Komentarze do artykułu: Stellarium

[#1] Re: Stellarium
Fajny program, ale mam pewien problem. Ściągnąłem za pomocą programu bazę komet i asteroid, ale gdy wpisuję ich nazwy w wyszukiwarce programu nic mi nie znajduje z obecnych komet.

Ktoś się orientuje o co chodzi?
[#2] Re: Stellarium

@Duracel, post #1

Coś tam w artykule napisane jest, że komet w stellarium na razie nie ma. ;)
[#3] Re: Stellarium

@ede, post #2

Ok zaktualizowałem sobie bazę w ustawieniach. Wyszukiwanie nie jest może idealne, ale ujdzie.

Teraz szukam jak zmienić przykładowe obrazy otoczenia, ponieważ te bodaj pięć które są zawarte w programie jakoś nie bardzo odpowiadają temu co mam w rzeczywistości :) Ktoś się orientuje czy można jakoś na żywca to zamienić, albo w postaci jakiejś wtyczki?
[#4] Re: Stellarium

@Duracel, post #3

Odpowiadam po półtorej roku :)
Można zmienić krajobrazy, w dokumentacji programu jest dokładny opis jak (trzeba zrobić odpowiednie fotki w każdym kierunku, po czym zadbać o ich odpowiednie przycięcie i przeskalowanie. Potem można będzie się cieszyć krajobrazem sprzed swojego domu :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem