Komentowana treść: FPGA Arcade Replay Board w produkcji
[#31] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@pampers, post #30

ta konkretna karta jest wykoncypowana przez polaka, ktory zaprojektowal juz byl arm kontroler do minimiga. jakub, nazwiska nie pomne, zaprezentowal juz widea i benchmarki swojego dodatku do fpga arcade, ktory obok 060/>100mhz zawiera usb, lan i wiecej pamieci z tego co pamietam. ciekawostka jest gosciu planuje wlasny niezalezny system na bazie swojej karty i pracuje nad fpga cpu softcre na bazie tg68. wiadomosci te pochodza z jego postow na a.org. ciekawe ze nie jest obecny na krajowym forum..

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 15:49:56 przez wawrzon
[#32] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@michal_zukowski, post #29


W odpowiedzi na #23
Minniat, wszedłeś na wyżyny ignoranctwa. Miałeś pod ręką sprzęt ledwie 2-3 raza szybszy niż karty z procesorem PPC dla Amigi i marudzisz, że był wolny?

Tak, sprzęt pod OS4 jest wolny (w przedziale od 0 zł do 3000 zł), OS4 sam z siebie jest wolny (wolniejszy niż konkurencja) a ludzie kupują go i się dziwią, że wolno wszystko działa bo przecież: "na execu pisali, że to przyszłość".

Skąd wiesz, że sterowniki CGX są niedopracowane? Prawda jest taka, że jakby twoje słowo coś znaczyło to autor CGXa mógłby Cię pozwać bo pi*lisz farmazony a nawet nie wiesz jak CGX teraz wygląda. Sam sobie wystawiasz opinie gadkami o rzeczach, których na oczy nie widziałeś.

Ja mogę powiedzieć, że na Powermacu 1.42GHz z Morphosem z 1.5 gb ramu wygodniej korzystam z neta niż pod Kubuntu na laptopie z i5.

Odpal Arosa na swoim pececie (wersje pod windowsa), pożycz ok kogoś mocną mosową maszynkę. Wtedy się wypowiadaj.

niestety rozczarowani uzytkownicy os4 maja tendencje rzucac wszystko w diably, obwiniajac cala scene, albo staja sie 68k purystami tak jak ja. obserwuje to na biezaco i tendencja jest rosnaca..

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 15:54:58 przez wawrzon
[#33] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@wawrzon, post #31

ciekawe ze nie jest obecny na krajowym forum..


I bardzo dobrze.
[#34] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@pampers, post #33

Moim zdaniem wręcz przeciwnie. Na pewno udział ludzi, którzy mają wiedzę w temacie sprawia, że można na przykład dowiedzieć się czegoś interesującego lub uzyskać wyczerpującą pomoc.
[#35] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@michal_zukowski, post #29

Po pierwsze dlaczego wyzywasz mnie od ignorantów, powołałem się na swoje doświadczenia z AmigaOS 4, do MOSa odwołałem się słowami "pewnie jest podobnie". Odnośnie MOSa nie wziąłem niczego za pewnik. Co do Twoich propozycji, to niestety, ale ja jakoś nie widzę zabawy z PowerMaciem, czy nawet tą Amigą One X1000 zabawy w amigowanie. Nikomu niczego jednakże nie zabraniam, jeśli dla kogoś zabawa na tym sprzęcie sprawia przyjemność to bardzo dobrze dla niego. Gdyby Amigą zarządzała jakaś firma, która brałaby pod uwagę rozkład ilościowy różnych frakcji amigowych, to ciekaw jestem jaka frakcja miałaby największy udział. Tak jak wielokrotnie wspominałem sytuacja w internecie w roku 2006 była dla mnie niejako nowością, zważywszy, że przez kilka lat nie miałem żadnego dostępu do sieci. Losy amigowców w internecie mogłem śledzić dopiero od tego roku, wcześniej jeśli zaglądałem do internetu, to głównie w celu pobrania jakichś danych z Aminetu. MorphOS, później AmigaOS 4 były dla mnie ciekawostką, zresztą większość ludzi tutaj zna MorphOSa "po kumpelsku", głównie przez kontakty z kolegami. O tym systemie nie można niczego przeczytać jeśli się nie jest wcześniej zaznajomionym z tym tematem. Ja pozostanę jednakże w moim małym klasykowym świecie, w którym króluje A1200, A4000 i CD32. To mi wystarczy w zupełności. To jest mój świadomy wybór.

Skąd wiesz, że sterowniki CGX są niedopracowane? [...] Sam sobie wystawiasz opinie gadkami o rzeczach, których na oczy nie widziałeś.

Widziałem to na własne oczy. Może nie doprecyzowałem, że chodzi mi o sterowniki monitorów, niestety AmigaOS 4 generuje strasznie męczący obraz (i nie zależy to od monitora). Wolę zdecydowanie spokojny obraz ze scandoublera (PAL bądź lepiej Euro72). Windows ma też dużo lepszej jakości obraz, ja to potrafię dostrzec (na moje nieszczęście).
[#36] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Hextreme-Attic, post #35

ale ja jakoś nie widzę zabawy z PowerMaciem


Lub eMaciem, minimaciem ? Spróbuj to się pozytywnie zaskoczysz, może też zmienisz zdanie że czerpano tylko z zewnętrz AmigaOS3.x :D
[#37] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Hextreme-Attic, post #35

Widziałem to na własne oczy. Może nie doprecyzowałem, że chodzi mi o sterowniki monitorów, niestety AmigaOS 4 generuje strasznie męczący obraz (i nie zależy to od monitora). Wolę zdecydowanie spokojny obraz ze scandoublera (PAL bądź lepiej Euro72). Windows ma też dużo lepszej jakości obraz, ja to potrafię dostrzec (na moje nieszczęście).


No, ale widziałeś (tak zrozumiałem, bo używałeś) tylko to co jest w AOS 4.x, a nie tykałeś MorphOS-a i Arosa, więc chyba zbytnio generalizujesz, tym bardziej, że w AOS masz chyba Picasso, w MorphOS-ie CGFX, w Arosie Nouveau, Gallium i Vesa. Sam widzisz, że to różne rozwiązania. Ja to laik mówię, a jeżeli masz jakieś konkretne zapytania to zapytaj na forum.
[#38] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@pampers, post #33


Odpowiedź na:
ciekawe ze nie jest obecny na krajowym forum..


I bardzo dobrze.



jesli masz na mysli ze lepiej by dlubal przy hardwarze niz pisal posty na forach to chyba sie zgadzam.
[#39] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@wawrzon, post #38

I znowu pod newsem zaczyna się off-top, żeby nie powiedzieć dosadniej...
[#40] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Dopuser, post #39

I znowu pod newsem zaczyna się off-top, żeby nie powiedzieć dosadniej...

ciekawe co uwazasz za offtop w wypadku planowanego rozszerzenia do fpga arcade, ktora jest tu tematem. wolalbys zeby ludzie nie dowiedzieli sie o tej mozliwosci czy co cie gnebi?
[#41] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@wawrzon, post #38

jesli masz na mysli ze lepiej by dlubal przy hardwarze niz pisal posty na forach to chyba sie zgadzam.


To też, jednak mam na myśli że forum na którym piszemy coraz bardziej zamienia się w bagno, mimo licznych zabiegów grxa.
[#42] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@pampers, post #41

Jest o czym pogadać, więc forum żyje.
Za dużo wycieczek osobistych to fakt, ale wątpię aby istniało inne forum multiamigowe bez takiego efektu :)
[#43] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@wawrzon, post #40

co cie gnebi?

Gnębią mnie posty np. #23, #29, #35 czy #37. Co one mają wspólnego z newsem?
[#44] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Dopuser, post #43

Ale będziesz żył?

Dyskusja nawet odbiegająca nie jest zła póki trzyma poziom.
Cieszę się że nie jesteś moderatorem, bo normalnie reżim by tu był ;)
[#45] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Dopuser, post #43

Staram się wyprowadzić kolegę z błędu. Nie ja zacząłem, ale to nie znaczy, że nie można zwrócić uwagę dlaczego ktoś moim zdaniem rozmija się z prawdą lub nie jest do końca obiektywny. Skoro tak ci to przeszkadza to P R Z E P R A S Z A M !!! OK
[#46] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Hextreme-Attic, post #35

cyt: "Widziałem to na własne oczy. Może nie doprecyzowałem, że chodzi mi o sterowniki monitorów, niestety AmigaOS 4 generuje strasznie męczący obraz (i nie zależy to od monitora). Wolę zdecydowanie spokojny obraz ze scandoublera (PAL bądź lepiej Euro72). Windows ma też dużo lepszej jakości obraz, ja to potrafię dostrzec (na moje nieszczęście).".

Wydaje mi się że MOS by Cię zaskoczył. Sam byłem zdziwiony jakością obrazu, odświeżaniem, kontrastem. I mogę to wytłumaczycz tylko jednym. MACi to sprzęt najwyższej klasy. Od zawsze wykorzystywane w DPT, bez najmniejszych problemów radziły sobie z WYSIWYG (link)
Więc z obrazem w systemie MorphOS nie ma najmniejszego problemu. Na dobrym sprzęcie uzyskamy dobrej jakości obraz. Nie mam doświadczenia z AOS 4.x, może jakość sprzętu odbiega od Apple i stąd te doznania u Ciebie.

Co do Picasso, to mam stycznośc tylko w WinUAE, a w takim systemie (AOS 3.9) także obraz był "żyleta". W tych wypadkach nie widziałem "męczącego" obrazu.

Wracając do FPGA Arcade, inicjatywa mi się podoba, jak się sprzęt pokaże i będę miał kasę to kupię (NatAmi także).
Niepodoba mi się że max speed CPU to 99, śmieszne a tak normalnie 100 nie mogłoby być ? To jak z nowymi motorami, liczniki max pokazują 299 km/h
[#47] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Dopuser, post #43

Również przepraszam, że trochę offtopowałem. Rozwinąłem offtopowy wątek, postaram się już tego nie czynić.
[#48] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji
[#49] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@snajper, post #1

Wracając jeszcze do FPGA Arcade Replay Board. Zastanawia mnie dlaczego maszynka ma do 9.5 MB pamięci FAST jak na płycie jest 64 MB pamięci DDR? Co z resztą pamięci?
[#50] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Leon, post #49

A jaki CPU ma na pokładzie, lub jaki emuluje?
[#51] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@BULI, post #50

"FPGA Arcade Replay Board to płyta główna emulująca procesory 68000-68020 z prędkością do 99 MHz". SysInfo pokazuje 10 MIPSów czyli odpowiednik 68030 50Mhz (fotka). Więcej info znajdziesz na stronie projektu.
[#52] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Leon, post #51

Czyli, żeby FPGA emulowało 68060 o wydajności 200 MIPS prawdziwego 68060 tak jak PPC w Efice, to ile to musiałoby kosztować?
[#53] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Leon, post #51

Czyli to ograniczenie dostępnej pamięci dla Ami to kwestia wsadu i/lub ograniczenie wynikające emulowanego CPU jeśli np emuluje 020 ECO?!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem