Komentowana treść: All New World of Lemmings - recenzja
[#1] Re: All New World of Lemmings - recenzja
Dzięki za recenzję! Dowiedziałem się mnóstwo informacji, które posiada tylko autor oryginalnej kopii gry (np. to że autorzy twierdzą, że na lemmingi patrzymy z bliższej odległości, dlatego są one większe). To powinno mobilizować tylko do kupowania oryginałów.

Tak się składa, że mam oryginał, ale drugiej części Lemmingów: Szczepów. Z tego co przeczytałem w recenzji Piotr nie grał w tą część. Mogę przygotować recenzję części drugiej, jeśli redakcja jest zainteresowana.

Jeśli chodzi o grę to "Nowy świat Lemingów" również uważam za całkiem udany, choć ustępuje w kilku aspektach poprzedniej części: m.in. w liczbie szczepów oraz liczbie umiejętności.
[#2] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@Hextreme-Attic, post #1

które posiada tylko autor oryginalnej kopii gry (np. to że autorzy twierdzą, że na lemmingi patrzymy z bliższej odległości, dlatego są one większe)

Zupełnie nie wiem co chciałeś napisać. Autor posiada informacje na temat tego co twierdzą autorzy? To chyba normalne. I faktycznie mobilizuje do zakupu oryginałów...

Jak kogoś zwykła uczciwość nie mobilizuje, to i okrutnie istotne informacje, jak ta, dlaczego lemingi są większe, go nie zmobilizują.
[#3] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@GumBoy, post #2

A skąd mógł Piotr, autor recenzji, zaczerpnąć tę informację? Chyba tylko z instrukcji lub jakiejś historyjki dołączanej do gry. W instrukcji do Lemmingów 2 z tego co pamiętam również zawarte są podobne perełki. Co więcej, do oryginału Lemingów 2 mam załączoną ilustrowaną wkładkę z historią wszystkich szczepów.

Korekta: Miałem też na myśli "posiadacz oryginalnej wersji", a nie "autor", przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 19:33:11 przez Hextreme-Attic
[#4] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@Hextreme-Attic, post #1

Najmniej popularna czesc lemingow, ale to pewnie ze wzgledu na kiepski pomysl tworcow co do wymaganych kosci AGA. A tu grafika nie jest jakims arcydzielem i redukcji kolorow spokojnie mogla byc w OCSie.

Najlepsza mobilizacja do kupowania oryginalu, jest po prostu dobrze napisana gra, z ladna kolorowa grafika i wcale nie trzeba w jej instrukcji zamieszczac przypowiesci o pierdach mamucich autorow.
[#5] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@selur, post #4

Najlepsza mobilizacja do kupowania oryginalu, jest po prostu dobrze napisana gra, z ladna kolorowa grafika

Tak, choć faktem jest też że nawet kiepskie gry ładnie wydane również mogą przyciągnąć klientów. Mnie do oryginałów od kiedy świadomie je kupuję skłania tylko i wyłącznie bycie fair w stosunku do autorów odpowiedzialnych za daną grę, pudełko i instrukcja są tylko dodatkiem.
[#6] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@selur, post #4

A tu grafika nie jest jakims arcydzielem i redukcji kolorow spokojnie mogla byc w OCSie.


No to dajesz. Oryginał (tylko 74 kolory!):



Oszczędziłem Ci roboty i ograniczyłem do 64 kolorów:



A teraz Twoja kolej - następne 32. No i nie zapomnij wybrać ich z 12-bitowej palety :)
[#7] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@Hextreme-Attic, post #3

W instrukcji do Lemmingów 2 z tego co pamiętam również zawarte są podobne perełki

Rzeczywiście perełka. Jakieś zupełnie oderwana od rzeczywistości tłumaczenie dlaczego postacie w grze są wieksze. No proszę Cię, sa większe bo widzimy je z bliska. Faktycznie perełka godna oryginalnego egzemplarza. No ale nie po raz pierwszy wychodzi z Ciebie nadmierna ekscytacja jakąś błachostką.

Ja gry kupuję dla gier i dla tego, że tak się po prostu robi. Ktoś pracuje i owoce swojej pracy sprzedaje. Na pewno nie dlatego, że wydawca napisze w książeczce "Kratos był bogiem wojny".
[#8] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@Hextreme-Attic, post #5

Mnie do oryginałów od kiedy świadomie je kupuję skłania tylko i wyłącznie bycie fair w stosunku do autorów

To skąd to bajanie o niesamowitym inside info płynącym z oryginalnych wydań gry?
[#9] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@recedent, post #6

Tak czy siak wersja OCS'owa moglaby spokojnie powstac.
[#10] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@Hextreme-Attic, post #1

A może ktoś napisze Lemingi 3D an Amigę
[#11] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@Shredder, post #10

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
[#12] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@Shredder, post #10

Np. kto?
[#13] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@selur, post #12

Benek odszedł, a Miniant ma dużo roboty teraz (kilka projektów) no i nie ma ktopomysł
[#14] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@parallax, post #13

Może ktoś z ID software
[#15] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@Shredder, post #14

Zatem wystarczy napisac do nich list z taka prosba...
[#16] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@recedent, post #6

Przynajmniej ta plansza wygląda na wprost stworzoną do trybu EHB. To co zrobił automat w DPaint już wygląda nieźle:



A myślę, że przy niewielkim nakładzie pracy dałoby się spokojnie "wyrzucić" kilka kolejnych kolorów i przeznaczyć je np. dla wskaźnika (żeby wszędzie wyglądał tak samo). Były gry robione w tym trybie. A tak ogólnie zmierzam do tego, że ja też uważam, że dałoby się zrobić tą grę dla A500.
[#17] Re: All New World of Lemmings - recenzja

@APC74, post #16

A ja zagrałbym w Lemingi w wersję dla NG.
[#18] Re: All New World of Lemmings - recenzja
Mi ta wersja lemingów naj mniej przypadła do gustu pomysł A jaka najbardziej? pomysł Odpowiedz jest oczywista pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem