• Opis

Jak obiecałem - plipbox w działaniu. Walczyłem przez dwa dni - musiałem użyć spaczowanej wersji magplip.device (aminetowa nie działa) i skrócić kabel LPT do ok. 10cm. Pierwsze pingi w świat z Amigi 500 na fotce :)

zamieścił: Jenot

data: 2013.03.30 16:32

kategoria: Sprzęt / Jenot

rozdzielczość: 1024x768

odsłon: 157

komentarzy: 5

Ocena użytkowników: 4.6 (oceniających: 9)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Plipbox - działająca bestia
5 za wytrwałość. :)
[#2] Re: Plipbox - działająca bestia
Nie wiem, co to jest ale biore komplet jak skonczysz i ogarniesz. Byle FTP dzialalo OK
[#3] Re: Plipbox - działająca bestia

@_arti, post #2

Bardziej szczegółowy opis TUTAJ.
Ogólnie - bramka do internetu przez port LPT amigi oparta na opensource'owej platformie Arduino. Firmware też na GPL leży na githubie. Czyli Ethernet->Arduino->LPT->amiga. Do połączenia z siecią wystarczy jakiś router, nie jest potrzebny pecet, inna amiga czy mac (jak do połączenia przez SLIP czy PLIP). Działa z każdą Amigą od A1000 do A4000 (na A1000 potrzeba po prostu inaczej podpiąć piny i użyć żeńskiej wtyczki), na pewno działa z Miami i Amitcp (ja skonfigurowałem Miami). Niestety koszt elementów jest dość wysoki (około 100zł), najbardziej upierdliwe jest wgrywanie firmware bo nie jest to standardowy sketch arduino tylko czyste C.
@arti - ftp na pewno zadziała, irc też, na aweb na pięćsetce bym nie liczył. Jak zainstaluję jakiegoś klienta ftp to obadam transfer. Postaram się może jakiś artykuł naskrobać na ppa, może kumuś się przyda, co do sprzedaży to może ale jak napisałem powyżej - koszt niestety trochę wysoki, jak ktoś ma A1200/A600 to bardziej opłaca się coś na PCMCIA kupić. Natomiast do A500 to ciekawsze rozwiązanie.
[#4] Re: Plipbox - działająca bestia

@Jenot, post #3

Phi, 100PLN? To zrob mi dwie. Gdzie przelac? ;)
[#5] Re: Plipbox - działająca bestia

@_arti, post #4

Niektórym to się, widzę, przelewa ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem