BULI, post #6

Oj tam, jeden kontener się zapodział spośrod dwóch tysięcy przewalanych rocznie. To przecież ułamek procenta a tu się niedobre ludzie czepiają ;)

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 22:46:20 przez recedent
[#8] Re: Strona Petro

@recedent, post #7

Gratuluję adresu...
[#9] Re: Strona Petro
Chyba lepszy z niego biznesmen niż Amigowiec - jeszcze na stare lata chce zarobić parę ojro.
[#10] Re: Strona Petro
Pomimo tego, że Petro zupełnie nie jest nikim nadzwyczajnym dla mnie i nie widzę żadnych jego zasług ale chętnie bym przeczytał jego książkę. Tak samo zresztą jak biografię każdego z naszej branży. Mam nadzieję, że moda na pisanie książek przez ludzi lub o ludziach z tego świata będzie się rozwijała, bo bardzo lubię takie opowiastki/wspomnienia.

Ostatnio w komentarzach na PPA polecono mi książkę "E-mailem z Doliny Krzemowej" (2001). Marek Hołyński opowiada w niej o swojej wieloletniej pracy w SGI i tworzeniu m.in. maszyn SliliconGraphics i standardu OpenGL. Może nie jest to wielka literatura ale bardzo mi się ta książka spodobała i wciągam jej treść jak tylko znajdę 10 minut na przeczytanie kilku stron (gdybym miał audiobook to dawno byłoby po sprawie, a tak dziubię ukradkiem po kilka stron). Uwielbiam takie klimaty, takie opowieści. Zwłaszcza gdy dotyczą czasów pionierskich i technologii, które mnie interesują.


Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 09:06:05 przez MDW
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem