Komentowana treść: AmigaOS 4.2 - stan prac
[#1] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac
rozwój kernela został rozdzielony na dwie ścieżki: stabilną i eksperymentalną

Biorąc pod uwagę system rewizjonowania wersji, z którego korzystają (potocznie zwany - "przed wyłączeniem komputera zduplikuj katalog z kodem i dodaj dzisiejszą datę" ) czarno to widzę...

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 19:55:09 przez _arti
[#2] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac
Dobre wieści dla NG Amigowców.
[#3] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac

@_arti, post #1

_Arti, a skąd wiesz z jakiego systemu kontroli rewizji korzystają?

Ja staram się korzystać ze starego dobrego RCS (niestety jeszcze ze słabą skutecznością, bo trudno mi zapanować nad wersjami), każdą wersję można rozdzielić w RCS na kilka podgałęzi oraz oznaczać wersje jako właśnie stabilną (stable), eksperymentalną (experimental) itp. Nad kodem może też pracować wielu programistów.
[#4] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac

@Hextreme-Attic, post #3

Czytałem gdzieś wypowiedź jednego z developerów przy okazji "awarii" z auto-update ale nie pamiętam już gdzie. Mniej więcej tak to wyglądało, jak opisałem.
[#5] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac
to powerisa to taki hint, że jest opracowany support dla nowego procka a nie jest robiona jakas implementacja :)
[#6] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac
Nie oszukujmy się. Nie od dziś wiadomo, że OS4 nie jest dynamicznie rozwijany. Po akcjach Hyperionu widać, że to już tylko wyciąganie kasy na różne sposoby. Jak kiedyś uda się jeszcze coś wydać przy minimalnych kosztach to zarobią.... Tak będą wrzucali informacje o nie kończących się postępach bez efektu, w między czasie co jeszcze da się wycisnąć z marki to wycisną poprzez piłeczki, sprzedawania praw do romów itp....

Kupowanie sprzętu teraz pod OS4 przy tak kiepskim widoku rozwoju systemu to naprawdę ... nie wiem co ... Z drugiej strony przecież to hobby jako kogoś bawi podcieranie się $$$ nic mi do tego ....

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 21:00:18 przez Sventevith
[#7] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac
kto nie jest za leniwy moze poskrollowac blog hyperionu i cztery strony wstecz do wiadomosci sprzed dwoch lat, ktora mowi mniej wiecej ze gallium (mesa) juz dziala w "software mode". jaki wiec mamy postep w ciagu tego czasu kazdy sobie moze obliczyc.

co do reszty, o zmianach w schedulerze byla mowy chyba z koncem ostatniego lata, a o tym ze mozna odpalic dwa systemy obok siebie na osobnych rdzeniach tez jakos tak w pare tygodni/miesiecy po zaanonsowaniu x1k. reszta informacji jak zazwyczaj raczej mglista, sugeruje ze dalszy rozwoj kernela nie obejdzie sie bez ograniczen we wstecznej kompatybilnosci, a zreszta trudno traktowac te zapowiedzi bardziej doslownie niz te dotyczace np oczekiwanego a mitycznego netbooka.

czyli, chrystus wstal z grobu, nie znam goscia, ale znam kogos kto slyszal ze ktos widzial.
[#8] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac

@Sventevith, post #6

Nie oszukujmy się. Nie od dziś wiadomo, że OS4 nie jest dynamicznie rozwijany.

Za to MorphOS jest tak dynamicznie rozwijany, ze wyprzedzil nawet Windowsa.

będą wrzucali informacje o nie kończących się postępach bez efektu

Bez efektu? a co tygodniowa aktualizacja systemu to czym jest Twoim zdaniem?
Pustymi slowami bez pokrycia?

w między czasie co jeszcze da się wycisnąć z marki to wycisną poprzez piłeczki, sprzedawania praw do romów

Gdybys interesowal sie tym systemem to bys wiedzial, ze romy zostaly dolaczone do systemu za darmo. Ale skad moglbys to wiedziec prawda? lepiej siac propagande i bzdury opowiadac.

Z drugiej strony przecież to hobby jako kogoś bawi podcieranie się $$$ nic mi do tego

To jak nic Ci do tego to przestan komentowac pod newsami o AmigaOS4.x.
Zrobisz tym nie tylko mi ale rowniez innym przysluge.
[#9] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac

@Sventevith, post #6

a na AND wisi news ze nowego batcha x1000 robia. komcie tez ciekawe. z racji wzrostu ceny procka zbawka kosztuje w .de 3100 euro, a przynajmniej tyle raportowali ostatani kupujacy.
[#10] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac

@Sventevith, post #6

Wspomniano o tym, że scheduler został całkowicie przepisany i zaimplementowane zostały w nim funkcjonalności, które są wymagane do obsługi wielu rdzeni procesora.


Jak daleko jeszcze do obsługi dwóch rdzeni? Userzy X1000 powinni być zadowoleni że coś się robi w tym kierunku :)
[#11] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac
Mnie się wydaje, że rozdział na dwie ścieżki rozwoju, może przyśpieszy wprowadzanie udoskonaleń systemu. W końcu w przypadku Linuksa to się sprawdza.
[#12] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac

@Ender, post #11

Dla mnie jakikolwiek rozwój AOS 4.x cieszy. Nie mogę sprawdzić na razie. Za to MorphOS wygląda całkiem fajnie. Po instalacji pakietu chrysalis system wygląda i działa fajnie. Brak tylko większej ilości portów gier i niezbędnych programó (OpenOffice, Firefox i inne perełki) OK
[#13] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac

@kjb666, post #10

podobno mozna juz odpalic osobno po os4 na kazdym z rdzeniow, to tyle co ujawniono na dzis. ale podobny informacja byla podawana juz pare lat temu. no wiec mysle ze potrwa to nastepne pare lat.
[#14] Re: AmigaOS 4.2 - stan prac
http://amigaworld.net/modules/newbb/viewtopic.php?mode=viewtopic&topic_id=33223&forum=14&start=380&viewmode=flat&order=0#702856
tak to widzą na zachodzie, pare postów dalej jest o tym jak twórcy sterowników graficznych nie dostali zlamanego centa za prace a potem juz tylko chryja między właścicielami Hyperionu z oskarżeniami o kłamstwa i manipulacje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem