Komentowana treść: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1
[#1] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1
Do działania potrzebne będą pliki z oryginalnej,
pełnej wersji gry PC.


też mi "free"...
[#2] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1

@snajper, post #1

też mi "free"...


Czytanie ze zrozumieniem to trudna sztuka prawda? Za free dostaje się tą cześć, którą umożliwia uruchomienie gry. Proste prawda? Czy jeszcze może czegoś nie ogarniasz? Aha i czytaj w o l n o to Ci pomoże w zrozumieniu sensu słowa pisane. I śmiało pytaj, na pewno wszyscy Ci chętnie wyjaśnia jak czego znów nie zrozumiesz.
[#3] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1

@RadziN, post #2

idź się przewietrzyć czasem, dobrze Ci zrobi...
skoro za grę już ktoś zapłacił, to trudno teraz wymagać, żeby płacił jeszcze kolejno za możliwość uruchomienia tej gry pod dowolnym innym systemem. Łapiesz? Dodawanie, że takie coś jest FREE, to tak jakby mówić, że kupując samochód dostajesz całkowicie gratis funkcję jeżdżenia po śniegu i po kałużach.
A użyte w newsie określenie "remake" w moim słowniku oznacza pełne (płatne czy nie) nowsze wydanie gry, a nie jakąś protezę czy dodatek.

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 12:19:54 przez snajper
[#4] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1

@snajper, post #3

Dodawanie,
że takie coś jest FREE, to tak jakby
mówić, że kupując samochód
dostajesz całkowicie gratis funkcję
jeżdżenia po śniegu i po kałużach


...a dodatkowo możesz tą gratisową funkcję dostać także bez samochodu, kompletnie za darmo. Przy czym drobny szczegół, że dopóki nie kupisz samochodu, to jej nie wykorzystasz. Ale to nic, bo przecież masz ją za FREE, więc kto by się tam przejmował.
[#5] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1

@snajper, post #1

True.
[#6] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1

@snajper, post #1

Kiedys w jednej z gazet dwie pierwsze czesci byly dostepne za 9,90. Gdyby jakas amigowa firma wykupila prawa do zrobienia oficjalnego komercyjnego portu to pewnie gierka sprzedawana bylaby przynajmniej po 40 euro, wiec z tej perspektywy mozna faktycznie uznac ze jest za free.
Jedyne do czego mozna sie przyczepic w tresci newsa, to odsylanie do recenzji wersji na inny system operacyjny, ktora w kilku znaczacych aspektach rozni sie od wersji dla AmigaOS, co kiedys wykazalem w PostScriptum do tego artykulu. Lepiej gdyby redakcja napisala recke wersji amigowej i wowczas do niej odsylala.
[#7] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1

@Mufa, post #6

Kiedyś to było kiedyś. To, że ktoś do gazety dołączył grę (nawet za darmo) kilka lat temu, nie oznacza, że gra jest darmowa. Ot chociazby:

http://www.gog.com/gamecard/heroes_of_might_and_magic_2_gold_edition
[#8] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1

@snajper, post #3

idź się przewietrzyć czasem, dobrze Ci zrobi...

A można bez wycieczek osobistych?
skoro za grę już ktoś zapłacił, to trudno teraz wymagać, żeby płacił jeszcze kolejno za możliwość uruchomienia tej gry pod dowolnym innym systemem. Łapiesz?

Widze, że potrzebujesz mentalnego wsparcia wiec jeszcze raz - widocznie masz dziś gorysz dzień. Rozumiem, tak bywa...
1 - masz lub nabywasz HOMM2 pod PC
2 - Wrzucasz czy też instalujesz soft pod AOS4.1 dorzucasz pliczki wymagane do działania z oryginalnej wersji i gotowe. Cieszysz się grą pod AOS4!
Za co chcesz tu kolejny raz płacić?
[#9] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1

@snajper, post #1

też mi "free"...


Mogli zrobić płatny port, wtedy nie byłby free, prawda? :D
[#10] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1

@kjb666, post #9

A z resztą, fakit.

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 16:38:27 przez GumBoy
[#11] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1

@RadziN, post #8

Czy jeszcze może
czegoś nie ogarniasz? Aha i czytaj w o l n o to Ci pomoże w zrozumieniu sensu słowa pisane. (...) A można bez wycieczek osobistych? (...) Widze, że potrzebujesz mentalnego
wsparcia wiec jeszcze raz - widocznie
masz dziś gorysz dzień.


właściwie to powinienem w tym miejscu uciąć dyskusję, bo dostrzegam u Ciebie dość podejrzane nagłe wahania w nastawieniu do ludzi... I mam podstawy by twierdzić, że jeśli ktoś nie rozumie słowa pisanego, to jesteś to wyłącznie Ty. Ale spróbujmy jeszcze raz - tylko spokojnie, bez nerwów, oddychaj... Przeczytaj cały akapit, którego fragment zacytowałeś, jeszcze raz. CAŁY akapit, do końca. On tworzy pewną spójną myśl.
[#12] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1

@snajper, post #11

hmm... Ja staram się tylko Twojej osobie wyjaśnić co jest za free i jak tego używać, a Ty na siłę przyczepiasz się do moich porad. Robisz jakieś sklejki cytatów i każesz mi się wietrzyć, miast czytać treść porady to analizujesz nastawianie? Sorry ale chyba faktycznie 'Twoje free' i free to dwa różne free. Cóż nic nie poradzę, może kiedyś zrozumiesz.
[#13] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1

@RadziN, post #12

Ja staram się tylko Twojej
osobie wyjaśnić co jest za free i jak
tego używać (...)


otóż to, i tu jest pies pogrzebany. Starasz się mi wyjaśnić, bo na samym początku dopowiedziałeś sobie, że ja czegoś nie rozumiem (i sądząc po końcówce Twojego posta, nadal tkwisz w tym przekonaniu). Dodatkowo od samiuśkiego początku przekręcasz sens moich wypowiedzi, starając się na siłę udowodnić to, co tam sobie dopowiedziałeś. Już na pierwszym kroku, kiedy ja zestawiam fakt konieczności zapłaty za grę z nazwą samego portu, wysuwając prosty wniosek, że całość de facto nie jest taka free, zakładając że chcielibyśmy mieć z tego portu jakiś pożytek - Ty wyskakujesz z "czytaniem ze zrozumieniem" i mi zaczynasz tłumaczyć, że to port jest free.
kończę temat, bo to się robi nudne.
[#14] Re: Free Heroes 2 dla AmigaOS 4.1

@snajper, post #13

też mi "free"...


Wybacz, ale ów tekst sugestywnie wskazuje na to, iż nie wiesz co jest free lub świadomie starasz się zdeprecjonować wkład programistyczny w tworzoną aplikacje. Dlatego też uznałem, iż warto Ci to unaoczonić. Ale po tym co powyżej nakreśliłeś jasno wynika opcja druga. Nic dodać nić ująć po prostu żal, szkoda cokolwiek pisać.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 07:33:51 przez RadziN
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem