Komentowana treść: Scriba 1.7.5
[#1] Re: Scriba 1.7.5
Dodam również, że w tej wersji (zapewne dzięki temu bugfixowi związanym ze śmieceniem pamięci) program nareszcie nadaje się do użytkowania bez żadnych kombinacji po uruchomieniu. Teraz czekamy na poprawki m.in. bugów związanych z wyrównaniem tekstu, czy przerzucaniem wyrazów do kolejnego wersu. A wtedy będzie już całkiem sympatycznie. Dla ciekawych - zrzut z okna programu:

[#2] Re: Scriba 1.7.5

@recedent, post #1

O czyli można zabrać się za poprawki w lokalizacji programu ;)
[#3] Re: Scriba 1.7.5

@recedent, post #1

Wczoraj gazeta donosiła o zorzy polarnej widocznej w okolicach Białegostoku, dzisiaj recedent pochwalił Scribę, na niebie widoczna jest jasna kometa C/2011 L4 PANSTARRS.... słowem koniec świata blisko.
[#4] Re: Scriba 1.7.5

@wali7, post #3

To chwalenie to takie ostrożne dosyć, bo pewne bugi (o których raportowałem już autorowi i które zresztą widać na załączonym obrazku) powtarzają się z wersji na wersję.

A co do tej zorzy w Białymstoku - podobno Krashanowi przegrzał sie PowerBook, więc wystawił na balkon :)
[#5] Re: Scriba 1.7.5

@recedent, post #1

Czyli można zaryzykować i dać mu jeszcze jedną szansę ?
[#6] Re: Scriba 1.7.5

@(V)(I)mothe(P), post #5

Wiesz, jeśli nie przeszkadza Ci, że Scriba sam za Ciebie zdecyduje jak podzielić wyrazy na końcu linii albo jeśli nie zależy Ci na razie na tak wypasionych bajerach jak rozmieszczenie tekstu w pionie inne niż domyślne "lewe", albo jeśli jesteś w stanie się pogodzić z tym, że koniec strony na dole niekoniecznie oznacza "wpisywane od teraz litery przeniosą się na stronę następną" to czemu nie?
[#7] Re: Scriba 1.7.5

@recedent, post #6

Jeżeli mi się nie zawiesi lub nie doprowadzi do połamania klawiatury, to zagości u mnie na twardym trochę dłużej niż poprzednie odsłony. :D
[#8] Re: Scriba 1.7.5

@recedent, post #1

Fajnie że chłopu się chce, kto wie może będzie z tego kawał pożytecznego narzędzia.
[#9] Re: Scriba 1.7.5
Dobrze aby obudował to w klasę jako kontener i rozwijał, później można byłoby z tego zrobic program do prostego dtp. Żeby mu tylko się nie odechciało.
[#10] Re: Scriba 1.7.5

@recedent, post #1

Dobra wszystko fajnie, pięknie, zgrabnie... ale u mnie program nie działa poprawnie ;( owszem otwiera się okno główne, ale wszystko co wstukuję w klawiaturę nie przekłada się że tak powiem na papier. Po drugie nie mam linijek takich jak ty po lewej i na górze. WTF?
[#11] Re: Scriba 1.7.5

@Mayolika, post #10

Czyli wygląda na to, że główny bug jednak pozostał. Spróbuj pobawić się gadżetem po lewej na dole (powiększenie - tam gdzie jest "Full Page" ), a jak nie pomoże to na chwilę zmień w opcjach wielkość strony (np. na A3). Wygląda na to, że jest to operacja jednorazowa, później już będzie banglać.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 08:58:12 przez recedent
[#12] Re: Scriba 1.7.5

@recedent, post #11

Faktycznie teraz działa, dopiero po tych dwóch zabiegach ;) OK
[#13] Re: Scriba 1.7.5

@Mayolika, post #12

Może i działa, ale pracować (pisać) się nie da - czasami wyskakuje mi szare tło kartki i się zawiesza.
[#14] Re: Scriba 1.7.5

@recedent, post #1

Scriba Scribą, ale czy wnosi jakąś nową jakość w porównaniu do WordWordtha, FinalWritera czy AmigaWritera? Bo to, że działa natywnie na MorphOS to trochę mało, myślę...
[#15] Re: Scriba 1.7.5

@Dopuser, post #14

A czy wspomniane przez Ciebie programy potrafiły np. zapisywać do formatu .pdf albo .odt? Albo wczytać, powiedzmy, .odt lub .docx?
[#16] Re: Scriba 1.7.5

@recedent, post #15

Do .pdf potrafiły od dawien dawna. Miałem guzik menu zapisujący do PDF. A .odt czy .docx to nie żadne standardy, w odróżnieniu od .rtf...
[#17] Re: Scriba 1.7.5

@Dopuser, post #16

:)

A ja napiszę: ".wwdoc to żaden standard w odróżnieniu od .sct"... Przy okazji: Scriba potrafi wczytać ten ogólnoświatowy standard .rtf.
[#18] Re: Scriba 1.7.5

@recedent, post #17

Pojawiła się nowa wersja programu Scriba oznaczona numerem - 1.7.6 - naprawiono problem z opcją load oraz save. Do pobrania z Aminetu.

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 17:56:58 przez (V)(I)mothe(P)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem